МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конец вашему оптимизму ... !

07/20/2004 | настрадамус
Чернігівський п`ємонт Мороза

Тетяна Ніколаєнко, Чернігів-Київ, УП , 19.07.2004, 12:41


Першою зупинкою Мороза був райцентр Бобровиця. За 10 хвилин до прибуття кандидата у президенти сільська площа була майже порожня, лише кілька лозунгів "Бобровиця за Мороза!", "Бобровиця за майбутнього президента Мороза!", "За чесну владу, за краще життя!" та рожевими прапорцями СПУ.

Але в момент приїзду Мороза на площі зібралося чоловік 300-400. Кандидата в президенти зустрічали за традицією хлібом-сіллю й дівчатками а ля обгортка радянського порошку "Наталка".

В Козельці – те ж саме. Тільки тепер Мороза вже зустрічали прапорцями шеренги по обидва боки вулиці, а людей було принаймні вдвічі більше. Вони радо шурхотіли прапорцями, бабці набожно примовляли "Хай вам Бог помагає, хай вас Бог береже" і пропихували наперед онучків – глянути на Мороза або навіть взяти автограф.

Втім, ці два мітинги видавалися дитячою забавкою порівняно з зібранням у Чернігові. О шостій вечора центральна площа міста перед обладміністрацією була на дві третини заповнена людьми, що прийшли послухати Мороза.

За словами редактора місцевої газети "Гарт" Дмитра Іванова, їх було 12-15 тисяч. На фоні прапорів СПУ виднілися транспаранти "Андріївка, Пікуль, Ріпки, Меншина за Мороза", "Соціалістам - так! Кучмі –ні!", "Обирай майбутнє – голосуй за Мороза!".

Людей розважали баришні-переможиці місцевих вокальних конкурсів та оклецькуватий панок, що співав пісні Поплавського. Тим часом народ десь починав заводити "Ой Мороз, Мороз, не морозь меня" та невдоволено вигукував "Харош петь, давай Мороза".

Про програму, родини Кучми і рибку для Януковича

Мороз не критикував владу, обмежившись аксіомою, що вона бандитська і злодійська. Далі він розповідав, що всі біди від того, що Україною керують три родини: київська, дніпропетровська та донецька. І президент Кучма обслуговує їх інтереси. Як приклад лідер соціалістів навів приватизацію "Криворіжсталі", яку Кучма передав своєму зятю.

За словами Мороза, схема виглядала так: береться 1,5-мільярдний кредит у "Азовсталі", яка банкрут, кладеться до кишені "відомого підприємця", далі перекладаються у бюджет, а підприємство вже в руках зятя.

Згаданий приклад виступав ілюстрацією до частини програми кандидата Мороза, де йшлося про те, що соціалісти не проти приватної власності, але вона повинна отримуватися законно з подальшими соціальними гарантіями працівникам.

Другий приклад – реверс "Одеса-Броди", коли нафтогін, за словами Мороза, опинився у власності конкретного російського бізнесмена, а Україна стала ще більш енергетично залежною. Ця ілюстрація – до пункту програми про те, що монополія на сировину має належати державі.

Також лідер соціалістів згадав уряду його трюк з бюджетом, коли "восени СПУ (хоча насправді вся опозиція) вимагала в жодному разі його не приймати, бо було приховано 8 мільярдів, а навесні уряд раптом таки знайшов щось з 5 мільярдів коштів".

Далі Мороз говорив про необхідність підвищення зарплат до 300 доларів, що дозволило б зупинити трудову імміграцію. Він згадав, як жінка, що працює в Італії написала листа у віршах сину, де просила зрозуміти, що вона там не від нелюбові до нього, а щоб, нагодувати його, вивчити і одягти. Бо, щоб врятувати паралізовану матір, мусить тут доглядати таких же немічних.

Втім, головний коник виступу – земля. Народ, який від своїх зданих в оренду колгоспам паїв, отримує здебільшого дідька лисого, дуже жваво відгукувався на всі пасажі Мороза.

Лідер соціалістів розповів, що "по новгород-сіверській дорозі поля засіяні лише по двісті метрів про президентське око, а далі ростуть будяки й берези". Далі Мороз сороміцько порівняв роздачу земельних паїв "як от відрізати чоловіку його достоїнство і потім дати йому користуватися".

Мороз наголошував, що обов’язково необхідно накласти мораторій на продаж землі. До речі, це, за його словами, чи не єдиний промах програми Ющенка, яку він загалом знову хвалив і називав гідною соціаліста.

Втім, Мороз попереджав селян, що кандидати їм обіцятимуть багато доброго, але просив зважати, що лише соціалісти дотримуються своїх обіцянок.

Слова Мороза перемежовувались виступами двох його соратників – керівника Чернігівської парторганізації Соцпартії депутата Рудьковського і колишнього лідера українського молодіжного руху Донія. Останній палко розповідав, як зустрівся в 1991 році з Морозом по різні боки барикад. Бо він відстоював незалежність, а в Мороза тоді були інші погляди. Але згодом все змінилося і вже в 1999 Доній переконався, що лідер СПУ єдиний чесний політик.

Головний пасаж лідера молодіжного руху – КПУ, СПУ, "Наша Україна" і БЮТ мають висунути єдиного кандидата. Але, "оскільки комуністи ніколи не проголосують з націоналіста, а націоналісти за комуніста", то Ющенко й Симоненко повинні зняти свої кандидатури на користь Мороза. Власне, про це Доній написав статтю, оприлюднену в "Українській правді".

-=- ВСЁ ПРОДУМАНО !!! ВЛАСТЬ ПОМОГАЕТ МОРОЗУ В РЕГИОНАХ ГДЕ НЕ ПОПУЛЯРНЫЙ ЯНУКОВИЧ НО ВОЗМОЖНА ПОБЕДА ЮЩЕНКО . ТАКОЕ В ДОНЕЦКЕ НЕ РАЗРЕШАТ ! Хотя и там тоже сработает ...

Відповіді

 • 2004.07.20 | Адвокат ...

  Как любіл ґоварвать товарішчь Сталін,

  соціяль-демократи,-- страшніші за будь яких хвашистів.

  А у тім, про що Ви оповіли,-- тіко лінивий,-- не взнає руцю Віці. Себто, райхляйтера Мудь-вєдь-чука.


  Але от що дивним є, принаймі для мене. Чи справді пан Мороз,-- на літеру "Т": "Тупаки -- за Тупаковича!"??? А, чи Доній,-- на літеру "Б": "Брехунці -- за Брехунковича!"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.20 | СоцІнформ

   Ви такі же кучмісти, як і вони.

   Адвокат ... пише:
   > соціяль-демократи,-- страшніші за будь яких хвашистів.
   >
   > А у тім, про що Ви оповіли,-- тіко лінивий,-- не взнає руцю Віці. Себто, райхляйтера Мудь-вєдь-чука.
   >
   >
   > Але от що дивним є, принаймі для мене. Чи справді пан Мороз,-- на літеру "Т": "Тупаки -- за Тупаковича!"??? А, чи Доній,-- на літеру "Б": "Брехунці -- за Брехунковича!"?

   Ну якщо ви всі тут такі придурки, то точно проголосую проти Ющенка.
   Це Мороз-Тупак, а Доній-Брехун?

   Значить я не хочу такої влади , яку ви тут уособлюєте. Чи вам краще за кучмістів? Що Кучма ненавидить опонентів, що ви слиною бризкаєте на кожного , хто думає інакше. Ви такі же кучмісти, як і вони. Тільки вони хочь не ховаються за демократію, а ви підліше, бо частина народу повязує з вами зміни накраще, а ви просто "маленькі кучмаїнці"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.20 | Предсказамус

    Не сдержался, простите

    Временно отменяю игнор, тема слишком болезненная.
    СоцІнформ пише:
    > Значить я не хочу такої влади , яку ви тут уособлюєте. Чи вам краще за кучмістів? Що Кучма ненавидить опонентів, що ви слиною бризкаєте на кожного , хто думає інакше. Ви такі же кучмісти, як і вони. Тільки вони хочь не ховаються за демократію, а ви підліше, бо частина народу повязує з вами зміни накраще, а ви просто "маленькі кучмаїнці"
    С каких пор иностранец украинского происхождения под ником "Адвокат" "олицетворяет" НУ? Или достаточного того, что он их поддерживает? Но я же не считаю социалистов объединенными социал-демократами только потому, что их поддерживаете Вы.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.20 | Адвокат ...

    Ваша реакція, на превеликий жаль,-- тіко підтверджує

    мої не добрі передчуття.

    Невже ж Вам не видко, що "за Мороза", "за Корчинського", "за Симоненка" є тожнім до "за Януковіча"?
   • 2004.07.20 | Правник

    Ги. Від кучміста чую

    СоцІнформ пише:
    > Значить я не хочу такої влади , яку ви тут уособлюєте. Чи вам краще за кучмістів? Що Кучма ненавидить опонентів, що ви слиною бризкаєте на кожного , хто думає інакше. Ви такі же кучмісти, як і вони. Тільки вони хочь не ховаються за демократію, а ви підліше, бо частина народу повязує з вами зміни накраще, а ви просто "маленькі кучмаїнці"
    Ех, Соцінформе.... Я, щоправда, ніякої влади тут не уособлюю (така от фігня), але я кращий за кучмістів тим, що на подібні до Ваших закиди у найгіршому для Вас випадку просто покручу пальцем біля скроні (та й то не надто злостиво, бо ж чимдалі тим більш скидається, що еспеушники, крім хитромутних Мороза та Вінського, просто не відають, що роблять. По простотє душєвной).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.20 | Адвокат ...

     Еге ж бо:

     "Простота - хуже воровства".

     Простакі -- за Януковіча!

   • 2004.07.20 | Sardanapal

    Re: Ви такі же кучмісти, як і вони.

    да социалисты стремятся к объединению(
   • 2004.07.21 | Bohdan

    За сколько нас предают?

    За сколько нас предают?
    Майк 15.07.2004 00:27

    Попалась мне в АИФ старая статья депутата российской думы Сергея Шахрая. "10 лет конституции России: мифы и факты"
    Пишет, что в России тоже неоднократно, но неудачно подымался выопрос про рехворму. Почему я написал с ошибкой - да потому, что в той реформе та же хворма что и в украинской имени Медведчука-Мороза.

    Заканчивает свое исследование Сергей такими словами, коммертарий к которым излишен, насколько точно эти слова правдивы.

    "Можно ли переписать конституцию?

    Это может произойти в 2007 году в конце второго срока полномочий действующего президента.
    Дело в том, что крупные финансово-промышленные группы и олигархи, поделив собственность озаботились политическими гарантиями ее безопасности. Найбольший риск с этой точки зрения представляют прямые выборы президента. В России нередкор "голосуют сердцем". Поэтому всенародно избранный президент может оказаться самостоятельным в своих действиях и даже провести национализацию. Чтобы устранить эту угрозу, олигархам надо отменить прямые президентские выборы и перейти к так называемой "немецкой модели", когда президент избирается парламентом, а главной политической фигурой становится, опирающийся на парламентское большинство премьер (канцлер).
    Но я всетаки надеюсь, что у общества и политической элиты хватит мудрости и сил, что бы сохранить в неприкосновенности, уже доказавший свою эффективность Основной закон России."


    После этих слов Шахрая так и хочется спарсить Мороза за сколько он нас предал.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.21 | S@nya

     Так ніхто ж не хоче навіть питати. В тому й біда (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.21 | Адвокат ...

      Питати про що?

      Про те, кіко відсотків голосів "за Ющенка" стануть, за задумою Мудь-вєдь-чука, голосами "за Мороза"?

      А Ви,-- як думаєте, кіко?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.21 | S@nya

       Re: Питати про що?

       Адвокат ... пише:
       > Про те, кіко відсотків голосів "за Ющенка" стануть, за задумою Мудь-вєдь-чука, голосами "за Мороза"?
       >
       > А Ви,-- як думаєте, кіко?

       Некіко, якщо Мороз у другому турі підтримає Ющенка.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.21 | Адвокат ...

     А що? Він Вам присягав був?

     Бо, як присягав,-- тоді коректно вести мову про зраду, але ж, як не присягав...
   • 2004.07.22 | Михайло Свистович

    Re: Ви такі же кучмісти, як і вони.

    Ви несерйозна та афективна людина. Ви готові проголосувати так чи інакше в залежності від кількох десятків дописувачів на інтернет-форумі. Як з такими рисами, Ви хочете тут когось у чомусь переконати?

    СоцІнформ пише:
    >
    > Ну якщо ви всі тут такі придурки, то точно проголосую проти Ющенка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | СоцІнформ

     а я не збираюся перконувати нікого

     На Майдані у людей чіткі політичні орієнтації. Тут нема кого перконувати. Навіть якби було, то це вкрай неефективно витрачати стільки часу на одного виборця(чи в ркращому випадку парочку). Я вже писала, що для агітації я їзжу по регіонах(останні-Кіровоградщина, Херсонщина, Одещина).
     А Майдан-це так , вихлоп емоцій. Вихлоп він і є вихло.
     Окрім того це зтикання в польових" умовах з членами конкуруючих 9а тепер я розумію і ворогуючих команд). По регіонах доводиться мати справу частіше або з прихильниками або з нейтралами, а тут відверті вороги. Ну так тільки злість підсилюють" Це добре для роботи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.22 | Михайло Свистович

      Re: а я не збираюся перконувати нікого

      СоцІнформ пише:
      >
      > А Майдан-це так , вихлоп емоцій.

      Емоції - поганий поводир.
  • 2004.07.20 | Максим’як

   Re: Наприклад, я дуже задоволений цією акцією Мороза.

   Мороз ніяких голосів не відбере у Ющенка, як би він не розповідав про свої рейтинги. А те, що влада не перешкоджає проводити агітацію Морозу, то теж добре - народ більше дізнається про неї і точно не буде голосувати.

   На такий захід піде кожен свідомий житель - це не означає, що на мітинг Мороза йдуть тільки ті, хто його підтримує, так само, як і на мітинги Ющенка. Ті самі люди будуть і на зустрічі з Ющенком там і у тому ж місці - хіба може Ющенкові вистроєні діти вздовж дороги не будуть махати прапорцями - це взагалі рагульська ідея від якої тхне комуністичним минулим.

   Хай таких акцій Мороз більше проводить, то тільки на користь Ющенку і не залежить, чи він буде на Ющенка нападати чи буде хвалити.

   Мороз намагається хитро завести сільського виборця в оману - вибрав просту піарливу ідею "Ющенка програма хороша, але там не має про заборону продажу землі". Це може і не дрібниця, але таких не дрібниць можна знайти сотню, наприклад:
   Програма Ющенка хороша, але там не має про виведення військ із Іраку
   Програма Ющенка хороша, але там не має про заборону реверсу Одеса-Броди.

   Мороз дурить народ, як дурив завжди і завжди це робив хитро і підступно, не вдаюся до більш різких слів.

   У Ющенка програма КОНЦЕПТУАЛЬНА і вписати туди про заборону продажу землі, то треба детально розписати, якої саме землі і як довго така заборона триватиме -вічно, іт.д.?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.20 | Адвокат ...

    То всьо кльова, та є одна задрочка.

    І полягає вона в тім, що публікум український дуже тяжіє до брехунів, а "Брехуни -- за Януковіча".

    Об'єктивно, пан Мороз, свідомо він те робить, чи за грубі гроші, допомає створювати міт про "чєстнаю пабєду Паражняка". І більш,-- нічого.

    Відверто кажучи, я був би доволі втішений, як би певно дізнав, що оте блюзнірство, Мороз вчиняє,-- "нє із ідєйних убєждєній".
   • 2004.07.21 | настрадамус

    Вы хотите сказать што Мороз управляет а не власть ?(-)

   • 2004.07.21 | Мартинюк

    Вас розкол українців збуджує більше аніж перемога Ющенка.

    Врешті в часі УБК ви постійно проливали сльози за "втраченими контактами з Кучмою"
   • 2004.07.22 | Михайло Свистович

    Та Ви завжди задоволені, аби проти лівих і за Ющенка, щоб він не

    робив.

    Максим’як пише:
    > Мороз ніяких голосів не відбере у Ющенка, як би він не розповідав про свої рейтинги.

    Відбере, особливо у другому турі, якщо захоче.

    Ви дуже подібні до Соцінформу. В неї, хай буде гірше, аби Соцпартії ліпше, у Вас - хай буде гірше, аби Соцпартії гірше.
 • 2004.07.21 | Мартинюк

  І де перепони, затримання, "ремонт на площі" ?

  Де масові затримання автобусів з приїжджими на мітинг? Де попердження про звільнення, де бритоголові хлопчики з горілкою і все решта?

  Значить влада любить Мороза. Може й Мороз полюбив владу?
 • 2004.07.21 | Михайло Свистович

  Тю, Доній з Морозом???? На фіга? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua