МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львів солідаризується із Сумами

07/07/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У Львові відбулась акція „Студентська солідарність”. Вона була проведена Громадянською кампанією „ПОРА!” на підтримку сумських студентів, які протестують проти недемократичних нововведень в українській освіті. Акція є загальнодержавною: в Рівному (спільно із "Чистою Україною") вона відбулась ще в понеділок, в більшості обласних центрів — в середу, а також подекуди відбудеться — в четвер і п'ятницю. Цей захід проходив у формі веселого та „стьобного” дійства. При тому, що кожен регіон мав власний, оригінальний сценарій.

Львівська акція „Студентська солідарність” відбувалась біля Університету імені Івана Франка. Молоді люди розгорнули транспаранти: „Дайош колективізацію освіти”, „Дякуємо кучмістам за щасливі студентські роки”, „Усі вузи в один колгосп”. Поряд стояв стенд із розшифрування абревіатури новоутвореного Сумського Національного Університету. На ньому було написано: Сільська Наука України.

Залунала класична музика. На середину площі вийшов хлопець: в костюмі, із вилами та плахтою сіна. Він висипав сіно на землю. Впереміж із сіном тут також були книжки та конспекти. Цей хлопець припрошував всіх бажаючих „отримати освіту” — себто взяти собі ту суміш, яка лежала на землі. Підходили студенти і набирали в наплечники чи просто до кишень сіно із книжками та конспектами. Далі з юрби вийшла дівчина і поставила на землю солом’яного бичка. Вона сказала, що це сумський студент року, і що такі от студенти скоро будуть в усій країні, якщо її громадяни далі будуть байдужими до того, що діється навколо.

Поряд з тим активісти кампанії „ПОРА!” роздавали інформаційні листівки про причини протестів сумських студентів. Тому кожен перехожий мав можливість довідатись про те, чому проводиться акція.

Головна зброя українських громадян супроти кучмістського режиму - це активна і небайдужа позиція. Тому суть акції „Студентська солідарність” полягала в тому, щоб про події в Сумах взнали якомога більше людей: за посередництвом листівок, а також журналістів. Солідарність із сумчанами потрібно висловлювати саме зараз, бо завтра вже буде пізно і можливо післязавтра ми потребуватимемо такої ж солідарності, однак, якщо сьогодні ми не допоможемо сумчанам, завтра й нам не допоможе ніхто.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua