МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Ющенка та Тимошенко до Мороза

07/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Шановний Олександре Олександровичу!
О 12.00 годині 2 липня 2004 року ми підписали угоду про створення демократичної коаліції “Сила народу” та домовилися про висунення єдиного кандидата від демократичних сил на виборах президента України.

Ми об’єднуємо наші зусилля для того, щоб пліч-о-пліч боротися за справді вільну демократичну державу, за оновлення влади, за нову чесну політичну команду, за те, щоб народ України уже восени 2004 року отримав шанс на краще життя. Ми хочемо прибрати від влади людей, що давно збанкрутували, втратили довіру народу та будь-які права представляти Україну в світі.
Для України, для її громадян – це не простий час. Люди не вірять політикам, люди не вірять, що їх голос може щось змінити, люди зневірилися у можливості особистого впливу на українську політику. Однак – це не вина людей. Це – наслідок безвідповідальності самих політиків, що багато разів обманювали та дурили народ, зраджували його надії. І саме політикам час виправляти ці помилки.
Ми знаємо, що Ви цілком і повністю поділяєте такі погляди, а Ваші прагнення змінити систему влади в Україні, ваша боротьба за демократизацію політичного життя викликають велику повагу. Про це знають не тільки політики, але і всі українські громадяни.
А тому і чекають від Вас, і від нас відповідальних, виважених дій, що повернуть довіру народу до політиків-патріотів.
Єдине питання, яке бентежило всіх чесних людей: чому Мороз, Ющенко та Тимошенко не разом? – Так, от – МИ РАЗОМ З СЬОГОДНІШНЬОГО ДНЯ!
Однак те, що Вашого підпису немає під текстом коаліційної угоди, викликає серед людей розчарування. Ні, не на Вашу адресу. А на адресу усієї української демократії.
То невже ми не знайдемо спільної мови і не домовимося про досягнення спільної мети разом? Невже знову підемо окремими стежками, щоб заблукати в тоталітарних хащах та втрапити в капкани штучної політичної міжусобиці, “дбайливо” розставлених владою? Саме від Вас сьогодні багато в чому залежить, чи вдасться нам досягти єдності всіх демократичних сил України!
Між виборами Ющенка, та Тимошенко і виборцями Мороза немає принципової різниці. Все це – прості, роботящі люди, що важко працюють під гнітом тяжкого сьогодення та щиро бажають змін, прагнуть правди і справедливості. То чи маємо ми право зрадити їх надії і сподівання, зменшити шанс на достойне життя?
Ми зі свого боку зробили все від нас залежне, щоб Соціалістична партія України стала повноправним учасником Коаліції, щоб поряд з підписами Ющенка і Тимошенко стояв і підпис Мороза.
Ми впевнені, що шанс до об’єднання і сьогодні ще не втрачено. Ті політики, які для українського народу представляють реальну альтернативу владі, не просто повинні, а зобов’язані бути разом! Бо мова йде не про індивідуальну політичну кар’єру і не про шанси того чи іншого політика, а про майбутнє України, про шанси нашого народу на гідне життя.
Ми не бачимо жодної перепони на шляху нашого об’єднання, не існує жодного пункту наших спільних домовленостей, які можуть бути не виконані. Ми однодумці щодо необхідності проведення політичної реформи, яку Ви омріяли. Ми готові до порозуміння. Ми впевнені, що Соціалістична партія України з її високим духом моралі та відповідальності має право і зобов’язана долучитися до наведення порядку в Україні. Ми бачимо достойне місце для Вас і Вашої партії в процесі кардинального оновлення влади. Ми заздалегідь згодні з Вашими вимогами заради досягнення спільної мети.

Ми переконані, що коли будемо діяти разом, то здобудемо перемогу.
Шановний Олександре Олександровичу!
Ми звертаємося до Вас із закликом підписати Коаліційну угоду, стати поряд з нами, об’єднати наші зусилля. Для того, щоб перемогти, для того, щоб РАЗОМ будувати нову Україну! Історія дала нам шанс, і вона не простить, коли ми не скористаємося ним.
Безумовно, що влада хоче за будь-яку ціну розколоти опозицію, роз’єднати нас, то невже ж ми піддамося на це?
Вірячи у Вашу політичну мудрість, чекаємо від Вас виваженого відповідального рішення. Разом із нами цього рішення та об’єднання всіх демократичних сил для спільної перемоги справедливості над беззаконням, а правди над злом чекають і мільйони людей, яких так тяжко і багато разів зраджували їх керманичі. Ми повинні відродити в душах людей довіру.

Наші двері і наші серця залишаються відкритими!

З повагою,

Віктор ЮЩЕНКО

Юлія ТИМОШЕНКО

Відповіді

 • 2004.07.02 | S@nya

  Re: Звернення Ющенка та Тимошенко до Мороза

  >Ми заздалегідь згодні з Вашими вимогами заради досягнення спільної мети.


  Ну сьогодні просто свято якeсь. Нe знаю, як Мороза, а мeнe вжe розчулили :) Відчувається стиль Юлі :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.02 | Franko

   Ти не один (-)

  • 2004.07.02 | 123

   Щодо стилю Юлі - це точно

   Такі самі провокативні листи вона і Ющенку писала перед виборами до ВР
 • 2004.07.02 | Socialist

  От ще і Цвіль закликає. Важко буде Морозу 4-го.

  Але балотуватись треба. Треба хоча б тому, щоб у виборчих комісіях було більше представників від опозиції. Треба ще й тому, що Ющенко закликаючи приєднатись не бажає йти на поступки задля об"єднання, вимагаючи поступок від усіх. Треба, бо ще не зникла надію на зміну системи, а не тільки осіб. Як казав Пинзеник, "на кожних виборах нові свині рвуться до старого корита, а тому треба відібрати корито."
  А знятись ніколи не пізно. Якщо Ющенко переконає Мороза, то за 2 тижні в самий раз :-)
  Цвіль закликав Мороза не грати роль Марчука зразка 1999 року

  www.ПРАВДА.com.ua, 2.07.2004, 17:33

  Член Соцпартії й один з учасників касетного скандалу Володимир Цвіль закликає лідера СПУ Олександра Мороза змінити свою позицію на виборах президента.

  Про це йдеться в заяві Цвіля до делегатів з'їзду СПУ, що відбудеться в неділю і на якому Мороза висунуть у кандидати в президенти.

  "Олександра Мороза, багато років роблячи йому посильну допомогу, хочу застерегти про наступне: Згадаємо вибори 1999 року, роль Євгена Кириловича Марчука в них. Сьогодні подібну роль хочуть нав'язати Морозу", - сказано в зверненні.

  "Тому невиправні помилки з'їзду, особисто Олександра Мороза будуть мати згубні наслідки для українського народу", - відзначив Цвіль.

  Цвіль також відзначив, що "як особистість Олександр Мороз можливо більше інших гідний бути президентом України, але як політик він не має права помилитися знову".

  "Тільки в єднанні з тими силами, що сьогодні щиро протистоять правлінню Кучми і його послідовників можна домогтися успіхів на благо, а не на шкоду народу, тому, що успішна політика є мистецтво об'єднання людей на основі вільної і необлудної (щирої) волі", - відзначив Цвіль.

  "Мороз як лідер СПУ, як політик, зобов'язаний точно оцінити розміщення політичних і антиполітичних сил у країні. І зайняти позицію, виходячи не тільки з інтересів власної партії, але і з інтересів народу, а інтерес народу - не допустити наступності злочинної влади".

  "Допоможе СПУ своєму народу – і народ із вдячністю відплатить. Якщо ж партія буде переслідувати особисті інтереси в контексті парламентських виборів 2006 року, то нічого крім презирства народу, рядових членів СПУ вона не заслужить", -відзначив Цвіль.

  "Результати президентських виборів 2004 року багато в чому будуть залежати від позиції СПУ, від позиції її рядових членів, її керівництва, її лідера", - сказав Цвіль.

  Як відомо, Володимир Цвіль був довіреною особою Мороза на виборах президента в 1999 році. Він брав участь в організації від'їзду Миколи Мельниченка за рубіж в листопаді 2000.

  Цвіль призупинив членство в СПУ у зв’язку із переходом на дипслужбу – превний час він був консулом України в Мюнхені. Усі ці роки Цвіль не виходив на публічну арену, однак навесні 2004 вирішив заявити про свою роль у касетному скандалі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua