МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Знову про "затримання"

07/07/2004 | Englishman
Стосовно статті, в мене виникло питиння: чи має юридичне право ГУМВС робити такі безапеляційні заяви, при тому що навіть кримінальної справи ще не було порушено? І ще дивний момент: якщо нашоукраїнці дійсно діяли протиправно, який їм було сенс доставляти Бернацького до відділу міліції? Це якби грабіжник, замість того, щоб замісти сліди та втекти, почав би голосно звати міліцію. Які, власне, є коментарі від НУ? На такі речі треба реагувати швидко.

З ющенківцями, які "захопили" журналіста компанії Медведчука, розбереться прокуратура

www.ПРАВДА.com.ua, 6.07.2004, 19:07

Ініціатором примусової доставки і насильницького утримання журналіста ТРК "Альтернатива" Владислава Бернацького в офісі блоку "Наша Україна" був 27-річний співробітник газети "За нашу Україну" Ярослав Годунок, що прийняв журналіста за учасника провокаційної акції проти блоку "НУ".

Про це повідомляє у вівторок центр громадських зв'язків ГУМВС України в Києві.
У зв'язку з цим, як відзначає ЦГЗ, "у діях Годунка й інших осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст.356 Кримінального кодексу України ("самоправність").

На даний момент матеріали перевірки спрямовані до прокуратури Шевченківського району Києва для вирішення питання про порушення кримінальної справи.

У ЦГЗ нагадали, що в неділю близько 20.00 на центральній вулиці Києва невідомі грубо змусили сісти у свій автомобіль Бернацького, який виконував редакційне завдання.

"Люди в жовтогарячих футболках із символікою блоку "Наша Україна", застосовуючи психологічний тиск, доставили журналіста на вулицю Пушкінську 34 "б", де знаходиться офіс "НУ". Там вони змусили продемонструвати відеоматеріал, вимагали назвати прізвище представника телерадіокомпанії, що дав завдання на здійснення відеозйомок, погрожували пошкодити телекамеру, якщо журналіст самостійно не знищить або не продасть відзняту касету", - відзначили в столичному головкомі.

У ЦГЗ також додали, що в офісі блоку "НУ" журналіста утримували близько півгодини, а коли погрози не привели до бажаних наслідків (Бернацький категорично відмовився знищити або продати касету), журналіста при особистій участі народного депутата Євгена Жовтяка ("Наша Україна") доставили у відділок міліції.


поча


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua