МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмісти відвернулися від Польщі - Польща відвертається від України

07/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Польща розцінює рішення українського уряду дозволити реверсне використання нафтогону „Одеса-Броди” як відвернення України від європейської інтеграції. Про це сказав віце-прем'єр Республіки Польща Єжи ХАУСНЕР на прес-конференції у п'ятницю, передає PAP.

„Ніхто з представників польської влади не може не звернути увагу українців на те, що прокачка нафти в протилежний бік означатиме для нас відвернення України від проєвропейського напрямку”, відзначив віце-прем'єр, цитує польське інформаційне агентство. На думку Є.ХАУСНЕРА, сьогодні серед українських еліт триває серйозна суперечка стосовно подальшої інтеграції України — чи має вона бути більше проєвропейською чи проросійською, - і напрямок роботи трубопроводу є одна із складових цієї суперечки. „Сьогодні квінтесенція і елемент суперечки є цей трубопровід і напрямок, в якому качатиметься нафта”, - сказав він.

Він зауважив, що Польща здивована рішенням Кабінету міністрів України. „Недавно ми були на польсько-українському економічному форумі у Ялті і, здавалося, що українці підтримують попереднє урядове рішення (про виключно європейський напрямок — УНІАН). Зміна постанови Кабміну є несподіванкою для Польщі”, сказав Є.ХАУСНЕР.

Віце-прем'єр зауважив, що Польща "звичайно, не у захваті від цього рішення".

Як повідомляв УНІАН, 5 липня уряд України вніс зміни до своєї постанови від 4 лютого 2004 року, яким дозволив використовувати нафтогін „Одеса-Броди" для поставок російської нафти у напрямку з Бродів до Одеси.

8 липня наглядова рада державної нафтотранспортної компанії "Укртранснафта" схвалила підписання контракту з російсько-британською компанією ТНК-ВР, яка з весни 2003 року добивалася реверсу нафтогону.

"Укртранснафта" розраховує підписати контракт з ТНК-ВР протягом двох тижнів, а перші поставки російської нафти заплановані на четвертий квартал 2004 р.

Раніше Україна мала намір качати по нафтогону виключно каспійську нафту і створити на його базі Євро-Азійський нафтотранспортний коридор, добудувавши його до польського Плоцька

UNIAN

Відповіді

 • 2004.07.10 | Стрелкин

  Кучме и Путину только того и надо! (-)

 • 2004.07.10 | litovka

  Re: Интересно, что практически может предложить Польша?

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  > Раніше Україна мала намір качати по нафтогону виключно каспійську нафту і створити на його базі Євро-Азійський нафтотранспортний коридор, добудувавши його до польського Плоцька

  Непонятно, о чем может быть речь, если каспийской нефти практически уже нет. Тут альтернатива: или качать в реверсном режиме или сухим быть трубопроводу. И Кучма принял единственно правильное решение в этой ситуции.
  Интересно, что практически может предложить Польша? А высказывать обиду и разочарование-пустое дело.
 • 2004.07.11 | Гість

  Re: Кучмісти відвернулися від Польщі - Польща відвертається від Україн

  Цікаво, нащо було так багато ігор із Європою в декларації? Можна було б відразу влаштувати "Білорусь"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua