МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Медведчук і Янукович можуть звести нанівець мир в суспільстві.

07/15/2004 | Володимир
Микола Катеринчук ("НАША УКРАЇНА"!): "Ми вимагатимемо КРИМІНАЛЬНОГО переслідування молодиків, які вигукуватимуть антисемітські гасла". ;)


Заступник керівника Центрального штабу Віктора Ющенка Микола Катеринчук повідомив сьогодні на прес-конференції, що ряд народних депутатів України звернулися до компетентних установ з вимогою вжити негайних заходів і припинити протиправні дії Української національної асамблеї, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. “Народні депутати неодноразово зверталися до СБУ, Генпрокуратури, інших компетентних органів з вимогою дати оцінку діям деяких структур, які виступають із закликами до насильницьких дій, до розпалювання міжнаціональної ворожнечі, однак владні структури не спромоглися дати нам змістовні відповіді. Цього разу парламентарії звертаються із попередженням владі і повідомляють про підготовку провокацій окремими угрупованнями, вимагаючи попередити протиправні дії” – заявив Катеринчук.
Депутат повідомив, що Віктор Ющенко звернувся до Леоніда Кучми з відкритим листом, у якому вимагає реакції на дії сил, які сповідують фашизм, національну і расову нетерпимість. Лідер найбільшої парламентської фракції висловив обурення тим, що центральні канали телебачення популяризують діяльність радикальних профашистських структур, а самі учасники і не приховують того, що їх фінансують люди з високих владних кабінетів.
Микола Катеринчук також повідомив, що віце-спікер Верховної Ради України Олександр Зінченко звернувся до Міністерства внутрішніх справ з вимогою вжити заходів щодо захисту прав та свобод громадян та попередження правопорушень, які можуть допустити представники УНА. Народний депутат Юлія Тимошенко направила депутатське звернення до Генерального прокурора України щодо порушення політичною партією “Українська національна асамблея” статей 21, 24, 37 Конституції України діями, спрямованими на розпалювання національної ворожнечі. Лідер БЮТ пропонує Генпрокуратурі розглянути дії УНА на предмет ознак злочину, передбачених статтею 161 Кримінального кодексу України.
Також Катеринчук повідомив, що народний депутат Роман Безсмертний звернувся до СБУ з депутатським зверненням, у якому вимагає Службу безпеки “здійснити всі передбачені чинним законодавством заходи, спрямовані на захист законних інтересів держави та прав громадян України від протиправних дій УНА”. А народний депутат Борис Тарасюк звернувся до Міністерства юстиції, запропонувавши дати правову оцінку діям УНА і здійснити законні дії щодо недопущення порушень законодавства аж до заборони діяльності УНА в судовому порядку.
“Якщо належної реакції на наші запити не буде – ми вдамося до рішучих заходів, використаємо всі законні методи, щоб не допустити екстремістів а вулиці,” – пообіцяв народний депутат. Він назвав акції УНА “політичним завмовленням”. “Безглуздо звинувачувати Ющенка у екстремізмі, адже таким чином звинувачення падає і на громадян, які підтримують найпопулярнішого українського політика. Невже в Україні кожен третій громадянин – екстреміст? – заявив Катеринчук. - Ми домагатимемося кримінального переслідування тих, хто вийде на вулиці зі свастикою і вигукуватиме заклики до міжнаціональної ворожнечі”. Катеринчук повідомив, що подібні дії підпадають під статтю 161 Кримінального кодексу і можуть каратися позбавленням волі на строк до п’яти років.

Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка


http://www.razom.org.ua/viewnews/news/14258

***

Ще один прогресивний депутат Володимир Бондаренко ("НУ"): "Медведчук і Янукович можуть звести нанівець єдине надбання Кучми – мир в суспільстві".


Народний депутат України Володимир Бондаренко повідомив на сьогоднішній прес-конференції, що представники опозиції звернулися до Генеральної прокуратури, МВС, СБУ, інших компетентних органів з вимогою дати оцінку діям представників Української національної асамблеї, яка останнім часом значно активізували свою діяльність. За словами парламентарія, представники цього угруповання проводили свої заходи із застосуванням фашистської символіки, із гаслами, які закликають до міжнаціональної ворожнечі. “Нас дивує пасивна позиція влади, яка спокійно спостерігає за цими акціями. Важко зрозуміти також мовчання антифашистського комітету, який закриває очі на дії даного угруповання,” – зазначив Бондаренко. Він нагадав слова Леоніда Кучми з нещодавнього інтерв’ю президента телеканалу “1+1”. “Гарант заявив, що одним з найбільших його надбань за десятиліття правління є збереження миру в суспільстві. На жаль, останнім часом Медведчук і Янукович своїми іграми можуть звести нанівець це надбання Кучми,” – вважає представник “Нашої України”.
“Віктор Ющенко і очолюваний ним блок ніколи не опускалися до протиправних дії, до протиправних гасел та дестабілізації суспільства. Однак сьогодні ми бачимо, як деякі псевдоприхильники кандидата в президенти свідомо йдуть на провокації,” – наголосив Володимир Бондаренко. Він заявив, що всі ці акції насправді робляться лише для того, щоб кільком загальнонаціональним каналам створити картинку, які використовуватимуть як приклад чорних технологій підчас виборів. “Влада зобов’язана негайно реагувати на будь-який випадок розпалювання міжнаціональної ворожнечі, на провокування національної нетерпимості, вживати негайних і ефективних заходів із припинення протиправної діяльності екстремістських організацій, а ми бачимо, як пересмикуються факти, а ці акції масштабно розкручуються на загальнонаціональних, в тому числі - на державних каналах,” – заявив Володимир Бондаренко.
“Я хочу нагадати приклад з історії. Вісімдесят років тому підприємці-сталеливарники допомогли кволій і непопулярній політичній партії, очолюваній Гітлером. Згодом ця непопулярна сила окріпла, а наслідки діяльності Гітлера досі пам’ятає весь світ. Мільйони жертв, знищувалися цілі народи. Українській владі, яка сьогодні своєю пасивністю допомагає екстремістському руху, варто пам’ятати про печальний історичний досвід,” – заявив Володимир Бондаренко.

Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка


http://www.razom.org.ua/viewnews/news/14253


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua