МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Протасів яр - ще одна спроба прибрати до рук землю

07/06/2004 | НАГЛЯДАЧ
Винесено смертний вирок останньому великому масиву Солом`янського району - урочищу “Протасів яр”
Ми проти!
Що ж, останнім часом Київ невпинно втрачає свою зелену красу, унікальну серед світових столиць. Причина цього необмежені фінансові апетити будівельних компаній, що прагнуть встигнути нажитись на високій вартості новозбудованих житлових площ. А отже правдою і неправдою отримують дозволи на забудови територій лікарень, шкіл, скверів, парків і навіть об`єктів природно заповідного фонду. Черговою акцією такого відвертого знищення обличчя міста має стати розбудова житлового комплексу площею 450 тис квадратних метрів на 25 тис жителів на території урочища “Протасів яр”. Широким верствам населення ТОВ “Протасів яр” – замовник плану забудови впарюватиме черговий раз туфту про необхідність “реконструкції” зеленої зони, базуючись на висновках так званої санації зелених насаджень, яка бачите показала, що “Протасів яр” не більше ніж малоцінна зелень, що підлягає вирубці. Але ж мешканцям прилеглих багатоповерхівок, для яких дорогий кожен ковток свіжого повітря та кожен зелений листок, таку туфту впарити важко. Тож було задіяно давно випробуваний механізм – Київська держадміністрація доручила “Київзеленбуду” Солом`янського району вирубати усі аварійні та сухостійні дерева в урочищі протягом… трьох місяців. Зараз чогось чекають – чи то виборів, чи то серпня, коли всі поїдуть у відпустки. Тож знищення зеленої зони надійно приховане. В своєму розпорядженні № 911 від 28.05.2004 р. “Про надання дозволу на проектування та забудову території на Батиєвій горі” КМДА навіть не згадує урочище “Протасів яр”, мова йде про квартал вулиць Волгоградська, Докучаєва, Протасів Яр та Солом`янська. Знов спроба створити ілюзію, що реконструюватиметься якийсь пустир чи щось подібне. Про те що це урочище зберегло природну рослинність, ніхто і не згадує. А тут зімкнуті деревостани з клена гостролистого, вільхи, липи серцелистої. Та купа тварин таких, як рясоніжка звичайна, вечірниця дозірна, вухань звичайний, що охороняються додатком ІІ до Бернської конвенції. Також тут все ще можна зустріти кам`яну куницю та чорного тхора, що охороняються згідно Додатку ІІ цієї ж Конвенції. З рідкісних птахів в урочищі все щн зустрічаються сич хатній, сова сіра, іволга. Звичайними є сорокопут-жулан, звичайна вівсянка, садова славка, синиця блакитна, соловейко східний, великий, малий та середній строкаті дятли, сирійський та сивий дятли, крутиголовка. Усіх цих птахів занесено до Додатку ІІ до Бернської конвенції.
Вказане урочище має дуже давню історію. За даними київських археологів перші поселення відомі тут ще з часів бронзи (ІІ тис. до н. е.). А в часи Київської Русі біля струмка, що збігав днищем яру у Либідь розташовувалось давньоруське поселення.
Все має зникнути в угоду елітному житлу досяжному небагатьом «обраним». На містобудівній Раді проектувальники обговорювали всещо завгодно від висоти потолків у новобудовах до під`їзних шляхів і жоден не згадав про цінність урочища. Тож закономірним стло схвалення проекту.
Хто ж може порятувати все це? Хто може зупинити тотальне знищення? Тільки ти читачу. Незабаром усі екологіччні організації міста небайдужі до цієї проблеми розгорнуть компанію проти знищення Протаосвого яру. Обов`язок кожного небайдужого киянина підтримати нас, підписом, листом протесту до КМДА, запитом щодо проізволу влади.
Свої побажання та питання можна задати в мережі інтернет Lynxlynx@ukr.net

Відповіді

 • 2004.07.06 | Тестер

  Re: Протасів яр - ще одна спроба прибрати до рук землю

  Треба йти і бити вікна у сільраді!
  А чинуш, якщо не можна вже втопити у сухому річищі, то треба швидко повісити. Поки дерева не зрубали! ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.07.15 | Стопудів

  Re: ВАС ЦЕ НЕ ХВИЛЮЄ -

  Друже, та не нервуй ти так. Пройшло усього 2 години, а ти вже панікуєш. Знайдуться люди, яким ця проблема не чужа, і знайдуть тебе.

  Ось я, приміром, захищав Обсерваторну гірку (бо живу там) і пікетував КМДА з приводу зняття трамвайних колій (подобаються мені трамваї). Так шо папрашу без гона. :)

  Часу ходити до Ботсаду немає :( а висловлювати негодування в неті - що від цього зміниться?

  Не сердься.
 • 2004.07.15 | Scubo

  А як щодо дороги "до Януковича"?

  Це стосовно вирубання частини Голосіївського лісу і створення там дачно-особнякового "заповідника" для високопоставлених "януковичарів".
  Текст про це є десь тут на форумі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.16 | Наглядач

   Re: А як щодо дороги "до Януковича"?

   Я не знайшов цей текст. допоможіть будь-ласка.
   Я з цією проблемою практично не знайомий.
   Допоможете? Я не проти подрючити їх і у Голосіївському лісі.
   Зарання дякую


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua