МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Іраку знайдено хімічну зброю

07/02/2004 | СЕМЕН
02 липня, 11:36

В Іраку знайдено хімічну зброю

В польському окупаційному секторі в Іраку знайдено хімічну зброю. Напередодні увечері цю інформацію підтвердив міністр оборони Польщі Єжи Шмайдиньській.

Військові цієї країни знайшли декілька іракських боєприпасів з гірчичним газом і отруйною речовиною типу зарин. Шмайдиньській не сумнівається, що йдеться про хімічну зброю. На прес-конференції у Варшаві глава польського оборонного відомства повідомив, що дві боєголовки зі слідами нервово-паралітичного газу були вилучені на початку червня. Їх направили для досліджень в США, де фахівці знайшли на них сліди циклозарину - речовини, що є хімічним різновидом зарину, але у декілька разів токсичніша за нього. В даний час встановлюється, коли був виготовлений газ і коли їм були наповнені боєголовки.

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд поспішив підтвердити слова Єжи Шмайдиньського, сказавши, що поляки в Іраку виявили 16-17 боєголовок із зарином і гірчичним газом, передає «Утро.ру».

Слід зазначити, що інформація про наявність в Іраку зброї масового знищення вже не раз подавалася представниками союзницької коаліції в ЗМІ, проте дотепер реальних доказів цього не було. І після чергових знахідок досить скоро з’являлися спростування.


ForUm

Відповіді

 • 2004.07.02 | Englishman

  Ne dumaju, scho ce sensacijna novyna

  Yakby ce bulo b tak, na Yaho jiji mozhna bulo b odrazu pobachyty.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.02 | Тгоцкий

   Тем более, что снаряды производства 80-х годов

   Т.е. еще до введения санкций и запрета на их изготовление


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".