МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Борис Стомахін - російський дисидент шукає притулку в Україні.

07/12/2004 | Вінницька Правозахисна Група
Борис Володимирович Стомахін, російський дисидент, один з керівників незареєстрованої в Росії організації Революційне Контактне Об’єднання, редактор бюлетеню „Радикальна політика” знаходиться в Україні.

Кримінальна справа Бориса Стомахіна набула великого розголосу як в Росії, так і за її межами. Переслідуючи Стомахіна за його переконання та журналістську діяльність, російська влада використала весь арсенал „методів впливу” від побиття і адмінзатримань до фабрикації кримінальної справи реальної загрози застосування каральної психіатрії. Засудження Стомахіним внутрішньої та зовнішньої політики Росії, зокрема заклики до припинення війни в Чечні призвели до висунення проти нього кримінальних обвинувачень в „проголошенні закликів до насильницького захоплення влади” та в „поширені міжнаціональної ворожнечі”.

Борис Стомахін звернувся у Відділ у справах національностей та міграції Вінницької області із заявою про надання йому статусу біженця але міграційні чиновники відмовилися навіть розглянути заяву Стомахіна по суті, відхиливши її як „очевидно необґрунтовану”.

Борис Стомахін є класичним прикладом політичного біженця, Вінницька Правозахисна Група розпочинає громадську кампанію захисту права Стомахіна на притулок. Вінницька правозахисна група, яка представляє інтереси Бориса Стомахіна, оскаржує рішення міграційної служби Вінницької області про відмову в оформленні документів щодо набуття статусу біженця в Державному Комітеті України з питань національностей та міграції.

15 липня 2004 року о 13 годині в приміщення агентства „УНІАН” відбудеться прес-конференція, присвячена початку всеукраїнської громадської кампанії за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні. В конференції візьмуть участь: Борис Стомахін – шукач притулку, незалежний журналіст, громадський діяч; Дмитро Гройсман – координатор Вінницької Правозахисної Групи, Тетяна Оберемок – прес-секретар Вінницької Правозахисної Групи. в ході прес-конференції журналісти познайомляться із матеріалами про переслідування Бориса Стомахіна в Росії, дізнаються про заходи громадської кампанії за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні, буде поширено інформацію про дотримання Україною своїх зобов’язань щодо дотримання прав біженців, та актуальні проблеми захисту шукачів притулку в Україні.

Додаткова інформація у Вінниці +380-432-326321, +380-672-846450, Відділ у справах національностей та міграції Вінницької області +380-432-325801, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (Київський офіс) +380-44-5739424

Відповіді

 • 2004.07.13 | vpg

  Re: Борис Стомахін - російський дисидент шукає притулку в Україні.

  А тут можна почитати деякі статті Стомахіна російською мовою
  http://rko.front.ru/articl/articl.htm
 • 2004.07.14 | Dworkin

  С такими личностями надо быть поосторожнее...

  Не знаю ничего лично про Стомахина, но такие "радикалы" могу использоваться и российскими политтехнологами для провокаций.

  Подсунут к примеру такого "козачка", мол, поддержите демократа-оппозиционера, а онопомто как начнет гнать какую-нибудь ахинею на тему антисемитизма или чтото в этмо роде. А на завтра "ПРОТЕ" будет на всю страну вещать: посмотрите, что говорит человек, которого поддержали "нашисты"!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.14 | Роман

   Re: С такими личностями надо быть поосторожнее...

   Звичайно, Стомахін не подарунок і можна не погоджуватися із його переконаннями. Але зверніть увагу на зміст обвинувачення, висунутого проти нього в Росії, наприклад: "Россия как самостоятельный субъект и как страна, государство оценивается Стомахиным Б.В негативно, он, не конкретизируя средства и способы, призывает к ее уничтожению, а также к ликвидации существующего государственного строя в стране, в том числе и неконституционным путем". http://kolokol.ru/activists/69450.html

   Не можна ототожнювати політичні технології і підтримку людей, що переслідуються владою за свої переконання та висловлювання. Думаю, що подія гідна уваги, а Стомахіна треба підтримати. Влада, звичайно побоїться псувати стосунки із Росією через одного російського Дон Кіхота. І тому на неї треба тиснути. Крім того, не варто розраховувати на підтримку політиків, скоріше громадськості.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.14 | Dworkin

    Не спорю. Но риски все-таки есть.

    Роман пише:
    > Звичайно, Стомахін не подарунок і можна не погоджуватися із його переконаннями. Але зверніть увагу на зміст обвинувачення, висунутого проти нього в Росії http://kolokol.ru/activists/69450.html
    >
    > Не можна ототожнювати політичні технології і підтримку людей, що переслідуються владою за свої переконання та висловлювання. Думаю, що подія гідна уваги, а Стомахіна треба підтримати.

    Я же сказал, я - не лично про Стомахина. Но если подреживать его (или других подобных людей), то лучше какими-то независимыми гражданскими организациями, чтоюы исключить возможные риски для предвыборной кампании Ющенко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.14 | Роман

     Re: Не спорю. Но риски все-таки есть.

     Насколько я понимаю, от Ющенко никто ничего не ожидает в этом случае, да и фамилия его никем кроме Вас не называется. Это вопрос не политики, а помощи конкретному человеку. Права человека нельзя отдавать на откуп политикам, даже самым демократическим. Для них всегда политические интересы приоритнее всего остального. Например, "Нашей Украине" не помешало бы умерить пыл своего соратника Мойсика, который проталкивает всеми силами репрессивный Уголовно-процессуальный кодекс. А Стомахина стоит поддержать, даже если предположить, что какие-то технологи что-то придумают. В нашей Конституции высшей социальной ценностью является человек...
    • 2004.07.14 | Alex

     Re: Не спорю. Но риски все-таки есть.

     Люди, да вы в своем уме ? Вы хоть знаете кто это такой и что он проповедует ? Таких моральных уродов на весь мир больше не найдешь.
     В любой нормальной стране он бы уже давно матал срок за свои высказывания. И еще какая-то сволочь хочет ассоциировать его с Ющенко.
     А потом удивляються почему его называют фашистом.
 • 2004.07.14 | Z

  Здрасте, новенькие грабли!

  Я раньше часто читал его высказывания на форумах и в конференциях. Разжигание межнациональной розни там чистое, как дважды два. Упаси боже как-то ассоциировать этого уродца с Ющенко. Выступ на его защиту однозначно замарает всех, кто связан с защитниками.

  Я не люблю, очень не люблю наших разжигателей розни - рдунов, "братьев-славян" и прочих (кешек - в эту же компанию), и надеюсь что когда-то они пойдут туда, куда заслуживают - на нары. Однако я стараюсь сохранять объективность и признаю за россиянами право так же презирать свое собственное дерьмо и отправлять его на нары по необходимости.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.15 | Putin V.V.

   Відкритий лист Москалю Г.Г

   Відкритий лист Голові Державного Комітету України у справах національностей та міграції Москалю Г.Г. з приводу відмови у наданні статусу біженця Б.Стомахіну

   http://www.rupor.org/9/i.php?subaction=showfull&id=1089833083&archive=&cnshow=news&start_from=

   Голові Державного Комітету Україну

   у справах національностей та міграції

   Москалю Г.Г.

   01025, м. Київ, вул. Володимирська, 9   Вельмишановний Геннадію Геннадійовичу!   Висловлюємо своє обурення та занепокоєння з приводу відмови міграційної служби Вінницької області в оформленні документів відомому російському дисиденту Борису Володимировичу Стомахіну для вирішення питання про надання статусу біженця.

   Борис Стомахін є активістом російського „Руху за незалежність Чечні” та „Революційного контактного об’єднання” – невоєнізованої політичної організації, яка перебуває в жорсткій опозиції офіційній владі Російської Федерації. Борис Стомахін також є редактором незареєстрованого бюлетеня „Радикальна політика”, авторські публікації в якому стали одним з приводів для судового переслідування Стомахіна.

   Не вдаючись до оцінки поглядів Бориса Стомахіна та форми їхнього вираження, що в будь-якому разі не може бути предметом кримінального переслідування у демократичній країні, ми переконані, що переслідування Стомахіна в Росії є очевидною формою тиску державної влади на людину за мирне висловлювання своєї громадянської позиції та за журналістську діяльність, що не є допустимим в країні-члені Ради Європи.

   Кримінальна справа Бориса Стомахіна набула великого розголосу як в Росії, так і за її межами. Переслідуючи Стомахіна за його переконання та журналістську діяльність, російська влада використала весь арсенал „методів впливу” від побиття та адміністративних затримань до фабрикації кримінальної справи та реальної загрози застосування каральної психіатрії. Засудження Стомахіним внутрішньої та зовнішньої політики Росії, зокрема, заклики до припинення війни в Чечні призвели до висунення проти нього кримінальних обвинувачень в „проголошенні закликів до насильницького захоплення влади” та в „поширені міжнаціональної ворожнечі”.

   Ми вражені тим фактом, що незважаючи на вчасно надані міграційній службі Вінницької області документальні докази переслідувань Бориса Стомахіна в Російській Федерації, працівники Відділу національностей та міграції фактично проігнорували кричущі факти переслідувань шукача притулку в країні його походження і прийняли рішення, яке, в разі виконання, може уможливити екстрадицію Стомахіна до Російської Федерації і в такий спосіб піддати загрозі його життя і здоров’я.

   На додаток, хотілося би зазначити, що відповідно до статтей 2 та 3 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, учасником якої є і Україна, держава має позитивні зобов’язання щодо захисту прав людини і повністю відповідає за заподіяння шкоди особі в разі її екстрадиції до країни, де до неї можуть бути застосовані заходи, що є не сумісними з вимогами Європейської Конвенції: катування, нелюдське поводження, незаконне позбавлення волі, порушення права на справедливий процес. Наявні докази свідчать про очевидну можливість відвертого порушення прав Б.Стомахіна в разі не надання йому статусу біженця та екстрадиції до країни походження. Таким чином, Україна стає порушницею своїх міжнародних зобов’язань і ця справа неодмінно набуде міжнародного розголосу.

   Звертаємося до Державного Комітету України у справах національностей та міграції з вимогою скасувати як незаконне рішення міграційної служби Вінницької області про відмову в оформленні документів для вирішення питання про надання Борису Стомахіну статусу біженця та зобов’язати міграційну службу розглянути клопотання шукача притулку по суті.

   З повагою,

   Рада українських правозахисних організацій (РУПОР)

   Вінницька правозахисна група
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.15 | Z

    Та нехай собі як знають божеволіють, конають... (+)

    Але будь ласка не треба приплітати до цього оппозицію, Ющенка, та інших. Й знайте, якщо ви вже наважуєтесь захищати злочинців - не дивуйтеся, коли вас будут зневажати.

    До речі, ПРАВОзахисна група, можливо, може також сприяти захисту прав людини в Україні, чи не так? Захисту звичайних прав перед державою бюрократів? Порушення з боку міліції, чиновніків. цй тому подібне? Й зовсім поруч, не треба лізти у Росію.
    Чи це "не царська справа" а міркувати треба лише глобально - рятувати світ, не інакше?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.16 | Шариков

     Re: Та нехай собі як знають божеволіють, конають... (+)

     Люди, опомнитесь!

     Стомахин махровый враг и провокатор. Кто будет ему помогать замажеться дерьмом.
     Вот например:
     http://www.kobza.com.ua/public_shoven/2004_05_24_01_02_07.doc
     http://www.lgz.ru/archives/html_arch/lg462002/Polosy/art5_1.htm
     http://www.kavkazcenter.com/russ/article.php?id=22599

     И вы собираетесь этому подонку дать гражданство и убежище?????

     НЕТ!!!!!
     Кормить его за счет Украины????? НЕТ!!!!!!!

     Этот подонок устроит и тут провокации.

     PS Горе себе наживают продажные "ДЕРЬМОКРАТЫ" из Винницы.

     Учтите, терпение имеет предел.


     Стомахина вон из Украины. Уголовник и предатель должен сидеть в тюрьме.
 • 2004.07.20 | VHRG

  Re: Борис Стомахін - російський дисидент шукає притулку в Україні.

  Люди, підпишіться під листом Москалю, лишилося лише два дні.
  Ось правильний лінк:
  http://rupor.org/9/i.php?subaction=showfull&id=1089833083&archive=&cnshow=news&start_from=
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.25 | Иванов

   Re: Борис Стомахін - уголовник шукає притулку в Україні.

   Собаке-собачья смерть!


   Если дать этой падали убежище- его и кормить прийдеться.

   А в благодарность он Украину обгадит.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua