МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини з Сум за 2.07.2004

07/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
2.07.

17.30

Діюча комісія в Сумах нарешті дала змогу побачити копію наказу №559 Міністерства Освіти "Про утворення СНУ". Як з'ясувалося, цей наказ підписаний 1 липня 2004 року. Всі дії по об'єднанню вузів, вивозу майна, переїзду, приймання заяв викладачів на роботу до СНУ, що проводилися вже з 22 червня 2004 року, були НЕЗАКОННИМИ.

15:30

Сьогодні в Суми приїхала спільна комісія Верховної Ради та Міністерства освіти України. На даний момент комісія провела зустріч із працівниками та адміністрацією Сумського державного університету.

Після цього вона прибула до наметового містечка, де провела зустріч з активістами студентського спротиву та викладачами, які передали Юрію Родіонову, народному депутату від Комуністичної партії України, всі документи, пов'язані з об'єднанням вузів, а також провели бесіду.

Одночасно в Суми прибули народні депутати В'ячеслав Кириленко та Лілія Григорович. На даний момент проходить імпровізована прес-конференція в наметовому містечку.

13:05

Вимога захистити сумських студентів та їх рідних від злочинних посягань міститься в депутатському запиті члена фракції “Наша Україна” та співголови однойменної коаліції молоді В’ячеслава Кириленка до Міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя.
Студенти, які розбили наметове містечко у центрі Сум і протестують проти нищення їхніх вузів, зазнають постійного тиску й погроз, говориться в запиті. Більше того, злочинці перейшли до конкретних дій. В ніч на 1 липня невідомі напали на будинок батьків одної з лідерок акції протесту Ірини Меркун і вибили в ньому вікна. Ще 27 червня двоє молодиків прийшли до батьків Ірини і заявили, що розправляться з нею, однак звернення до міліції не дало жодного ефекту. В’ячеслав Кириленко вимагає від МВС захистити громадян від злочинців і притягнути винних до відповідальності.

13:00

Молодіжні організації, об’єднані в коаліцію молоді “Наша Україна”, пікетуватимуть 5 липня о 12.00. обласні державні адміністрації в усіх регіонах України. У такий спосіб молоді нашоукраїнці демонструватимуть солідарність з викладачами та студентами сумських вузів, які з 28 червня проводять безстрокові акції протесту. У Києві в цей же час коаліція пікетуватиме Міністерство освіти й науки (проспект Перемоги, 10).
Сумські студенти та викладачі вимагають скасувати Указ Президента про об’єднання трьох сумських університетів та протестують проти призначення ректором новоствореного вузу члена фракції СДПУ(о) Олександра Царенка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua