МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Довгий шлях до партії "Наша Україна"

07/19/2004 | Максим’як
Потрібно було два роки і кілька місяців, що таки визріла необхідність створення партії із такою назвою.

Весною 2002 року написав статтю партія "Наша Україна" і розіслав її де можна було. Цей бренд є дуже важливим і його не має змісту втрачати. Може й не має змісту втрачати інші бренди, як РУХ, наприклад.

Можна тільки говорити про згублений час, оскільки сьогодні така партія вже би нараховувала кілька мільйонів членів. Через таку численну партійну структуру значно легше було б поширювати інформацію у суспільстві.

Скоріше, затримка появи партії із таким брендом пояснюється певними політтехнологічними заготовками збоку режиму. Прийшлося відкласти створення партії, щоб зруйнувати ті заготовки. Кучма недавно у своїй репліці досить розчаровано відреагував на самовисунення Ющенка.


---------------------
ПРП перейменувалась, бо НРУ та УНП не хочуть створювати єдину партію

www.ПРАВДА.com.ua, 19.07.2004, 10:36

Перейменування Партії реформи й порядок у "Нашу Україну" є сигналом іншим партіям до створення нової партії на базі блоку.

Про це заявив Тарас Стецьків у розмові з кореспондентом Західної інформаційної корпорації.

"Правда полягає у тому, що ні Народний рух України, ні Українська народна партія не палають особливим бажанням створювати єдину партію на базі блоку "Наша Україна". Вони вважають, що таким способом їх партії зліквідуються", - заявив голова ЛОО "Наша Україна" (екс-ПРП).

"Наше рішення було сигналом для цих партій: треба створювати єдину партію. Перейменування необхідне, аби прискорити процеси створення єдиної партії на базі блоку "Наша Україна", - додав він.

За його словами, цей крок – ініціатива керівництва партії, щоб "прискорити процес і створити єдину партію до кінця цього року". "І ми не поспішили, ми дуже запізнюємося. Якщо ця партія не буде створена до кінця цього року, вона не буде створена ніколи", - сказав Стецьків.

Стецьків не зміг дати відповідь, чи знав Віктор Ющенко перед з’їздом про перейменування партії.

"Я не можу сказати, знав Ющенко про це, чи ні. Думаю, що знав. Віктор Ющенко є головою оргкомітету зі створення єдиної партії на базі "Нашої України", а мотором – Віктор Пинзеник. Тому, думаю, що ці питання йдуть в руслі загальної стратегії", - заявив народний депутат.

Він також наголосив, що у партійців немає ностальгії за брендом "ПРП". "На часі створення єдиної потужної партії, яка спроможна виграти парламентські вибори 2006 року", - підкреслив Тарас Стецьків.

Як відомо, на 8-му з’їзді Партії "Реформи і Порядок", який проходив 18 липня у Києві, було прийнято рішення перейменувати ПРП в партію "Наша Україна".
З'їзд партії "Реформи й Порядок", в якому брали участь 357 делегатів, підтримав на президентських виборах кандидатуру Віктора Ющенка.

Відповіді

 • 2004.07.19 | observer

  НОВИЙ ТЕМНИК БУДЕ ПРО ТЕ, ЯК СВАРЯТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ "НАШОЇ УКРАЇНИ"

  НОВИЙ ТЕМНИК БУДЕ ПРО ТЕ, ЯК СВАРЯТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ "НАШОЇ УКРАЇНИ"

  www.ПРАВДА.com.ua, 19.07.2004, 16:25

  Працюючий на владу політтехнолог Михайло Погребинський вважає грамотним хід партії "Реформи і порядок", яка перейменувалася на партію "Наша Україна".

  "Суперполіттехнологічний хід! Геніально!", - прокоментував Погребинський недільний з'їзд партії "Реформи і порядок", на якому було вирішено взяти нову назву "Наша Україна".

  За словами Погребинського, рейтинг "ПРП" складав 2,3%, а "Нашої України" – 23%. "Одним рішенням з'їзду вони збільшили рейтинг на 20%!", - відзначив Погребинський.

  Він спрогнозував, що інші учасники "Нашої України", Народний Рух і Українська народна партія, "створять чергу в Мін'юст", щоб заборонити перереєстрацію "ПРП" під новою назвою.

  "На це буде цікаво подивитися", - відзначив Погребинський.

  Як відомо, представники Української народної партії, яка також входить до блоку "Наша Україна", різко негативно зустріли перейменування "ПРП" у "Нашу Україну".

  Як писала "Українська правда", структури політтехнолога Погребинського причетні до створення темників – механізму політичної цензури в Україні. Сам Погребинський ці обвинувачення відкидає.

  За даними "УП", у темнику за понеділок, випущеному в 13-40, було наказано телеканалам УТ-1, "1+1" і "Інтер" "акцентувати увагу на чварах всередині блоку Ющенка "Наша Україна", викликаних конкурентною боротьбою за звання "об’єднувача". Аналітики вважають, що ЗМІ обов’язково процитують брутальні слова Гудими на адресу ПРП".

  "Українська правда"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.20 | Максим’як

   Re: Прочитав заголовки в УП і потім зміст новин -ніякого зв"язку

   Схоже Українська правда першою почала втілювати темник про сварку у НУ. Її не має і ніколи не буде. Там люди вже багато навчилися від Ющенка.З тих повідомлень чи коротких коментарів не випливає, що хтось особливо проти, схоже тільки, що для багатьох це стало несподіванкою. Чому несподіванка - маємо вже пояснення, Корч вже збирався брендом НУ вимахувати на бронетранспортері.

   Бренд "Нашої України" пеерпісти правильно перехопили.Чи воно їм щось дасть? Сумніваюся, якщо Ющенко не стане членом їх партії.

   Ні РУХ, ні УНП не збираються свого бренду міняти, то для когог, як не для ПРПйого використати? Переконаний, що все було погоджено, а через очікувані провокації не було розголошень.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.20 | СЕМЕН

    Максим'яку, нічого погоджено не було.

    """"Ні РУХ, ні УНП не збираються свого бренду міняти, то для когог, як не для ПРПйого використати? Переконаний, що все було погоджено, а через очікувані провокації не було розголошень.""""


    Олеже, Гринів якому виписали зі штабу Ющенка коліном під зад,
    вирішив одноосібно привласнити бренд "Наша Україна" для подальшого використання на виборах 2006 року.


    Сьогодні на політраді блоку "Наша Україна" будуть встановлювати "рівень" провокації з боку Пинзеника перед Ющенком.


    Ющенко на подібну "махінацію" згоди не давав.
    Ющенко захищений від подібного шахрайства.
    Одноосібним власником патенту на бренд "Наша Україна" є Ющенко.


    Провокатори з ПРП Пинзеник, Гринів, Томенко просто не знали про подібний патент.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.21 | Михайло Свистович

     Семен теж не зовсім точний.

     СЕМЕН пише:
     >
     > Провокатори з ПРП Пинзеник, Гринів, Томенко просто не знали про подібний патент.

     Все вони знали. Бо про це писалося неодноразово на тому ж сайті "Разом".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.21 | СЕМЕН

      Свистовичу,

      """""Все вони знали. Бо про це писалося неодноразово на тому ж сайті "Разом"."""""


      Якщо Свистович Ви праві, а це означає що Пинзеник, Гринів все знали і діяли в супереч інтересам чужої власності тоді вони Ющенка вважають за ідіота?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.22 | Михайло Свистович

       Re: Свистовичу,

       СЕМЕН пише:
       >
       > Якщо Свистович Ви праві, а це означає що Пинзеник, Гринів все знали і діяли в супереч інтересам чужої власності тоді вони Ющенка вважають за ідіота?

       Гадаю, що все простіше. Вони вважали його м"яким, добрим і неконфліктним.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.07.22 | СЕМЕН

        Свистовичу,

        """"Вони вважали його м"яким, добрим і неконфліктним.""""

        Ага - просто ідіотом.
   • 2004.07.21 | Михайло Свистович

    Re: Прочитав заголовки в УП і потім зміст новин -ніякого зв"язку

    Максим’як пише:
    > Схоже Українська правда першою почала втілювати темник про сварку у НУ. Її не має і ніколи не буде.

    Вона там була і ніколи не припинялася.

    >
    > Бренд "Нашої України" пеерпісти правильно перехопили.

    Неправильно. Для бренду можна було б зареєструвати громадську організацію. Бо, якби хтось хотів перехопити, то давно б це зробили таємно.

    >
    > Чи воно їм щось дасть? Сумніваюся, якщо Ющенко не стане членом їх партії.

    Правильно сумніваєтесь.

    >
    > Переконаний, що все було погоджено

    Не було там нічого погоджено.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | Максим’як

     Re: Що була і буде? Реалізація темників на УП?

     Бо т.з. Амчук вже запустила статейку про сварку в НУ. Я ще раз щиро раджу пане Свистович не повторювати вголос чужих думок. :)

     Будь-яке соціальне середовище НЕМОЖЛИВЕ без конкуренції.У іншому випадку воно буде приречене на деградацію, а у живій природі - на вимирання. Мабуть, то заскладно для Вас написано.

     Ви можете просто називати бійкою, сваркою ті процеси природі, які у будь-якому автономному середовищі будуть виносити на верхні щаблі сильніших. Тобто, достатньо мати елементарні знання із біології, щоб взагалі не звертати уваги на такі процеси. Єхануров розповів про конкуренцію у Нашій Україні, як звичайний процес, але він це говорить навіть не здогадуючись про необхідність певного інтелектуального рівня, який він думає є у кожної нормальної розвинутої особи (без психічних відхилень) із атестатом про закінчену середню освіту.

     На жаль, більшість забуває свої елементарні знання і сприяють цьому саме такі цілеспрямовані акції, які ведуться конкретними ідеологами в українському суспільстві вже 13 років. Це, правда, приватна справа кожної людини, чи опускатися на той рівень, куди опускають, чи просто не забувати елементарні знання із школи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.22 | Михайло Свистович

      Re: Що була і буде? Реалізація темників на УП?

      Максим’як пише:
      > Бо т.з. Амчук вже запустила статейку про сварку в НУ. Я ще раз щиро раджу пане Свистович не повторювати вголос чужих думок. :)

      Я вкотре повторюю, що думки у мене тільки власні, бо я навіть інших сайтів практично не читаю, а тим більше статей на них.

      >
      > Будь-яке соціальне середовище НЕМОЖЛИВЕ без конкуренції.У іншому випадку воно буде приречене на деградацію, а у живій природі - на вимирання. Мабуть, то заскладно для Вас написано.

      Ви не можете, щоб не сппробувати образити? :) Хоча мені то по фіг. Конкуренція всередині однієї команди - є зло.

      >
      > Ви можете просто називати бійкою, сваркою ті процеси природі, які у будь-якому автономному середовищі будуть виносити на верхні щаблі сильніших.

      Або нахабніших, крикливіших, тих, що не ділом, а словом.

      >
      > Єхануров розповів про конкуренцію у Нашій Україні, як звичайний процес, але він це говорить навіть не здогадуючись про необхідність певного інтелектуального рівня, який він думає є у кожної нормальної розвинутої особи (без психічних відхилень) із атестатом про закінчену середню освіту.

      Єхануров би краще помовчав, бо політик з нього ніякий.

      >
      > На жаль, більшість забуває свої елементарні знання і сприяють цьому саме такі цілеспрямовані акції, які ведуться конкретними ідеологами в українському суспільстві вже 13 років. Це, правда, приватна справа кожної людини, чи опускатися на той рівень, куди опускають, чи просто не забувати елементарні знання із школи.

      Не можна природу механічно переносити на людину. Тим більше так огульно на всі випадки життя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.22 | Максим’як

       Re: Що була і буде? Реалізація темників на УП?

       1. Я не збираюся ображати, просто у мене розчарування "вищого степеню". Ми знаємо, що є два табори на цих виборах - за Україну уголовника і Україну порядної людини і я не можу зрозуміти, що можна так легко лити воду у період виборчої кампанії на млин уголовника. Просто наївно і безтурботно і, взагалі, інфантільно. Зараз не може бути випадковостей - все повинно бути сконцентровано на боротьбу з режимом. І пан 123 правильно сказав про Тягнибока - мудак і тупак, але багато людей на цьому форумі практично щоденно повторюють Тягнибока тільки у меншому масштабі, називаючись прихильниками Ющенка.

       2. Я не знаю такого середовща, чи трудового колективу чи симфонічного оркестру, чи партії, чи громадської організації і т.д., щоб там не було конкуренції чи по Вашому сварки. Вони повинні відбуватися регулярно, бо це є проба сил, провірка своєї ролі і ваги, бажання зайняти у суспільній групі вищий щабель ієрархії.

       Це є нормально - кожен має амбіції і вважає, що справу чи головну мету такої соціальної групи він буде втілювати краще від інших. Це соціальна група, де є зібрані лідери - в іншому випадку - це не є соціальна група, а стадо баранів і пастух.

       Треба поважати такі соціальні групи, де є лідери. Але проблема полягає у тому, що часто наперед не складається угода, яка б запобігала відхиленням від мети. Про це якраз сказав Зінченко - головна мета перемога на виборах у жовтні, а не створення партії.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.07.22 | Михайло Свистович

        Re: Що була і буде? Реалізація темників на УП?

        Максим’як пише:
        > 1. Я не збираюся ображати, просто у мене розчарування "вищого степеню". Ми знаємо, що є два табори на цих виборах - за Україну уголовника і Україну порядної людини і я не можу зрозуміти, що можна так легко лити воду у період виборчої кампанії на млин уголовника.

        На млин кримінальника ллють воду, хоч і несвідомо, саме такі, як Ви. Бо народ в нас не дурний і набагато краще оцінює, коли людина не приховує якихось вад, а визнає їх, пояснюючи, що ідеальних людей не буває, і що ці вади є дитячими пустощами у порівнянні з рисами кримінальника.

        >
        > 2. Я не знаю такого середовща, чи трудового колективу чи симфонічного оркестру, чи партії, чи громадської організації і т.д., щоб там не було конкуренції чи по Вашому сварки.

        А я знаю. І саме там найбільший успіх.

        >
        > Це є нормально - кожен має амбіції

        Амбіції треба засунути подалі.
  • 2004.07.22 | пан Roller

   Ну и Эмма. Что между ними разного?

   observer пише:

   >
   > Він спрогнозував, що інші учасники "Нашої України", Народний Рух і Українська народна партія, "створять чергу в Мін'юст", щоб заборонити перереєстрацію "ПРП" під новою назвою.
   >
   Сегодня слыхал, что Ющенко вывел из НУ одного бесноватого депутата. Фамилию еще не запомнил, но не брата Ющенко.

   Следовательно,подумал я, под брендом "Наша Украна" теперь существуют две разные организации. Причем, Ющенко не является даже членом партии "Наша Украина". Но, кому принадлежат авторские права на бренд? И если они есть разве можно было зарегестрировать по закону партию оставив Блок НУ? Или блок НУ будет расформирован?

   Если бренд "Наша Украина" не принадлежит Ющенко, то кто тогда Ющенко? И кто теперь лидер блока НУ, пока вроде он.

   Если не Ющенко, то кому принадлежат авторские права? Помнится Роман Бессмертный вложил много сил в организацию блока НУ.Или это коллективная собственность.

   И если теперь написать "Наша Украина", то будет возникать трудность, треба как-то особо отмечать о какой "Нашей Украине" идет речь. И пенять на Кучму вроде как и нечего. Разве что это сделано по наводке. Я понимаю, если бы блок "Наша Украина" расформировали, или переименовали, а так получается полная чехорда.

   Это мне напоминает случай с Эммой.Помните, у одного пана была жена и собака и обоих звали Эмма. Когда он звал жену, прибегала собака, когда звал собаку прибегала жена. Наконец им надоело и они стали игнорировать хозяина,думать что завут не их.

   Сегодня от "Нашей Украины" какой-то миллионер подал заявку в кандидаты президента Украины. Сообщалось, что он самовыдвиженец. Но вопрос остается открытым, самовыдвиженец от блока НУ, от партии НУ, или от обоих.Знает ли об этом Ющенко, знает ли об этом Пизденек, и какова их реакция.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.22 | Адвокат ...

    Роллєр'е, киньте думати про НУ, Юща, тощо.

    Проитайте краще книжечку про Ему ще раз. ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | пан Roller

     "Летучая мышь", Ємма и Ющенко и самое большое свинство в мире.

     Адвокат ... пише:
     > Проитайте краще книжечку про Ему ще раз. ;)

     Это не из книжки, а из оперетты. "Летучая мышь", кажется.

     Brgds
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.22 | Адвокат ...

      Оперета, кажете?

      пан Roller пише:
      > Адвокат ... пише:
      > > Проитайте краще книжечку про Ему ще раз. ;)
      >
      > Это не из книжки, а из оперетты. "Летучая мышь", кажется.
      >
      > Brgds

      То Ваш жанр. ;) Та все ж: "Сільва", чи "Миша летюча"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.22 | пан Roller

       "Циганский барон "- Плющ & Ющ. - Свинки не морские.

       Адвокат ... пише:
       >
       >
       > То Ваш жанр. ;) Та все ж: "Сільва", чи "Миша летюча"?

       Некоторые люди путают кредо с амплуа.

       Ваш вопрос адресован к рубрике Культура.

       Знаю точно, что "самое большое свинство в мире" из "Циганского Барон".

       -"Если ваших свинок соединить с моими, то получится самое большое свинство в мире".

       (Свинки не морские)

       Brgds
   • 2004.07.22 | S.D.

    Не забивайте себе голову ерундой.

    Партия и блок? Фигня вопрос. Если коды ЕГРПОУ у них разные - значит разные организации. И наоборот.
    Авторские права? Тоже фигня вопрос. Если владелец законных авторских прав не давал разрешения - от свое отсудит.

    И последнее.

    > Сообщалось, что он самовыдвиженец. Но вопрос остается открытым, самовыдвиженец от блока НУ, от партии НУ, или от обоих.

    Самовыдвиженец выдвигается сам. Иначе он "кандидат от...." - и далее по тексту.
 • 2004.07.20 | СоцІнформ

  Гринів готується до програшу Ющенка

  Спочатку я думала, що от які дурні прпісти, вкрали назву , фактично приватизували спільно нажитий бренд і тепер спровокували тільки тертя всередині блоку. Зрозуміло, що під час кампанії ніхто сильно не чубитиметься, але ж після неї почнеться...
  А потім тільки зрозуміло нащо це.
  Гринів вже готується до програшу Ющенка на виборах. Адже якби Ющенко переміг, то процес єднання став би майже автоматичний. Така собі путінська "єдина Росія". Ще б в чергу стояли, щоби в спільну партію записатися.
  Ан ні. В разі програшу головною темою стане підготовка до парламентських виборів і от тут завдяки крадіжці бренду ПРП на коні!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.20 | KE

   100%, но не сколько на коне, сколько топит Юща к 2006 (-)

 • 2004.07.21 | СЕМЕН

  Скандал у "Нашій Україні": боротьба за 2006 рік

  Скандал у "Нашій Україні": боротьба за 2006 рік

  Леонід Амчук, УП , 21.07.2004, 18:11  Вам не здавалося, що Ющенку чогось не вистачало у ці часи політичної війни? Тепер зрозуміло – зробити привселюдною боротьбу всередині "Нашої України".

  Скандал трапився минулої неділі, коли партія "Реформи й порядок" на тихо анонсованому з'їзді вирішила взяти нову назву. Зі смаком: "Наша Україна".

  Тепер виходить, що існує блок партій з таким ім'ям, який утворив фракцію у парламенті на чолі з Ющенком; і існує партія, яка назвалася розкрученим брендом. Зрозуміло, що обуренню інших учасників блоку не було меж.

  Особливо відзначився керівник львівського обкому Української народної партії Гудима, чий ганебний за стилістикою коментар відразу потрапив у темники і був широко зацитований на каналах Медведчука: "Після похмілля партія "Реформи і порядок" повинна вибачитися й сказати, що помилилася. У "пеерпістів" щось із біологічним календарем... Вони подумали, що надворі листопад, і Ющенко уже переміг...".

  Ну і так далі. Раніше Гудима уже "сприяв" консолідації всередині "Нашої України", коли привселюдно порадив звільнити Безсмертного з посади керівника штабу Ющенка і призначити на це місце Тимошенко. Будемо сподіватися, що такі доречні "коментарі" він дає лише від великого бажання допомогти...

  Що ж відбувається зараз? По-перше, до кінця не зрозуміло, яке рішення ухвалив з'їзд "ПРП".

  За словами лідера Української народної партії Костенка, у вівторок на передвиборчій нараді в офісі Ющенка обговорювалося це питання. І представник "Реформ і порядку" заявив, що "юридичного рішення про перейменування "ПРП" на з'їзді не було, а була ініціатива про створення єдиної сили до кінця цього року". Загалом у словах Костенка відчувалося бажання не заглиблювати конфлікт.

  Однак представник "ПРП" Сергій Соболєв сказав "Українській правді" протилежне – що рішення про перейменування все ж ухвалили. Він напам'ять зацитував постанову партії:

  "Перше – звернутися до партнерів по коаліції "Наша Україна щодо створення єдиної партії і звернутися до Віктора Ющенка очолити цей процес. Друге – перейменувати "ПРП" у партію "Наша Україна". Третє – керівництву партії доручити провести зміни до статуту "ПРП" в рамках об'єднавчого процесу".

  Можливо, несподіване недільне перейменування дійсно пояснюється тим, що ворог Ющенка Корчинський планував зареєструвати партію "Наша Україна". І тоді рішення "ПРП" є просто кроком на випередження. Принаймні, у вівторок ввечері канали Медведчука підозріло активно спростовували закид на адресу телекілера.

  Дехто каже, що рішення про перейменування було ледь не експромтом на з'їзді "Реформ і порядку". Зокрема, один із лідерів партії Володимир Філенко, який також відповідає за єдину партію, взагалі в цей день перебував у Харкові, де він лежить у лікарні. Однак навіть якщо все відбувалося спонтанно, то все одно відповідало баченню "ПРП".

  "Правиця" Костенка

  Схоже, ситуація всередині "Нашої України" набуває цікавого сюжету. Усім відомо, що на базі блоку Ющенка хочуть створити єдину партію. Просто кожен бачить це по-своєму. І тепер ініціативу в свої руки взяла "ПРП".

  Негативна реакція одного із представників партії Костенка на рішення партії Пинзеника пояснюється просто – ціна бренду. "Наша Україна" – ці два слова на прапорі дають більше, ніж роки, витрачені на розбудову партії. Також не великий секрет, що вартість даному словосполученню дає Ющенко. Тому зараз іде боротьба, хто буде носити це ім'я у майбутньому.

  Якщо Ющенко стане президентом, то він не зможе очолити партію – за Конституцією главі держави заборонено "обіймати посаду […] в об'єднаннях громадян". То ж на наступні парламентські вибори його соратники мусять організувати якусь конструкцію без Ющенка.

  Костенко бачив себе у ролі ядра, навколо якого мала б будуватися партія-наступник "Нашої України". Такі амбіції пояснюють розгалуженістю його структури і активністю членів -, як відомо, саме УНП привела найбільше людей на мітинг під Кабмін у березні цього року.

  Також Костенко любить згадувати, що це він запропонував Кучмі кандидатуру Ющенка на посаду прем'єра у грудні 1999 року (щоправда, те ж саме колись говорив Олександр Волков). Ще один аргумент Костенка на свою користь – він уже наче започаткував процес об'єднання: коли до УНП влилося кілька місцевих осередків Демократичної партії.

  У баченні Костенка партія з назвою "Наша Україна" мала би бути правоцентристською і включати крім УНП також Народний Рух Тарасюка, "Собор" Анатолія Матвієнка і, можливо, "ПРП". Інші партії не проходять відбір, бо підпадають під визначення маргінальні або не відповідають ідеології "правиці". Лідером мав стати Костенко іще з якимсь співголовою.

  Реформований порядок Пинзеника

  У свою чергу "ПРП" хотіла створити центристську силу. Яка б, на відміну від УНП, сповідувала не націонал-демократичну, а ліберальну ідеологію.

  Амбіції "ПРП", пояснюються тим, що у них найбільша партійна група всередині "Нашої України" – під тридцять депутатів, тобто майже третина усієї фракції Ющенка. Є і своя ностальгічна історія – саме Пинзеник пропонував Ющенку балотуватися на виборах президента-1999.

  Автори цього сценарію також не згодні, що резервуванням бренду "Наша Україна" за "ПРП" вони кидають Костенка. Навпаки, кажуть вони, це він забрав назву "Українська народна партія", яку на одній із політрад у 2002 чи 2003 році було запропоновано Ющенку для єдиної структури. Костенко ж начебто не розгубився і швидко перейменував Український народний рух в УНП.

  Ядром єдиної партії у варіанті Пинзеника є "ПРП" та група "Разом", до якої входять основні бізнесмени "Нашої України". За сценарієм, "ПРП" зараз резервує бренд, а коли починається партбудівництво, то партія саморозпускається і разом із усіма охочими вливається у нове утворення "Наша Україна".

  Таке партійне будівництво також підтримала б Молодіжна партія та структура Олександра Зінченка (це може бути і партія, а може і ряд депутатів групи "Центр" – поки не зрозуміло, чи встигне віце-спікер створити щось своє).

  В цю концепцію не вписуються уже УНП та НРУ. І не тільки тому, що вони не захочуть входити до структури, де головні ролі отримають не вони. Але й тому, що їх туди можуть і не запросити – бо велика група депутатів-бізнесменів із "нашоукраїнського" середовища шукає, як позбутися ярлика "націоналістів", який автоматично переходить разом із Українською народною партією і Рухом.

  Один із креативних депутатів "Нашої України" у розмові з кореспондентом "Української правди" навіть висловив ідею – нехай Костенко та Тарасюк разом із Тимошенко і партією "Собор" створюють блок та ідуть як правий фронт на вибори-2006.

  Не варто забувати ще і про Петра Порошенка. Він вважає свою "Солідарність" лівоцентристською партією. І, зрозуміло, у разі переходу бренда "Наша Україна" до Костенка-Тарасюка у нього немає шансів пристати до цього "Союзу правих сил".

  Якщо розбудовуватимуть єдину партію за варіантом "ПРП", то в цій компанії Порошенко виглядатиме природніше. У нього також добрі відносини із Зінченком. Але інше питання, чи захоче Петро Олексійович бути "одним із…" у партії "Наша Україна"? І чи не спробує він свою "Солідарність" як самостійного гравця лівого центру. Щоправда, і вороги там лютіші – комуністи, соціалісти та СДПУ(о).

  В будь-якому разі, будувати нову партію треба починати вже зараз – оскільки на вибори-2006 будуть допущені лише зареєстровані не пізніше ніж за рік до дня голосування. Тобто оформити реєстрацію в Мін'юсті треба до 26 березня 2005 року.

  Зараз за новим законом, це процес забирає набагато більше часу. Як пояснив Сергій Соболєв, "ПРП" пропонує провести першу частину установчого з'їзду нової партії на базі "Нашої України" ще до виборів президента. "Там буде оголошено про намір створити єдину партію, потім мають відбутися збори у двох третинах обласних осередків, зібрано підписи і тільки потім установчий з'їзд, після якого документи передаються до Мін'юсту".

  Якщо буде ризик не отримати свідоцтво про реєстрацію партії "Наша Україна" до 26 березня 2005, то тоді Соболєв пропонує всім вступати до однієї із існуючих партій, яку потім перейменувати. "Щоб не було нікому прикро, це може бути якась невелика партія", - зазначив він.

  ***

  Розглянуті вище варіанти діють у випадку, якщо Ющенко стане президентом. Якщо ж ні, то навіть у випадку поразки його рейтинг нікуди не дінеться. Тому, як і в 2002, і Костенко, і Тарасюк, і Пинзеник, і Порошенко змушені будуть сколочувати коаліцію навколо Віктора Андрійовича. Якщо, звісно, після поразки він захоче залишитися у політиці. І якщо за президента Януковича ще матиме якийсь сенс бути депутатом парламенту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua