МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПРП відтепер називатиметься партія "Наша Україна". Як тупо!

07/18/2004 | 1
З"їзд ПРП, який щойно завершив роботу у "Театрі Юного глядача", вирішив змінити назву партії на "Наша Україна".
Товстий Гринів задоволено потирав свої пухкі ручки. Зрозуміло, тепер розкол блоку можна гарантувати. "Шоу маст гоон" - дроблення сил опозиції має тривати. Після голосування Ігор гарячково звітував комусь по телефону, називаючи співрозмовника Віктор. Вже не вперше мені чомусь здалося, що він говорив не з Ющем.

Тепер чекаймо на заяву УНП і Руху.

Відповіді

 • 2004.07.18 | СоцІнформ

  Re: ПРП відтепер називатиметься партія "Наша Україна". Як тупо!

  1 пише:
  > З"їзд ПРП, який щойно завершив роботу у "Театрі Юного глядача", вирішив змінити назву партії на "Наша Україна".
  > Товстий Гринів задоволено потирав свої пухкі ручки. Зрозуміло, тепер розкол блоку можна гарантувати. "Шоу маст гоон" - дроблення сил опозиції має тривати. Після голосування Ігор гарячково звітував комусь по телефону, називаючи співрозмовника Віктор. Вже не вперше мені чомусь здалося, що він говорив не з Ющем.
  >
  > Тепер чекаймо на заяву УНП і Руху.

  Не повинно бути заяв УНП та Руху. Вони же не дебіли. Програли і зрозуміють. Тільки зачають образу. Вона не додасть дружби всередині блоку, але поки що ніхто не буде на людях скубитися. Просто Гринів знов проявив себе з поганого боку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.18 | 123

   Коли це Гринів проявляв себе з поганого боку?(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.19 | СоцІнформ

    Запитайте про це у Стецьківа.Він розкаже(-)

   • 2004.07.21 | Михайло Свистович

    Майже завжди Re:Коли це Гринів проявляв себе з поганого боку?(-)

 • 2004.07.18 | Нестор

  Заява РУХу

  РУХ переіменовується в партію:

  Наша Україна (справжня)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.19 | СоцІнформ

   НУ(о)

   краще "Наша Україна (оновлена)", тобто "НУ(о)" :))
 • 2004.07.19 | S@nya

  Re: Это просто свинство! Идиоты... (-)

 • 2004.07.19 | пан Roller

  Дык Ющенко как, или так? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.07.21 | СЕМЕН

  Крадіжка?

  Дядечко, кого візьмеш на ручки?

  20.07.04, 12:09 | Валерія Волк


  "Треба розуміти, що змагання за Ющенка відбувається не тільки на загальнодержавному рівні, але й усередині Блоку. - Так перший заст. керівника Центрального штабу Віктора Ющенка Юрій Єхануров прокоментував рішення недільного з'їзду партії "Реформи і порядок" про перейменування її в партію... "Наша Україна". Складові цих процесів можна назвати: перейменування Українського народного руху в Українську народну партію, далі - дискусія навколо створення єдиної партії на базі Блоку, утворення коаліції "Сила народу", й, нарешті - рішення недільного з'їзду партії "Реформи і Порядок" щодо зміни назви на "Нашу Україну".

  Отже, поки Віктор Андрійович "весь у білому" з товаришами "прибирав" на Говерлі, намагаючись знищити сліди колишніх візитів на гору груп ПРП поставила Ющенка перед фактом: "приватизувала" бренд "Наша Україна", й "запросила" Ющенка... очолити процес створення партії
  "сходженців" під його власним проводом, ПРП, яка залишилася в Києві, також узялася за "прибирання", але вже в лавах "Нашої України". "Розклавши" всі вхідні в блок політичні сили "по поличках", з'їзд ПРП дійшов висновку, що якщо в блоці Віктора Ющенка й є формування, гідне стати основою для проголошеного в квітні цього року Ющенком створення єдиної "партії європейського типу", то це може бути тільки (тепер уже колишня) партія "Реформи і порядок". Тому ПРП, не мудруючи лукаво, "приватизувала" бренд "Наша Україна", благо, бажаючих заперечити на момент "приватизації" не знайшлося. Всі потенційні претенденти на бренд у той час "шарилися" по Говерлі з пластиковими пакетами для сміття.

  Крім того, щоби підтвердити "лояльність", з'їзд ПРП прийняв рішення підтримати на президентських виборах лідера блоку "Наша Україна" Ющенка, забувши при цьому, що Ющенко пішов на вибори самовисуванцем, а не від блоку. Самому ж Віктору Андрійовичу, зі зрозумілих причин відсутньому на з'їзді, запропоновано... очолити процес створення єдиної партії європейського зразка ще до закінчення президентських виборів.

  Ухвалення рішення про зміну назви партії "Реформи і Порядок" у "Нашу Україну" є "гарним політичним ходом", - похвалив ПРП керівник Київського центру політичних досліджень і конфліктологии Михайло Погребинський. Він підкреслив, що "не очікував такого геніального ходу" від ПРП. В даний час рейтинг ПРП не перевищує 2,3%. У той час як рейтинг "Нашої України" складає більше 23%. Таким чином, на думку Погребинського, одним рішенням з'їзду партія "Реформи і порядок" збільшить свій рейтинг на 20%. Але, разом із тим, політолог переконаний, що цей "фінт" ПРП так просто з рук не зійде. Погребинський пророкував, що вже найближчим часом у Міністерство юстиції "вишикується черга" супротивників такого рішення ПРП із вимогою не реєструвати нову назву партії. Головними супротивниками реєстрації партії за назвою "Наша Україна" Погребинський У березні Ющенко говорив, що у випадку формування партії на базі якоїсь політичної сили, яка входить у блок НУ, неминуче виникнуть великі проблеми
  вважає Українську народну партію під керівництвом Юрія Костенка й Народний Рух України на чолі з Борисом Тарасюком.

  І тут варто згадати, що анонсуючи створення політичної партії на базі блоку, 29 березня Віктор Ющенко в інтерв'ю "Галицким контрактам" стверджував, що у випадку формування партії на базі якоїсь політичної сили, яка входить у блок "Наша Україна", неминуче виникнуть великі проблеми. Тому "потрібно створювати нову політичну силу, яка ввібрала б усе позитивне від наявних сил, відкинувши накопичений негатив". Тоді слова Віктора Андрійовича стали своєрідною відповіддю на "домагання на лідерство" Української народної партії та республіканської партії "Собор", які активно пропонували себе як основу для формування політичної партії "Наша Україна".

  А на початку квітня Ющенко закликав не пороти гарячку в питаннях партбудівництва, вказуючи, що нова єдина партія європейського типу буде створена на базі блоку до 31 березня 2005 року. Це "дата, до якої політична сила повинна зареєструватися, щоби мати право брати участь у виборах 2006 року", - так тоді пояснював лідер блоку.

  Однак, питання формування партійної "бази" розв'язалося дещо раніше, й не так, як того хотів Віктор Андрійович. І відразу виникли передвіщені Ющенком проблеми. "Я думаю, що в "ПРПістів" щось сталося з біологічним календарем, вони переплутали пори року. Вони подумали, що надворі листопад і Ющенко вже переміг, тому вони скликали з'їзд. А сьогодні вранці настало похмілля, тому що з Карпат приїхав Ющенко", - заявив Олексій Гудима від імені обійденої на повороті Української народної партії. Дуже ображений жвавістю конкурентів, представник УНП стверджує, що Ющенко не знав про ініціативу ПРП змінити назву на "Наша Україна". "На Говерлі були всі засновники "Нашої України", крім ПРП, а вони за цей час провели з'їзд". Гудима повідомив, що в понеділок на нараді "Сили народу", за його даними, відбудеться "розбирання польотів" на предмет самоправності ПРП, і "після того, як закінчиться нарада, партії "Реформи і порядок" можна буде поспівчувати". Як мінімум нардеп жадає одержати вибачення.

  Проте вже в понеділок стало зрозуміло, що чого-чого, а вибачень Гудима точно не дочекається. Перейменування Партії "Реформи і Порядок" у "Нашу Україну" є сигналом іншим партіям до створення нової партії на базі блоку, парирував Тарас Стецьків від імені екс-ПРП. Та ще й припечатав соратників по блоку: "Правда полягає в тому, що ні Народний Рух України, ні Українська народна партія не палають особливим бажанням створювати єдину партію на базі блоку "Наша Україна". Вони вважають, що в такий спосіб їхні партії ліквідуються". Тому, на думку Стецьківа, нічого надто Гудима: Ющенко не знав про ініціативу ПРП змінити назву на "Наша Україна"
  серйозного не сталося, Віктор Пинзеник (лідер ПРП) усього лише "просигналізував" всім іншим членам блоку НУ: "треба створювати єдину партію. Перейменування необхідне, щоби прискорити процеси створення єдиної партії на базі блоку "Наша Україна".

  Однак, при цьому дивно те, що Стецьків, як з'ясувалося, гадки не має, чи відбулося перейменування ПРП "за згодою й за велінням" Віктора Ющенка, чи зовсім навпаки - за його спиною. "Я не можу сказати, знав Ющенко про це чи ні. Думаю, що знав. Віктор Ющенко є главою оргкомітету зі створення єдиної партії на базі "Нашої України", а мотором - Віктор Пинзеник. Тому, думаю, що ці питання йдуть у руслі загальної стратегії".

  І в той же день, дещо пізніше, керівник Дніпропетровської обласної організації ПРП Олександр Жир повідав шокованій таким поворотом публіці, що є, виявляється, в блоці НУ люди, які недолюблюють "мотор". "За нашою спиною, під прикриттям розмов про супертаємні виборчі технології, йде кабінетна "мишача метушня", яку затіяли люди, що ніколи не нюхали пороху, й вчать ПРП і інші політичні партії, як треба воювати й здобувати перемогу". Й як приклад "закулісних ігор" у "Нашій Україні" Жир згадав, як в одній із передач на "5-му каналі" з'явився сюжет про те, як лідер ПРП Віктор Пинзеник будує собі дачу. Виявляється, нардеп дотепер не може зрозуміти, чому такі провокації проходять на цьому каналі.

  Паралельно Жир "роздраконив" частину оточення Віктора Ющенка, яке "задовго до виборів почиває на лаврах, святкує перемогу, примірює святкові мантії й шаровари з лампасами й ділить шкуру незабитого ведмедя". Й усе це відбувається в той час, коли, на думку Жира, "проти нас (проти ПРП, чи проти НУ?) на повний хід іде справжня війна".

  Ну ось, знову негаразд щось у "нашому" королівстві. Добре би політичні сили, Жир: у блоці НУ "за нашою спиною, під прикриттям розмов про супертаємні виборчі технології йде кабінетна "мишача метушня"
  що входять у "Нашу Україну", нишком "гризлися" за спиною Віктора Андрійовича. Але виносити ці внутрішні сутички на суд громадськості, та ще під час виборчої кампанії - це вже занадто. Від самого початку було ясно, що як тільки-но Ющенко оголосив про створення політичної партії на базі блоку, мало з'явитися безліч бажаючих запропонувати свої послуги як платформу для такого об'єднання. Зрозуміло було й те, що відсіювання кандидатів проходитиме за принципом дитячої гри "Хто тут зайвий?" - це коли в кожному "турі" стільців на одну штуку менше, ніж гравців, і не вхопивший собі місця автоматично вибуває. Знову-таки, відразу можна було сказати, що "гра" всередині НУ за "базове" право на формування партії буде тим більше цікавою, що всі гравці чудово усвідомлюють - ніяких проміжних етапів не буде - "на колінка" до Віктора Андрійовича може прикублитися лише один. Інші можуть тільки спробувати "викинути" суперників з "кубельця". Та при цьому треба розуміти, що відштовхуючи один одного від "призового місця" "на ручках" у Віктора Андрійовича, можна ненароком перекинути й самого Ющенка. Разом із його нинішнім кріслом лідера блоку.

  На жаль, розуміння останньої обставини до керівників вхідних у блок НУ політичних сил ще не прийшло, й це дуже погано. По-перше: тому що, штовхаючись ліктями, вони почали вголос розбазікувати про власні сумніви в перемозі Віктора Андрійовича. Отже, може виникнути негарна ситуація, коли Ющенко на споєну підтримку розраховувати вже не зможе. Ті частини блоку, що вже зараз сумніваються в результаті президентських виборів і взялися намічати нові віхи - парламентські 2006-го, мабуть, не стануть "викладатися" восени 2004-го "на повну". А "танці в пів-ніжки" ніколи ні до чого доброго не приводили.

  Це підтвердив і лідер Української народної партії, член Координаційного комітету коаліції "Сила народу" Юрій Костенко: "Говорити про створення єдиної партії за три місяці до президентських виборів - це або політична недалекоглядність, або свідомий крок, що відволікатиме від роботи на перемогу Віктора Ющенка".

  По-друге: в керівництві ПРП вчинили недобре, самостійно "стартувавши", не чекаючи інших учасників змагань за право стати "базою" для створення партії "Наша Україна". Але в УНП також вчинили недобре. Й коли зробили надбанням гласності факт існування внутрішніх суперечок у блоку Ющенка, адже, що би Костенко: "Говорити про створення єдиної партії за три місяці до президентських виборів - це або політична недалекоглядність, або свідомий крок, що відволікатиме від роботи на перемогу Віктора Ющенка"
  там не казав Віктор Андрійович, зрозуміло ж, що на президентських виборах його сприйматимуть як кандидата від "Нашої України", а не як самовисуванця. Й коли почали пророкувати ПРП "і мор, і глад, і сім страт єгипетських", не чекаючи рішення коаліції "Сила народу", що їй, за ідеєю, й треба було розбиратися з самозваним "партбудівництвом".

  По-третє: під шумок народу повідали не просто про суперечки в блоці, але й про інтриги проти керівництва окремих вхідних у блок партій, хоча вже з цим питанням могли тихесенько розібратися в вузькому колі. Обійтися без прилюдного витрушування "брудної білизни". До речі, на даний момент немає ніяких підстав припускати, що винесення "сміття з хати", що, очевидно, не може не позначитися на передвиборному іміджі Ющенка, найближчим часом закінчиться. Ні ПРП, ні УНП від своїх домагань на лідерство, схоже, відмовлятися не збираються. Й цілком можна припустити, що дійде до розгляду на рівні Мін'юсту, а отже, скандал триватиме ще якийсь час.

  І, нарешті, зовсім незрозуміло, що в такій ситуації повинен зробити сам Віктор Андрійович. Як пристане він до екс-ПРП (нової "Нашої України"), тоді образиться УНП. Заявить про те, що в ПРП поквапилися, й образиться вже партія, яка привласнила розкручений бренд. Чим скінчаться ці образи - можна тільки гадати. Публічним скандалом з демонстративним виходом із блоку Ющенка напередодні виборів - це, звісно, навряд, хоча й цей варіант виключати не варто. А ось демонстративним "накопиченням сил" до парламентських виборів, заради чого доведеться дещо зменшити запал тієї чи іншої партії в підтримці Ющенка на виборах президентських, ось це - майже напевно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua