МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роздуми про маргіналів

07/20/2004 | Ігор Немашкало
Раніше популярною була тема про роль одинаків в історії. Але тоді під одинаками розумілися визначні особистості. Розбудова громадського суспільства передбачає участь широкого кола звичайнісіньких громадян, які поєднуються в громадські організації, групи тиску і таке інше.
Однак і в громадському суспільстві виокремлюються одинаки, які своїми активністю, фанатизмом, безкомпромісністю, максималізмом, безкорисливістю, ігноруванням життєвих проблем, диким недоглянутим виглядом настільки вирізняються з-поміж інших., що можна казати про їх особливу роль в історії. Це маргінали, радикали, закеки.
Не завжди вони є ватажками, частіше навіть ватажками є більш практичні люди, які використовують чи нейтралізують гіперактивність і загострене почуття справедливості маргіналів-закек.
Яка ж все-таки роль маргіналів у суспільному житті? Позитивна чи навпаки? Проблема чекає свого дослідження. Можливо, вони можуть зіграти роль запальнички, а може вводять людей в оману своєю метушнею, відволікаючи від серйозної боротьби. Багато маргіналів – кепсько, кілька мають право на існування, якщо, звичайно, не проти їх родини.
Терміни:
маргінал - людина крайніх поглядів, від латинського margo - край;
радикал - людина крайніх поглядів і рішучих дій, від латинського radicalis - корінний;
закека - людина, яка всирається від проблем, іншим словом, засранець.

Відповіді

 • 2004.07.20 | Правник

  "Він - лішняя людина" Л.Подерев'янський, "Павлик Морозов". (-)

 • 2004.07.20 | Правник

  До речі. "Маргіналам" - маргінальне. UVMOD2. (-)

 • 2004.07.20 | Мартинюк

  Існування маргіналів неминуче

  Доки буде середина і верхи - автоматично будуть маргінали.

  Тому я би закликав не розпалювати в собі благородне обурення( презирство) від факту існування маргіналів. Тим більше від маргіналізму як від тюрми та суми - не радять зарікатися.

  Оскільки з вищенаведоного випливає що маргінали існують і будуть існувати вічно, давайте подумаєм як вони вписані в людську спільноту.
  Як приклад наведу дослідження з етології ( наука про поведінку тварин). Дослідження хоч і стосується закордонних антилоп гну , однак цілком вітчизняне - проведене в заповіднику Асканія-Нова, де тих антилоп колись ( до перебудови) розводили і досліджували.
  Так от сумлінні дослідники проспостерігавши близько року стадо цих антилоп прийшли до беззаперечного висновку - воно ділиться на три частини - так зване "племінне ядро" ( по нашому напевно еліта), сердняки, і ті кого можна було б назвати "маргінали".Останні відповідали цьому означенню навіть по своєму місцезнаходженню в стаді - вони паслися скраю, на траві вже поїденій, потоптаній та покаканій представниками більш вищих шарів гнусячого суспільства.

  Представники "племінної еліти" звісно першими ставали до найкращої трави, і що важливо завжди знаходилися в центрі стада . Роль цього стає зрозуміла коли спостергіти поведінку стада при зустрічі з із зграями здичавілих собак а то й вовків - перщими на хижаків з опущеними рогами кидалися худі недогодовані "маргінали". Еліта ж була схильна дременути, навіть ктидаючи своїх телят.

  Тому "маргінали" людські часто також беруть на себе зобовязання , якими гидують представники еліти - ходять на демонстрації, клеять листівки, записуються добровольцями на війну.
  Деякі різновиди маргіналів, такі як поети, винахідники, філософи, козаки, піонери-переселенці - взагалі просто симпатяги.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.07.20 | Ігор Немашкало

  Хтось візьме на себе сміливість визнати себе маргіналом?

  Чи хоча б радикалом? Чи вказати на таку особу?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.20 | Бєлочка

   А що? (-)

 • 2004.07.20 | Z

  "Моя хата з КРАЮ" - також маргіналізм :-) (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua