МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Державний департамент США про настрої напередодні виборів.

07/07/2004 | Ukropithecus (robustus)
http://ukraine.radiosvoboda.org/article/2004/07/E7FA0295-DDAF-4D7B-AFA4-AFA0D9F2D64B.html

Українці розчаровані політикою - Державний департамент США про настрої напередодні виборів.
Сергій Куделя
Вашингтон, 5 липня 2004 року -
Жодний з ймовірних кандидатів у президенти України не користується поки підтримкою більшості виборців, і тому результат цих виборів залишається непередбачуваним. Такий висновок на підставі опитувань, проведених у травні Київським міжнародним інститутом соціології, зробили аналітики Державного департаменту США. Відсутність фаворита серед кандидатів у президенти вони пов”язують із загальним розчаруванням політикою, яке шириться українським суспільством. Більше половини виборців, наприклад, не можуть назвати політичну силу у державі, яка б відображала їхні власні погляди.

Цьогорічні президентські вибори в Україні у дослідницькому відділі Держдепу розглядають у контексті боротьби двох осіб – Віктора Януковича і Віктора Ющенка. Водночас, у Вашингтоні відзначають, що виборці в Україні розділені у своїх симпатіях за регіональною ознакою. У той час як на Заході України підтримка Віктора Ющенка сягає 50 відсотків, то на Сході за Віктора Януковича вже готові віддати свій голос третина жителів. Останнє, на думку американців, не випадково, оскільки, за їхніми словами, “Янукович очолює Донецький клан”. В інтерв”ю Радіо Свобода, один з авторів аналітичного звіту, Регіна Феранда, пояснила, що під кланом вони розуміють групу олігархів цього регіону, однак не змогла сказати, хто до неї належить чи чому вони вважають чинного прем'єр-міністра його главою. Не обґрунтовують автори звіту і твердження, що головування Януковича у Донецькому клані забезпечує йому підтримку виборців не лише Сходу, але й Півдня української держави. На думку аналітиків Державного Департаменту, результат виборів буде визначений у центрально-східних областях України, де жодний з потенційних кандидатів не має чіткої переваги.

За результами травневого опитування, чинного президента Леоніда Кучму готові втретє підтримати сім відсотків виборців, у той час як недовіру до нього висловили 80 відсотків опитаних. Водночас, американці відзначають, що жодному з кандидатів не вдалося стати антиподом режиму Куми. Тому, на їхню думку, більше третини виборців не визначилися із своїм кандидатом чи не прийдуть на вибори взагалі. Аналітики Державного департаменту частково пов”язують апатію українського суспільство із відчуттям високої корумпованості усіх владних інститутів. Серед найбільш корумпованих органів влади українці відзначають правоохоронні органи, Верховну Раду та суди. Більше 70 відсотків опитуваних невдоволені також тим, як влада допомагає безробіним, забезпечує права людини та підтримує законність і правопорядок. Найбільше – до 80% - задовлених діями влади у забезпеченні продуктами, електоенергією та вчасною виплатою пенсій.

У дослідницькому відділі Державного департаменту також не впевнені, що українці розглядають майбутні президентські вибори як критичну подію у політичному розвитку держави. Тому, за висновками американців, в Україні навряд чи можлива так звана “трояндова революція” за прикладом Грузії. Адже, у випадку фальсифікації виборів, лише кожний п”ятий вивявив бажання взяти участь у вуличних протестах. На думку аналітиків, активність громадян залежатиме від висвітлення ходу та результатів виборів у ЗМІ та здатності виборців самоорганізуватися.

Відповіді

 • 2004.07.07 | Shooter

  Гм...цікавий висновок

  Ukropithecus (robustus) пише:
  > http://ukraine.radiosvoboda.org/article/2004/07/E7FA0295-DDAF-4D7B-AFA4-AFA0D9F2D64B.html
  >
  > за висновками американців, в Україні навряд чи можлива так звана “трояндова революція” за прикладом Грузії. Адже, у випадку фальсифікації виборів, лише кожний п”ятий вивявив бажання взяти участь у вуличних протестах. На думку аналітиків, активність громадян залежатиме від висвітлення ходу та результатів виборів у ЗМІ та здатності виборців самоорганізуватися.

  Себто, в Грузії більше 1/5 населення було активно задіяно в "трояндовій революції"?

  Або переклали хибно, або мериканці щось недозрозуміли. Вистачило би кожного 10-го дорослого українця щоб викорчувати режим до 5 коліна. (48 млн * 0,1*(65-18)/65=(прибл.) 3,5 млн.)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.08 | Михайло Свистович

   Re: Гм...цікавий висновок

   Shooter пише:
   > Ukropithecus (robustus) пише:
   > > http://ukraine.radiosvoboda.org/article/2004/07/E7FA0295-DDAF-4D7B-AFA4-AFA0D9F2D64B.html
   > >
   > > за висновками американців, в Україні навряд чи можлива так звана “трояндова революція” за прикладом Грузії. Адже, у випадку фальсифікації виборів, лише кожний п”ятий вивявив бажання взяти участь у вуличних протестах. На думку аналітиків, активність громадян залежатиме від висвітлення ходу та результатів виборів у ЗМІ та здатності виборців самоорганізуватися.
   >
   > Себто, в Грузії більше 1/5 населення було активно задіяно в "трояндовій революції"?
   >
   > Або переклали хибно, або мериканці щось недозрозуміли. Вистачило би кожного 10-го дорослого українця щоб викорчувати режим до 5 коліна. (48 млн * 0,1*(65-18)/65=(прибл.) 3,5 млн.)

   Це якась туфта. Який кожен п"ятий? Звідки це взяли? І звідки взяли про Грузію таку скажену цифру? Там 5 млн. населення, ну якщо точно - 4 млн., бо мільйон за кордоном на заробітках, а в пік революції найбільша цифра "протестантів" складала 100 тисяч.
 • 2004.07.08 | Михайло Свистович

  Що ж, порівняємо нинішню Україну з передреволюційною Грузією

  Ukropithecus (robustus) пише:
  >
  > Українці розчаровані політикою

  Грузини були ще більш розчаровані. У парламентських виборах взяли участь трохи більше половини (якщо не зраджує пам"ять - ліньки дивитися свої архіви - 52%) і то ця цифра склалася за рахунок 96%-го "приходу" на дільниці в Аджарії, де списки були завищені на третину та майже такого ж самого відсотку у Квемо-Картлі та Самцхе-Джавахетії, де в основному голосують завжди за владу.

  >
  > Жодний з ймовірних кандидатів у президенти України не користується поки підтримкою більшості виборців

  Те саме було в Грузії під час парламентських виборів.

  >
  > Більше половини виборців, наприклад, не можуть назвати політичну силу у державі, яка б відображала їхні власні погляди.

  Те саме було в Грузії під час парламентських виборів.

  >
  > Цьогорічні президентські вибори в Україні у дослідницькому відділі Держдепу розглядають у контексті боротьби двох осіб – Віктора Януковича і Віктора Ющенка.

  В Грузії ж тких осіб було набагато більше.

  >
  > Водночас, у Вашингтоні відзначають, що виборці в Україні розділені у своїх симпатіях за регіональною ознакою.

  В Грузії також регіональних ознак не бракувало, хоча й інакші вони там були, ніж в Україні.

  >
  > У той час як на Заході України підтримка Віктора Ющенка сягає 50 відсотків, то на Сході за Віктора Януковича вже готові віддати свій голос третина жителів.

  Такого в Грузії не було. Було ще гірше: в певних регіонах понад 80% населення готові були віддати голоси Абашидзе або Шеварднадзе.

  >
  > більше третини виборців не визначилися із своїм кандидатом чи не прийдуть на вибори взагалі.

  Про грузинську цифру я вже писав.

  >
  > Аналітики Державного департаменту частково пов”язують апатію українського суспільство із відчуттям високої корумпованості усіх владних інститутів.

  Точно як в Грузії. Тільки там ще більше корупції.

  >
  > Серед найбільш корумпованих органів влади українці відзначають правоохоронні органи, Верховну Раду та суди. Більше 70 відсотків опитуваних невдоволені також тим, як влада допомагає безробіним, забезпечує права людини та підтримує законність і правопорядок. Найбільше – до 80% - задовлених діями влади у забезпеченні продуктами, електоенергією та вчасною виплатою пенсій.

  В Грузії з цим було ще гірше.

  >
  > У дослідницькому відділі Державного департаменту також не впевнені, що українці розглядають майбутні президентські вибори як критичну подію у політичному розвитку держави.

  Грузини ще менше так розглядали свої парламентські вибори.

  >
  > Тому, за висновками американців, в Україні навряд чи можлива так звана “трояндова революція” за прикладом Грузії.

  Висновок абсолютно неправильний. Бо "не тому".

  >
  > Адже, у випадку фальсифікації виборів, лише кожний п”ятий вивявив бажання взяти участь у вуличних протестах.

  Про цю ахінею написав вже в іншому повідомленні.

  Притупилися мозки в американців. То з Іраком лоханулись, тепер несуть маячню про Україну. І саме головне, напевно ж, свято в це вірять.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua