МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Коаліція «Страх перед майбутнім»

07/16/2004 | Максим’як
Коаліція «Страх перед майбутнім»
стас шумлянський
16.07.2004 // 12:36
Провладні сили знову заговорили про об’єднання. Інших аргументів на свою користь – ні для виборців, ні для своїх відлучених від Банкової колег – вона не має. Чергове провладне об’єднання називатиметься «Разом заради майбутнього», і ввійти до нього мають «23 партії та 63 громадські організації». Цей проект влади обіцяє «луснути» ще голосніше, ніж «Злагода» та ЗаЄдУ. Його учасники в кращому разі задекларують підтримку Януковича, а скоріше за все, просто воюватимуть – як із ним, так і між собою.Пустовойтенку пообіцяли «дах»

Почнімо з керівника майбутнього блоку – лідера НДП Валерія Пустовойтенка. Донедавна він неодноразово натякав, що піде на вибори сам, а члени його фракції в багатьох питаннях голосували разом із «Нашою Україною» та БЮТ. Але на з’їзді НДП, що відбувся у суботу, партія таки підтримала Януковича. В обмін на це Пустовойтенку надали почесне звання керівника блоку «Разом заради майбутнього», а також обіцянку формувати структури блоку на місцях на базі осередків НДП. При цьому насправді керувати кампанією «об’єднаного» Януковича буде штаб на чолі з Тігіпком, а місцеві штаби вже давно діють на базі обласних і районних адміністрацій. Чому ж на це погодився Пустовойтенко? Виявляється, до цього його просто змусили. «Так, дійсно, тиск був», – зізнався Валерій Павлович. Про те, яким був цей тиск, дають уявлення інші його слова: «Я говорив з Януковичем по кожному члену НДП, який є на керівній посаді, – буде захист усіх членів НДП». На бандитському жаргоні – рідній мові «донецьких» – це називається «дах». Не погодившись із таким рішенням, група депутатів фракції створила «Демократичну платформу». Один з її членів, нардеп Сергій Шевчук, прямо заявив: «Немає ніякого виборчого блоку за Януковича, а є закулісні домовленості». А нардеп Олег Зарубінський додав: «Янукович є в рішенні тих людей, які тут зібралися. На з’їзді було 400 делегатів, у партії – 300 тисяч... Як будуть голосувати ці 300 тисяч мінус 400 чоловік, я думаю, цілком зрозуміло». Жоден із тих, хто відмовився від «даху» (включно з народними депутатами), тепер не може почуватися безпечно.Аморальна «Єдина Україна»


Те ж, до речі, можна сказати про самого Пустовойтенка. Так, він підтримав Януковича, але зробив це надто пізно та явно не за власним бажанням. А значить, влада одного дня може вирішити, що він їй не потрібен, і відібрати головування не лише у віртуальному блоці імені Януковича, а й у його власній партії – використавши для цього затятих «друзів» Пустовойтенка Анатолія Толстоухова та Євгена Кушнарьова.

Принади не те що опозиційності, а просто власної позиції вже відчув на собі екс-прем’єр Анатолій Кінах, якого, до речі, «кинув» сам Пустовойтенко. Зовсім нещодавно фракції НДП та партії промисловців і підприємців об’єдналися в одну, тож Анатолій Кирилович, здавалося б, міг розраховувати на дружнє плече однофракційників. Але не склалося.

Ті самі проблеми має ще одна «парламентська пара» – Степан Гавриш та Богдан Губський. Після свого об’єднання в єдину фракцію «Демініціативи – Народовладдя» вони оголосили про намір створити спільну партію до 2006 року. Але цієї суботи відбувся перший з’їзд створеної Губським партії з ностальгічною назвою «Єдина Україна». Степан Гавриш відгукнувся про нього так: «Отже, у мене не має із цього приводу коментарів, питання – у моралі, я можу лише сказати, що це не та партія, членом якої я буду». Координатор віртуальної більшості є представником Януковича у ЦВК, тож його стосунки з коаліцією, до якої, напевно, увійде партія Губського, будуть дуже натягнутими.Приборкання норовливого спікера

Поведінка Володимира Литвина, який демонструє дедалі більшу самостійність від свого колишнього боса, донедавна була загадкою. Припускали, що влада може поставити на Литвина, висунувши його кандидатом – не опозиційним і буцімто віддаленим від влади. Після образливих слів Президента в останньому «Епіцентрі» про цей варіант можна забути. Тим більше що проти самого Литвина вже розгорнуто справжнє цькування. Спочатку влада перешкодила планам спікера об’єднатися із Селянською партію (її голова Сергій Довгань дістав за це посаду херсонського губернатора). А потім заговорили про можливість розколу в самій Народно-аграрній партії. «Бузу» влаштувала дуже близька до Президента Тетяна Засуха, яка закликає «аграріїв» переходити до «селян». Важко сказати, на що розраховано такі дії, але зовсім неважко передбачити, що завзяття Литвину в проштовхуванні провладного кандидата вони напевно не додадуть.«Бунт низів»


Незалежна позиція Литвина пов’язана не лише з його посадою, а й із позицією партійців. Адже за даними, які навів нардеп Микола Томенко, низові організації «аграріїв» про свою підтримку Януковича висловлюються неохоче, а деякі з них взагалі заявили про підтримку кандидата від опозиції. Такі ж настрої панують у багатьох організаціях ДемПУ, «Трудової України», уже згадуваної НДП тощо. Цікаво, що «бунт низів» досяг навіть СДПУ(о), яку дехто з політологів називає партією тоталітарного типу. Керівники низки міських і районних організацій Криму (зокрема, Євпаторійської, Гвардійської, Білогірської) відмовилися підтримувати Януковича й заявили про свою підтримку Ющенка. За словами Віктора Невірка, керівника найбільшого в країні осередку СДПУ(о) – Гвардійського, «багато членів партії готові підтримати Віктора Андрійовича». Після з’їзду, який підтримав Януковича, Невірко й понад 300 його однопартійців написали заяви про свій вихід із партії.Майбутнє лякає лише владу


Об’єднання влади ще навіть не відбулося, але вже не має підтримки ні серед лідерів провладних сил, ні серед рядових виборців. Воно й зрозуміло: влада не має жодного аргументу, який би змусив політиків і громадян зібратися під її прапорами. Вона сподівається, що їй знову (як і в 1999-му та 2002-му) вдасться зігнати всіх самим лише страхом. Але, як бачимо, вона помиляється. Боятися майбутнього треба їй самій, усі інші чекають від нього змін на краще.


Автор: стас шумлянський
http://gazeta.razom.org.ua/4print/?nId=1147

Відповіді

  • 2004.07.18 | Володимир

    Re: Коаліція «Страх перед майбутнім»

    СПМ. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua