МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Анафема Ющенку як політтехнологія Януковича

07/12/2004 | Witer
Судячи з інтонацій досі нікому не відомого Християнського руху, зараз піарщиками Банкової напрацьовується новий політтехнологічний хід: від Ющенка будуть відколювати побожних людей. На мою думку, можливе подальше мусування релігійної теми, реанімація старих релігійних конфліктів ("пілотне" випробування фальшивих відволікаючих збурень вже було - згадайте рішення Нацради щодо української мови, коли було провалено політреформу), підняття теми про церковну спадщину (спокушання УГКЦ, наприклад, старим "дорадянським" майном - лісами в районі Осмолоди на Івано-Франківщині, які колись належали церкві - і паралельно ведення діалогу з римо-католиками, які претендують теж на костьоли і велике майно, чим можна буде пересварити між собою всю Західну Україну). І введення в конфлікт "миротворця" (Кучми або Януковича) перед самими виборами має показати, хто є хто.

можливе навіть грубіше застосування церковного ресурсу: Ющенка можуть анафемувати (а РПЦ чітко виказухє свої симпатії - саме Сабодан вінчав Медведчука)

хто звернув увагу на вчорашню риторику кучма в "епіцентрі", той помітив, що влада чітко позиціонує себе "над схваткою", залишаючи за собою право оцінювати суперників - ти хороший, але більше б тобі металу в голосі, а про тебе казати нічого не буду, але ти не дотримуєшся слова... от так і церковні ієрархи будуть...

релігійна аргументація "корисна" тим, що вона абсолютно некритична, тобто або абсолютна правота, або брехня - або вірю, або ні (подібним стилем зараз користується і Дімочка Корчинський). От тому по ній і будуть бити зі всієї сили.

нижче - побічні докази такої версії (риторика Таїсії та повідомлення Луганської облдержадміністрації (!!!) про ікону - а в нас церква від держави буцімто відокремлена...)

***********************************

Християнський рух висуває у президенти Кучму, а якщо вiн вiдмовиться - свого лiдера Звягiнцеву - рiшення з'їзду
Ужгород. 11 липня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Перший етап п'ятого з'їзду української партiї Християнський рух висунув кандидатом у президенти нинiшнього главу держави Леонiда Кучму. Таке рiшення ухвалено в недiлю в Ужгородi. Якщо Л.Кучма вiдмовиться балотуватися, кандидатом вiд партiї стане лiдер партiї Тамара Звягiнцева - черниця Таїсiя.
На з'їзд очiкувалося прибуття 220 делегатiв, однак приїхали тiльки 150.
Виступаючи на з'їздi, Т.Звягiнцева заявила, що православнi "в жодному разi не повиннi голосувати за Вiктора Ющенка. "Ця людина – пiд анафемою, i ця анафема пастиме на нашу голову, якщо ми його пiдтримаємо" (мається на увазi, що В.Ющенко пiдтримує iдею створення єдиної української православної церкви в пiдкореннi Київського патрiархату, який очолює Фiларет - IФ).
Говорячи про Л.Кучму, лiдер Християнського руху вiдзначила: "Це людина, яка була при владi, i ми його вже знаємо, ми знаємо, що вiд нього очiкувати. Л.Кучма - це єдина людина, яка може справитися в країнi. Наше завдання - допомогти йому". "Будь-який iнший президент задавить християнство", - зазначила вона.
Обласнi органiзацiї Християнського руху висували кандидатом у президенти Т.Звягiнцеву, однак вона сказала, що буде кандидатом тiльки якщо Л.Кучма вiдмовиться. З'їзд проголосував висувати у президенти Л.Кучму i Т.Звягiнцеву.
Через два тижнi в Києвi вiдбудеться другий етап п'ятого з'їзду Християнського руху, i якщо до цього часу Л.Кучма не дасть згоду йти на вибори, кандидатом у президенти вiд партiї буде оголошена Т.Звягiнцева.

***********************************

Даневська чудотворна iкона Божої Матерi перебуватиме в Луганську з 14 по 25 липня.
Луганськ. 11 липня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Даневська чудотворна iкона Божої Матерi "Аз єсмь з вами i нiктоже на ви" перебуватиме у Свято-Володимирському кафедральному соборi мiста Луганська з 14 по 25 липня. Про це повiдомляє Луганська обладмiнiстрацiя.
Образ Божої Матерi був написаний з благословення святого праведного Iвана Кронштадського. З 1977 року iкона перебуває в Георгiївському монастирi в Чернiгiвськiй областi, який вiдомий у Православ'ї як Даневський. Святий образ вже побував не тiльки в багатьох православних храмах України, Росiї, Бiлорусi, Молдови, а й у США та Iталiї. Пiд час перебування iкони в Луганську Свято-Володимирський собор буде вiдкритий цiлодобово, i вiруючi зможуть прийти поклонитися вiдомiй православнiй святинi.

Відповіді

 • 2004.07.12 | Максим’як

  Re: До цього не дійде і, взагалі, це дрібна провокація.

  Хоч може досить тривало підтримуватися у режимних ЗМІ. На мою думку, народ буде десь обурливо реагувати на провокації, але голосувати все одно будуть за Ющенка - вже не має дурних в Україні, які легко власний добробут готові поміняти на віру чи на комуністичну нєзгібаємость.

  Реально чи гарантовано проти Ющенка може проголосувати 10% населення України, це у першу чергу ті, які ніколи не голосували за щось справді українське в Україні і якщо там буде піввідсотка таких, які це зроблять із релігійних міркувань, то це така вже велика проблема. Решту - 20-30 відсотків голосуватимуть проти Ющенка із різних політичних причин, а не економічних, тобто, десь там корпоративні партійні інтереси переважатимуть відсутність грошей у кишені при прийнятті рішенння кому віддати голос, або просто з дурості, неграмотності, помилковості і т.д.
 • 2004.07.12 | Z

  для Януковича: в Енакиево должны замироточить решетки КПЗ(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.13 | Тестер

   Re: для Януковича: в Енакиево должны замироточить решетки КПЗ(-)

   З такої фрази можна зробити гуморну листівку. Звичайно, добавивши ще декілька "подвигів". Сміх то гарна річ!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.13 | Z

    Так это к Дворкину, Бегемоту и прочим продвинутым

    Как отнесетесь к примеру, к листовке в виде короткого информсообщения, например:

    Сообщаем, что вчера, надцатого мартобря 2004, в Енакиевской КПЗ случилось чудо: замироточили решетки.


    Форма хороша тем, что не надо упоминать конкретно Януковича, тем не менее всем понятно, о ком идет речь.
 • 2004.07.13 | Dworkin

  Глупо было бы не использовать такой ресурс.

  Как бы там ни было, но большинство православных прихожан на Украине все-таки относятся к УПЦ МП. И в том, что определенная часть церковных иерархов УПЦ МП будет пытаться использовать свой ресурс, чтобы "промыть мозги" пастве перед выборами, сомнений у меня не возникакет. Сликом уж лакомый это кусок электората, плюс прибавить тех, кто в церковь ходит редко, но с мнению прислушивается.

  Думаю, до официальной анафемы Ющенко дело не дойдет (сейчас все-таки не времена Петра Первого). Но то, что большая часть церковной прессы и многие священники в прововедях перед выборами будут высказываться против "поборников враждебного Запада" и "сообщников раскольников" - это вопрос практически решенный. Более того, такое уже было перед парламентскими выбрами 2002 против блоков Ющенко и Тимошенко. Но осенью 2004, думаю, такая агитация превзойдет все былые пределы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.13 | Franko

   Re: Глупо было бы не использовать такой ресурс.

   Dworkin пише:
   > Как бы там ни было, но большинство православных прихожан на Украине все-таки относятся к УПЦ МП.

   Ні, найбільше парафіян у УПЦ КП. А у УПЦ МП найбільше парафій. (Прикриюся імхою про всяк випадок.)
  • 2004.07.13 | Мартинюк

   Насправді прихожан УПЦ КП більше.

   Це показують дані переписів і соцопитуваннь. Причому перевага суттєва. А в УПЦ МЦ дійсно більше зареєстрованих церковних приходів. Причина проста - УПЦ МЦ є церквою правлячої посткомуністичної верхівки , яка передала їй більшість діючих церкв на Сході та у Центрі.

   Зареєструвати там громаду якоїсь іншої церкви, а тим більше отримати місце під побудову храму дуже важко через негативну настанову чиновників.
 • 2004.07.13 | Мартинюк

  ХРУ - Християнський рух України

  Назва просто символічна. Стиль "входження у велику політику" настільки вульгарний і настільки протирічить канонам християнства і настільки протирічить канонам християнства , в тому числі і православного що викличе відразу і в самій УПЦ МЦ, адже там не всі є такими маргіналізованими радикалами як згадана пані Звягінцева.

  В УПЦ МЦ попри все є цілком нормальні середовища, для яких християнські заповіді щось та значать, зокрема такі як "Не суди ближнього і сам судимим не будеш" чи "Богові богове, кесарю кесареве".

  До радикальних, і врешті непопулярних для простих віруючих, дій УПЦ МЦ в основному стимулюють з Москви, і якщо керівництво УПЦ МЦ піддасться на емоції ющофобних маргіналів , то УПЦ МЦ може втратити велику частину своїх теперішніх прихожан.
 • 2004.07.13 | Правник

  Черти...черниці Таїсії - алаверди

  http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?key=1089719313&trs=-1&bn=maidan_free&site=maidan


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua