МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Понеділок - пікетування київського офісу Гал Олу!!!

07/03/2004 | Олег Верник "Ліва ініціатива"
Шановні друзі!
У понеділок 5 липня 2004 року о 12-00 за адресою вул. Хрещатик 16 силами низки лівих організацій та Незалежної профспілки "Захист праці" відбудеться пікетування київського офісу брутальних власників дрогобицького підприємства "ГалОл" на ознаку солідарності зі справедливими вимогами трудового колективу про виплату заробітної платні. Разом з киянами у пікеті візьмуть участь робітники-дрогобичани.

Прохання про підтримку справедливих вимог західноукраїнських пролетарів та приєднання до пікетування. Разом переможемо!!!

Олег Верник, Голова КМПС "Захист праці" (ukr_livitsa@yahoo.com)

Із жовтня 2003 року робітники „ГАЛОЛу” (Дрогобич) – підприємства, яке ще недавно було єдиним в Україні по виробництву присадок до олив різного призначення – проводять регулярні акції непокори. Сьогодні, аби привернути до себе увагу, вони вже перекривають залізничні колії...
Підприємство зупинилося ще в 2001. Процедура т.зв. „санації” замість оздоровлення виробництва вилилася в ганебний - ледь не з-під поли - продаж „ГАЛОЛу” з цілковитим порушенням прав трудового колективу та, згодом, цілеспрямоване нищення майна підприємства. Саме в результаті цих махінацій, фактичним власником підприємства опинилися Ви, пан Башловка!
На Вас лежить відповідальність за те що трапилося із трьомастами робітників, які залишилися і без роботи, і з невиплаченою зарплатою, і з абсолютно невизначеним майбутнім, оскільки їх і не скорочують, мовляв, з метою збереження кадрів для виробництва.
Сьогодні сума заборгованості по зарплатні складає близько 450 тис. гривень. І Ви маєте її виплатити. І до тих пір доки Ви не повернете вашого боргу вся відповідальність за перекриття залізничних колій, лежатиме на Вас, а не на робітниках ГАЛОЛу, яких ви змусили до такого відчайдушного кроку.
Ми, нижчепідписані представники політичних та громадських організацій, солідаризуючись із робітниками ВАТ „ГАЛОЛ”, звинувачуємо Вас у незаконній купівлі підприємства з порушенням прав трудового колективу, у невиконанні обов’язків санатора, в остаточному розвалі виробництва та розкрадання майна заводу, свідомого переступання чинного законодавства України.

Ми вимагаємо:

Припинити тиск і переслідування активістів трудового колективу ВАТ „ГалОл”!
Відновити повноцінне функціонування підприємства!
Унормувати трудові відносини з 300 працівниками заводу!
Негайно розрахуватися з усіма боргами по зарплаті!

Про це не пишуть в газетах

Із жовтня 2003 року робітники „ГалОлу” (Дрогобич) – підприємства, яке ще недавно було єдиним в Україні по виробництву присадок до олив різного призначення – проводять регулярні акції непокори. Сьогодні, аби привернути до себе увагу, вони вже перекривають залізничні колії...
Підприємство зупинилося ще в 2001. Процедура т.зв. „санації” замість оздоровлення виробництва вилилася в ганебний - ледь не з-під поли - продаж „ГалОлу” з цілковитим порушенням прав трудового колективу, а згодом цілеспрямоване нищення власником (А.М. Башовкою) майна і навіть окремих комплексів виробництва.
Мовчить виконавчий директор, сівши у тепле крісло, ховає очі й голова профкому, вже давно працюючи на головного „санатора”, а по сумісництву "захищаючи" інтереси – не важко здогадатись чиї. Ніхто за цілі три роки не зацікавився долею 300 робітників, які залишилися і без роботи, і з невиплаченою зарплатою, і з абсолютно невизначеним майбутнім, оскільки їх і не скорочують, мовляв, з метою збереження кадрів для виробництва. Тоді вони вирішили діяти самі.
Сьогодні сума заборгованості по зарплатні складає біля 450 тис. гривень (решту грошей – більш як 500 тис. грн. - уже вдалося по копійці вибити з адміністрації заводу, яка вже почала кидати мізерні подачки – аби лише працівники припинили виходити на щотижневі акції до магістралі). І що найбільш ганебно – всі сили влади здебільшого кидаються не на вирішення проблеми, не на задоволення цілком законних вимог працівників зупиненого підприємства, а на охорону залізничних колій, долучаючи до цього, крім „правоохоронців”, ще й робітників Дрогобицького депо, фактично стравлюючи робітників між собою. Нещодавно міліція почала затримувати страйкарів-активістів...
Ситуація з „ГалОлом” є класичною у схемі капіталізму, тому можна просто завважити: ну й що, всім погано, багатьом не виплачують грошей роками. Але чи варто проходити байдуже мимо цієї проблеми? Робітники „ГалОлу” вже відчули, що разом вони є дієвою силою, що лише рішучі кроки, чітко сформульовані вимоги і вперте вибивання з ворожої заводської адміністрації їхнього виконання є реальним виходом із навіть безнадійної ситуації. „...Ми втратили віру в силу законів та соціальну справедливість в нашій державі”, - кажуть працівники підприємства, але вони знайшли нову опору – у власній соціальній та політичній активності.
Підтримайте вимоги дрогобицьких робітників! Не стійте осторонь, адже краще майбутнє – лише у наших із вами руках. Щаслива капіталістична Україна – міф, нав’язуваний мас-медіа та провідними політиками й економістами, які однозначно не переймаються інтересами звичайних громадян-трудівників. Капіталізм – це казка для самих же капіталістів, не будьмо ж просто сторонніми пішаками в їхніх іграх! Нехай спротив робітників „ГалОлу” стане початком наших спільних зусиль на подолання суспільства бідності, безробіття і воєн!

Відправте ноту протесту власнику „Галолу” Башловці А.М. із такими вимогами:

Припинити тиск і переслідування активістів трудового колективу ВАТ „ГалОл”!
Негайного розрахунку по боргах із заробітної плати!
Відновити роботу підприємства!
Внормування трудових відносин з 300 працівниками ВАТ "Галол"!

Протести надсилайте на факс: .... +38(044)229-08-66
Або за адресою:
м.Київ, 01001, вул.Хрещатик, 16
Башловці Анатолію Миколайовичу
Вице-президенту Всеукраїнськоїй Ассоціації социальної та економичної допомоги підприємництву

Копії листів протесту відправляйте за адресою zahyst@bigmir.net


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".