МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мікроскоп пана Юрка (/)

07/09/2004 | Franko
Мікроскоп пана Юрка

Юрій ОХРІМЕНКО
Поступ

Брати

Росія збільшила мито на сиру нафту. Тому очікують на подальше підвищення цін на паливо з усіма наслідками. А як же Єдиний економічний простір? Нас запевняли, що ми тепер будемо у повному шоколаді... У Росії, натомість, своє бачення спільноти: що ваше, те й наше, а що наше, те не ваше. Янукович, щоправда, метнувся до Москви на переговори стосовно нафти. Газети сповістили, що йому вдалося виконати програму-мінімум. Таки правда. Результат мінімальний, точніше нульовий.

Відданість

В Одесі до шкіл надійшла вказівка, аби вчителі під час приїзду до міста Януковича всі як один стояли на тротуарах і вітали його кортеж. В цілому ідея добра. Засвідчити радість від зустрічі з владою -- свята справа. Але чому тільки вчителі? За сьогоднішньої платні у них ні вигляду, ні виправки. Залучати треба й інших бюджетників. Ну там, митників в одностроях, пожежників у блискучих мідних касках, податкову поліцію. Колись в Одесі не так було. Ось що згадує Паустовський: "Стиль статей у цій газеті ("Одеська пошта") був феєричним. Я пам'ятаю, як з приводу якось дріб'язкової ухвали міської думи Фінкенкль писав у передовій статті, що "слід пофарбувати на радощах наше одеське небо в рожевий колір і аплодувати міській думі на дахах будинків". Теперішні так не вміють. У тій же Одесі кажуть: "Ні, ці громадяни пороху не придумають".

Безвихідь

Олександр Мороз таки балотуватиметься на посаду президента. Що й очікували. Звісно, отримати на виборах якісь мізерні відсотки -- сумнівна розвага. А не балотуватися -- ще гірше. Він сам ніби й непоганий чоловік, а от з партією йому не пощастило. Принаймні львівські соціалісти, то я вам скажу ва-а-ащє. Ось вам картина з минулих президентських виборів і вікопомних часів канівської четвірки. Благополучне в цілому село: землю розпаювали, колгосп зліквідували, пам'ятник Шевченкові поставили. Тепер спокійно наповнюють житниці. От у неділю завітали в те село львівські соціалісти. Всі радо зійшлися до клубу, бо розваг на селі обмаль. Загалом цілком доброзичливо налаштована аудиторія. Ну от. А ці папуги заміть того, щоб, як і водиться перед виборами, розповісти про мафію, про корупцію, злочинців, ба-бах з мосту та в воду: "Потрібно відновити колгоспи!" Ті селяни може не один місяць оббивали пороги, аби одержати свої паї, а тут отаке. Агітки порвали, по соціалістичних шиях надавали. Хотіли ще й авто спалити, та злякалися, що по судах затягають. Ось які соратники в Мороза. Якби відмовився балотуватися, а отже, опосередковано підтримав Ющенка, його б на першому ж з'їзді переобрали з посади голови. І він би на віки зник з політичного обрію. Краще вже балотуватися. Як кажуть, пищить, а лізе. Шкода хлопця.

Lex

Ви будете сміятися, але справа про вибори мера Мукачевого й справді не має судової перспективи. Річ у тім, що у законі про вибори до органів місцевого самоврядування нічого не сказано про протоколи спостерігачів. Йдеться лише про бюлетені та протоколи дільничних комісій. Ну, а їх, як відомо, викрали бомжі, котрі несподівано виявили небувалу політичну заанґажованість. Зрозуміло, що тут суд керуватиметься не духом, а буквою закону. Немає протоколів і бюлетенів? Все. Ви вільні. Згадався випадок з історії Давнього Риму. Калігула хотів зробити свого коня консулом. Жодного римського права він би не порушив. А де у законі записано, що кінь не може бути консулом? Ось як буває, коли керуються лише буквою закону. До речі, Калігула так і не встиг здійснити свій сміливий задум. Закатрупили. І зовсім не за витівки з конем. Дуже вже народ грабував. А цього не прощають. Повчальна історія, але навряд чи когось із сучасних Калігул вона чомусь навчить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".