МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За нарушения должны отвечать даже судьи!

07/05/2004 | sdegtev
Не очень надеясь, что ответственные работники прокуратуры читают электронные газеты, обратился к прокурору области и Генеральному прокурору Украины с заявлением о возбуждении уголовного дела в отношении судьи Шенцевой О.П. и следователя прокуратуры Приморского района г. Одессы Подрезова Д.В. ПРивожу его полный текст.

Генеральному прокурору України
Васильєву Г.А.
на № 05/1-1198-03

Прокурору Одеської області
Гаврилюку М.І.
на № 06/1-5601-03

адвоката Дьогтєва С.Г.
поштова адреса: а/с – 109, м. Одеса-26
65026

Заява
про порушення кримінальної справи02.07.04р. мені від слідчого прокуратури Приморського району м. Одеси Подрезова Д.В. стало відомо, що 30.06.04р. суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси Шенцева О.П. прийняла рішення про усунення мене, а також адвоката Курбанова Р.А. від участі у справі по обвинуваченню Нестерової Л.І. Зазначена справа знаходиться з 18.08.03р. (з перервами) у провадження вказаного слідчого прокуратури Подрезова Д.В.
Вважаю, що в діях службових осіб, які причетні до прийняття рішення про усунення мене а також адвоката Курбанова Р.А. від участі у справі по обвинуваченню Нестерової Л.І., наявні ознаки злочинів, що передбачені ст. ст. 374, 375 КК України.
З часу прийняття доручення про захист Нестерової Л.І., 18.08.03р., я використовуючи свої права, як її захисника, весь час доводив, що вона не причетна до вчинення будь-яких злочинів, постійно звертав увагу на порушення прав Нестерової Л.І., тяганину під час розслідування справи, упередженість та необ’єктивність слідства.
Відповідні мої клопотання та скарги перевірялись прокуратурою Одеської області, Генеральною прокуратурою України, які частково погодились з моїми висновками.
Це мало наслідком вилучення справи з провадження слідчого Подрезова Д.В. та передачу її до прокуратури м. Іллічівська Одеської області. Крім того, як прокуратура Одеської області так і Генеральна прокуратура України погодились з тим, що по справі допущені неповнота слідства та тяганина, в зв’язку з чим слідчий прокуратури Подрезов Д.В. заслуховувався на оперативних нарадах, де попереджався про дисциплінарну відповідальність.
За таких умов любі закиди на мою адресу про те, що я нібито зловживаючи своїми правами перешкоджав встановленню істини по справі, або ж затягував розслідування по справі є необгрунтованими, на мають під собою жодних підтверджень.
29.06.04р. близько 14=10 особисто зайшов до кабінету судді Шенцевої О.П., представився як адвокат, захисник Нестерової Л.І. та поцікавився, коли вона буде розглядати подання слідчого про обрання Нестерової Л.І. запобіжного заходу. На що Шенцева О.П. відповіла, вона в теперішній час працює в колегії по розгляду цивільних справ, тому жодних кримінальних справ не розглядає.
Але в цей самий день суддя Шенцева О.П. прийняла рішення про обрання щодо Нестерової Л.І. запобіжного заходу в вигляді взяття під варту, а наступного дня – 30.06.04р. усунула мене від участі в розгляді кримінальної справи по обвинуваченню Нестерової Л.І.
При прийнятті рішення суддя не врахував моїх вищенаведених доводів, та навіть не мав наміру будь-яким чином їх враховувати. Отже, попре вимоги ч. 2 ст. 61-1 КПК суддя не вислухав мене, так само як адвоката Курбанова Р.А. Нас взагалі не було повідомлено про розгляд відповідного питання про наше усунення від участі в справі по обвинуваченню Нестерової Л.І.
Не може не звернути на себе увагу спритність, яку було проявлено слідчим, так само як і суддею, в виконанні відповідних дій. Після десяти місяців тяганини по справі протягом всього кількох днів Нестерова Л.І. була затримана (не маю жодних відомостей про те, як це було оформлено процесуально), взята під варту, адвокати, які її захищали, були усунуті від участі в справі.
Суддя Шенцева О.П. до того ж не мала права на розгляд подання слідчого про моє та адвоката Курбанова Р.А. усунення від участі в розгляді справи з огляду на вимоги п. 2-1 ч. 1 ст. 54 КПК.
З врахуванням викладеного є підстави твердити про наявність в діях судді Шенцевої О.П., слідчого Подрезова Д.В. (можливо також інших працівників прокуратури Приморського району м. Одеси) ознак злочину, що передбачено ст. 374 ч. 2 КК, оскільки вони були спрямовані на недопущення захисника, грубе порушення права обвинуваченого на захист, що вчинені за попередньою змовою групою осіб.
В діях судді Шенцевої О.П. також наявні ознаки злочину, що передбачено ст. 375 ч. 1 КК, оскільки вона постановила за поданням слідчого завідомо неправосудну постанову, оскільки грубо порушила права обвинуваченої Нестерової Л.І. на захист, прийняла відповідну постанову без моєї участі та навіть не повідомила про розгляд подання слідчого мене а також адвоката Курбанова Р.А.
На підставі викладеного, керуючись ст. 94 КПК України:

Прошу:

В порядку, який передбачено діючим законодавством, порушити кримінальну справ стосовно судді місцевого Приморського районного суду м. Одеси Шенцевої Ольги Петрівни та слідчого прокуратури Приморського району м. Одеси Подрезова Дмитра Валерійовича.
Про прийняте рішення мене повідомити протягом часу, що встановлено ст. 97 КПК.
С.Г. Дьогтєв
04.07.04р.

Відповіді

 • 2004.07.06 | Тетяна Монтян

  Re: За нарушения должны отвечать даже судьи!

  Не дивуйтесь, якщо у відповідь порушать справи проти вас з Курбановим. Наприклад, за спробу згвалтувати суддю неприродним способом ;):
  Тримайтеся!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.08 | S_Degtev

   Re: За нарушения должны отвечать даже судьи!

   Поки ще не порушили, але як знати. Поки ще чекаю відповіді. С. Дьогтєв
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.08 | Анатолій

    За порушення мають відповідати всі, навіть президент!(-)

 • 2004.07.08 | SpokusXalepniy

  Курочка по зернышку клюет.

  Как приятно видеть человека, который не опускает руки.
  Вот, если бы прокуратура была ЗАВАЛЕНА такими делами!!! Они обязаны как-то реагировать. Тогда у них возникает дилема:
  1) Всем отказывать и посылать в одно место. Этим они в буквальном смысле подписывают официальный документ, который всегда можно поднять в будущем. А когда этих документов набирается пачка, то получается, что человек роет сам себе могилу.
  2) Не отказывать всем, а пусть даже 50:50. Уже хорошо! Судьи ведь не знают в какие "50" они попадут. Следовательно, образуется самое главное - сдерживающий фактор.

  А что мы имеем в реале. Всё наоборот. И судьи, и прокуроры чувствуют ПОЛНУЮ безнаказанность. Практически, абсолютную. Вот именно такая ситуация и подразумевается в известной пословице: "Власть развращает. А абсолютная власть - разваращает абсолютно." Не верите? Да спросите у того же Кучмы. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua