МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суддя Лєсной знову не прийшов на засідання.

07/08/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Голова Сихівського місцевого суду Сергій Лєсной не з’явився на засідання кваліфікаційної комісії, яка мала розглядати його діяльність, заявивши, що його... невчасно попередили – всього за два дні перед засіданням, тому він не встигне прибути до Львова. С. Лєсной просить перенести засідання.

Непоінформованість пана Лєсного дивує. Адже ще 24 червня, коли мало відбутися засідання комісії, він свою неявку пояснив станом здоров’я. Того дня засідання перенесли на 7 липня. Проте поведінку голови Сихівського суду можна зрозуміти. Йому геть “не цікаво”, аби засідання кваліфікаційної комісії суддів таки відбулося. Адже на ньому мають розглядати подання народних депутатів від “Нашої України” Петра Олійника та Юрія Оробця щодо “дисциплінарного провадження” стосовно його діяльності. А тим часом пан Лєсной очікує підвищення – його кандидатуру запропоновано на посаду члена Апеляційного суду Львівської області.

Учора під час пікету під стінами Апеляційного суду, на який знову прийшли більше 300 львів’ян, представників “НУ”, різкі заяви нашоукраїнців Петра Олійника та Юрія Оробця про участь у судовій кар’єрі Сергія Лєсного політичної сили СДПУ(о) вкотре підтверджують негативну тенденцію до “підкупності” судів та їхніх представників.

Але, як стверджує Петро Олійник, не всі продаються: “Кваліфікаційна комісія керується законами України, не зважаючи на колосальні тиски – фінансові, моральні й інші, тому діятиме виключно в рамках закону. А відсутність судді Лєсного свідчить про його страх: він боїться рішення кваліфікаційної комісії, боїться юридичного осуду своїх колег і того, що сьогодні громадськість Львівщини сказала рішуче “ні” людям, які свою посаду розглядають під кутом власної вигоди та партійної приналежності”.

Нашоукраїнці стверджують, що не дозволять такій людині працювати в Апеляційному суді, хоч є вільна вакансія першого заступника голови Апеляційного суду. Петро Олійник зауважує, що їм відомо про тиск, який чинять на голову Апеляційного суду Валентина Государського з метою призначити Лєсного на цю посаду, але в такому разі “Львівщина раз і назавжди забула б, що таке чинне українське законодавство”.

Голова слідчої комісії парламенту щодо виборів мера Мукачевого, народний депутат Юрій Оробець нагадав журналістам про те, яким “пунктуальним і чесним” може бути суддя Лєсной: “Минулого року, коли розглядали питання Мукачевого, то обраний всенародно Василь Петьовка отримав телеграму прибути на засідання суду через півгодини після того, як почався судовий процес. Суд розпочався о 14 годині, але телеграма зі Львова була подана тільки о 14.19. Тобто ви розумієте, який це змагальний процес. Саме недотримання судової процедури дозволяє маніпулювати волевиявленням громадян. Ми цього не допустимо”.

Обурює депутата не лише факт маніпулювання громадською думкою, а й нагородження тих, хто сприяє цьому. Суддя Лєсной не єдиний, кого влада планує відзначити за мукачівські події. “Я особисто зробив запит на ім’я генерального прокурора, прем’єр-міністра та міністра закордонних справ з приводу того, що Медведчук “підсунув” президентові на підпис нагородження орденом за заслуги третього ступеня Юрія Берести, голову територіальної виборчої комісії м. Мукачевого, якого звинувачують у фальсифікації виборів. Президент його нагороджує орденом третього ступеня”, – повідомив Юрій Оробець. Депутат звернувся з запитом розслідувати факти “махрової корупції” і створити з цією метою слідчу комісію. “Я чудово розумію, що нинішня корумпована влада не хоче і не буде це розслідувати, але громадськість повинна знати, як у брутальний спосіб плюють в обличчя Раді Європи, – каже він. – Рада Європи звернулася, щоб визнати ці вибори недійсними, показала масові фальсифікації, то за ці фальсифікації ще й ордени давати?”

На запитання, чому від судді Лєсного забрали справу щодо “Львівської газети” і скерували її до Шевченківського суду, Петро Олійник відповів: “Якщо би технологічно Лєсной прийняв рішення щодо “Львівської газети”, це був би останній цвях у його моральну і кваліфікаційну домовину. І тому вони не посміли. Оце ж і є результатом наших зібрань і пікетів”.

Львівська Газета

Нагадаємо, суддя Лєсной -- той самий незалежний [від правосуддя] суддя, який скасував результати виборів у Мукачевому, на яких 29 червня переміг висуванець від НУ Василь Петьовка. -- М-І


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua