МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хмельницька міліція солідарна із Царенком

07/10/2004 | ПОРА! - Хмельницьк
9.07 в сім годин вечора в центрі Хмельницька біля кінотеатру ім. Шевченка активісти кампанії “ПОРА!” розпочали акцію на підтримку сумських студентів.

В ході акції було заплановано кілька заходів: символічний перфоменс, який мав зображати свавілля чиновників щодо сумських студентів; конкурс графіті графіті “на тему”, під час якого всі бажаючі могли зобразити власне бачення “беспрєдєлу” у Сумах; поширення інформаційних листівок про події в Сумах.

Коли хмельницькі студенти виставили стенди і почали підготовку до безпосереднього проведення акції до них підійшли троє міліціонерів.
Спочатку вони поцікавились, що тут має відбутися, коли побачили інформаційні листівки один з них відразу ж почав дзвонити по мобілці за вказівками, а інші почали наказувати щоб усе збирали та йшли до їхньої машини.

На питання активісті, що ж такого вони порушили і в чому їх провина почули відповідь, що у відділені все пояснять. Після того, як активісти кампанії відмовилися виконувати накази міліціонерів та запропонували "стражам порядку" щоб вони на місці написали пояснення. В іншому випадку хмельницькі студенти пообіцяли кричати "гвалт" на все місто, на що один старший лейтенант (дуже "крутий") пообіцяв засунути кожному у рота кулак.

Дзвінок у "верхи" дав блискавичний результат – відразу ж під’їхав мікроавтобус із міліціонерами, їх назбиралося понад десять осіб (на звичайний виклик вони так швидко не приїжджають). Міліціонери почали "пресувати” активістів кампанії, погрожуючи та залякуючи їх.

Невідомо який би був розв’язок, але тут на допомогу активістам кампанії "ПОРА!" прийшли представники місцевих опозиційних партій (однією з натовпу, який зібрався навколо незапланованої "акції" виявилась представниця опозиційної партії – вона ж і покликала на допомогу всіх присутніх у їх офісі).

Допомога наспіла якраз вчасно – міліціонери вже почали складати протокол про вилучення всього і знайшли понятих. Завдяки підтримці досвідчених опозиціонерів та натовпу активістам вдалося уникнути більших неприємностей.

На останок активісти кампанії "ПОРА!" пообіцяли міліціонерам, що це тільки початок активних вуличних акцій і що на наступний раз активісти підготуються на грунтовнішому правовому рівні.

За вказівками отриманими від свого начальства міліціонери зірвали заплановану акцію солідарності із сумськими студентами, але цим самим привернули велику увагу перехожих, в основному молоді, як до проблеми сумських вузів, так і до того за чиєю вказівкою діє міліція. Всі хто був присутній при цьому стало зрозуміло чиї інтереси захищала хмельницька міліція.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua