МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко заявляє про виключення Тягнибока із "Нашої України"

07/21/2004 | Vadym Gladchuk
Ющенко заявляє про виключення Тягнибока із "Нашої України"
[21.07.2004 16:14]


Лідер фракції "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО заявляє про виключення голови ВО “Свобода” Олега ТЯГНИБОКА із фракції.

Як повідомляє персональний сайт В.ЮЩЕНКА, таке рішення було прийнято лідером “Нашої України” за наслідками обговорення на координаційній раді коаліції "Сила народу" заяви О.ТЯГНИБОКА на Івано-Франківщині. Координаційна рада розцінила виступ як такий, що наносить шкоду іміджу демократичних сил.

В.ЮЩЕНКО наголосив, що він виступає категорично проти розпалювання міжнаціональної ворожнечі, використання міжнаціональної карти у політиці, антисемітизму і ксенофобії. "Патріот України не є синонімом слова ксенофоб", – наголосив він.

В.ЮЩЕНКО підкреслив, що "тема міжнаціональних відносин, у тому числі і в контексті драматичної історії України, є надзвичайно делікатною. Треба бути надто обережним і виваженим в усьому, що стосується цієї теми. Треба пам'ятати, що ми живемо у третьому тисячолітті, філософією якого є політкоректність, повага до людини, міжетнічна і міжконфесійна толерантність. Ми –за єдність народу України. Сьогодні час збирати, а не роз'єднувати".
UNIAN


Від себе - дуже сильний хід, плутає всі карти політтехнологів влади

Відповіді

 • 2004.07.21 | Franko

  По-моєму, сабж некоректний: його виключили тільки з фракції.

  Його формально не можуть виключити з блоку "Наша Україна", бо він є лідером партії, що в нього входить.

  Але це так, придирка до слів.

  До речі, цікаво, що буде далі. Найздоровше -- це якщо Тягнибока просто змінять на чолі ВО "Свобода". Бо оргструктури там непогані, та й самі люде здебільшого теж.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.21 | Нестор

   Було б добре якби усю цю фашистську партійку викинули на смітник

   Ще до парламентських виборів я дивувався для чого Ющенкові цей баласт. НУ тоді в одномандатному окрузі заставив знятися чесну і адекватну жінку з БЮТ, з котрої було б незрівнянно більше користі для України.
  • 2004.07.22 | Михайло Свистович

   Re: По-моєму, сабж некоректний: його виключили тільки з фракції.

   Franko пише:
   > Його формально не можуть виключити з блоку "Наша Україна", бо він є лідером партії, що в нього входить.

   Його партія не входить до "Нашої України".

   >
   > До речі, цікаво, що буде далі. Найздоровше -- це якщо Тягнибока просто змінять на чолі ВО "Свобода". Бо оргструктури там непогані, та й самі люде здебільшого теж.

   В тому-то й справа. Останнім часом він почав багато чого корисного робити, мінятися (і не тільки в назві), люди до нього пішли, але...

   Тепер ці люди, звичайно, поступово підуть. Бо ж вони до Ющенка йшли, а не до Тягнибока. Просто Тягнибок хоч щось робив. А повно хитріших за нього нероб з НУ мовчать про свою ксенофобію...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.22 | Максим’як

    Re: Не має у Тягнибока жодної ксенофобії, тут на форумі україноф

    Не має у Тягнибока жодної ксенофобії, тут на форумі українофобів, як у якомусь заповіднику чи тераріумі.

    Свистович знову повторює чужу думку. Один в один. У Західній Україні - це є нормально сказати про жидо-москальську вину у масових рострілах місцевого мирного населення ц 1939-1949 роках.

    По перше - це правда, а по друге, москаль для західноукраїнця це не є конкретно росіянин, а під цим вони розуміють (я це сам знаю з дитинства) тут сукупність російськомовних космополітів у тому числі і росіян. Але не винятково тільки росіян.

    Всі, хто вцілів чудом, стверджують про причетність до масових рострілів мирного населення в Україні євреїв. Це не дивно, бо починаючи від ЧК, яку створив єврей Дзержинський і всі наступні утворення формувалися практично із осіб єврейської національності, аж до 50-х минулого століття.

    Говорити про ксенофобію євреїв до німців, якщо вони вимагаю справедливого визнання вини німецького народу за знищення євреїв, так само некоректно, як говорити про ксенофобію українців до євреїв (росіян), які теж вимагають справедливого визнання вини єврейського (росіського) народу перед українським.

    Ми можемо навіть звузити поняття, щоб огульно не валити на весь єврейський етнос, як це часто звужують у ставленні до німців - німецькі фашисти і говорити - єврейські комуністи. Але це дрібна деталь, хоч вагома.

    Тягнибок не мав права під-час виборчої кампанії, перебуваючи у фракції "Наша Україна" і заявляючи про підтримку Ющенка видавати на публіку такі "перли". Йдеться про вихід на всю державу цієї заяви. Якщо політик пан Свистович такого простого не розуміє і називає ксенофобією, то що говорити про зазомбоване населення України, ЗМІ, які власне і працюють з цією метою. нічого дивного, що колись ідеологами совєцького комунізму були євреї а сьогодні вони ж є ідеолгами кучмізму. Вкажіть мені хоч на одну особу неєврейської національності, яка була б причетна до створення ідеології Кучмізму. я таких не знаю.

    Ющенко правильно виключив Тягнибока, бо вибори відбуваються не на Франківщині, а у всій Україні, де інтелектуальний рівень чи комплекс елементарних знань є недостатнім для розуміння цих процесів в Україні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | Михайло Свистович

     Так я ж уже, здається, писав, що насправді він говорив про

     дружбу міжнародами :)

     Максим’як пише:
     >
     > Свистович знову повторює чужу думку.

     Я говолрю виключно свої думки, але до Вас це чомусь не доходить, що думки в людей можуть спвпадати.

     >
     > У Західній Україні - це є нормально сказати про жидо-москальську вину у масових рострілах місцевого мирного населення ц 1939-1949 роках.

     Звичайно, нормально. На "клюмбі" тільки про це і говорять. А потім "клюмба" поширюється далеко за межі Галичини і, як результат, Ющенко не переможе у першому турі.

     >
     > По перше - це правда

     Що правда? Що жиди, які в Освенцімах горіли в часи виникнення УПА, встигали там ще когось знищувати? Чи в тому, що серед червоноармійців були і жиди? Так українців було однозначно більше.

     >
     > , а по друге, москаль для західноукраїнця це не є конкретно росіянин, а під цим вони розуміють (я це сам знаю з дитинства) тут сукупність російськомовних космополітів у тому числі і росіян. Але не винятково тільки росіян.

     Під цим розуміють таки росіян, а на космополітів так говорять, зазначаючи, що вони перетворились на росіян.

     >
     > Всі, хто вцілів чудом, стверджують про причетність до масових рострілів мирного населення в Україні євреїв. Це не дивно, бо починаючи від ЧК, яку створив єврей Дзержинський і всі наступні утворення формувалися практично із осіб єврейської національності, аж до 50-х минулого століття.

     Це міф, і отут Ви повторюєте чужі думки. Там були всі національності.

     >
     > Говорити про ксенофобію євреїв до німців, якщо вони вимагаю справедливого визнання вини німецького народу за знищення євреїв, так само некоректно, як говорити про ксенофобію українців до євреїв (росіян), які теж вимагають справедливого визнання вини єврейського (росіського) народу перед українським.

     Далеко підете ;) З такими Ющенко не переможе і в другому турі.

     >
     > Ми можемо навіть звузити поняття, щоб огульно не валити на весь єврейський етнос, як це часто звужують у ставленні до німців - німецькі фашисти і говорити - єврейські комуністи.

     А українські комуністи ми можемо говорити?

     >
     > Тягнибок не мав права під-час виборчої кампанії, перебуваючи у фракції "Наша Україна" і заявляючи про підтримку Ющенка видавати на публіку такі "перли". Йдеться про вихід на всю державу цієї заяви. Якщо політик пан Свистович такого простого не розуміє і називає ксенофобією, то що говорити про зазомбоване населення України, ЗМІ, які власне і працюють з цією метою. нічого дивного, що колись ідеологами совєцького комунізму були євреї а сьогодні вони ж є ідеолгами кучмізму.

     Угу, кругом одні жиди.

     >
     > Вкажіть мені хоч на одну особу неєврейської національності, яка була б причетна до створення ідеології Кучмізму. я таких не знаю.

     Волков, Бакай, Медведчук (уявіть собі, доказів його жидівства немає), Лелик, Деркач. Мало?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.22 | Анатолій

      Свистовичу, не юдействуйте, змініть слово жид на слово сіоніст!

      І все стане на свої місця.
      А так Ви тільки розпалюєте себе...
      Це точно як той казковий лев, б"ючи себе хвостом, розпалює сам себе.
      То ж пропоную ПРАВИЛЬНО користуватися словами, і ПРАВИЛЬНО РОЗУМІТИ ЛЮДЕЙ.
      ТЯГНИБОК ГОВОРИВ НЕ ПРО ТИХ ЖИДІВ, ЩО ГОРІЛИ В ОСВЕНЦИМІ, А ПРО ТИХ СІОНІСТІВ, ЯКІ СЬОГОДНІ КЕРУЮТЬ НАШОЮ КРАЇНОЮ І ЯКІ ПОСТУПОВО ВИНИЩУВАЛИ І ПРОДОВЖУЮТЬ ВИНИЩУВАТИ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД.
      Анатолій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.22 | Михайло Свистович

       Ви просто зациклились на юдеях і сіоністах. Я про них взагалі не

       думаю.

       Анатолій пише:
       >
       > А так Ви тільки розпалюєте себе...

       Я холодний, бо мені це по-барабану. Це Ви бачите за кожним кущем юдея і сіоніста і постійно тягнете сюди ці теми.

       >
       > ТЯГНИБОК ГОВОРИВ НЕ ПРО ТИХ ЖИДІВ, ЩО ГОРІЛИ В ОСВЕНЦИМІ, А ПРО ТИХ СІОНІСТІВ, ЯКІ СЬОГОДНІ КЕРУЮТЬ НАШОЮ КРАЇНОЮ І ЯКІ ПОСТУПОВО ВИНИЩУВАЛИ І ПРОДОВЖУЮТЬ ВИНИЩУВАТИ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД.

       Сіоністи зайняті зараз іншим народом. І мене не цікавить зміст промови Тягнибока (я і так знаю його світогляд), мене цікавить, який буде від цієї промови наслідок.
     • 2004.07.23 | Максим’як

      Re: Так я ж уже, здається, писав, що насправді він говорив про

      Михайло Свистович пише:
      > Це міф, і отут Ви повторюєте чужі думки. Там були всі національності.
      >

      У концатабірній прислузі і поліції теж були всі національності включно із євреями. Але організатор, натхненик, ідеолог був одної нації і ставив перед собою конкретну мету на знищення іншого народу.
    • 2004.07.22 | KE

     Не нервуйте Максим’як !

     Багато хто з Майдану вважає так, як Ви. Та пан Свистович не може зараз говорити те, що вважає насправді, бо вибори їдуть. Не переймайтеся його відповідями.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.07.23 | Максим’як

      Re: Хто розуміє - то промовчить, враховуючи виборчий період.(-)

   • 2004.07.22 | Franko

    Справді, не входить. Я помилився.

    Михайло Свистович пише:
    > Franko пише:
    > > Його формально не можуть виключити з блоку "Наша Україна", бо він є лідером партії, що в нього входить.
    >
    > Його партія не входить до "Нашої України".
   • 2004.07.22 | Петро

    Тягнибок -лідер

    Позиції Тягнибока стали міцніші..тисячі людей повірили в нього
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | Михайло Свистович

     Re: Тягнибок -лідер

     Петро пише:
     > Позиції Тягнибока стали міцніші..тисячі людей повірили в нього

     Ви сильно помиляєтесь і скоро в цьому пересвідчитесь.
  • 2004.07.22 | Максим’як

   Re: Збрехав "лівів"янин", бо там всі горобці знають НСПУ

   Вона ніколи не була серед засновників блоку. Тягнибок у індивідуальному, яка кажуть порядку написав заяву до фракції "Наша україна", точно так само, як і Черновецький.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.22 | Franko

    Брешете Ви.

    Тому що партії з назвою "НСПУ" в Україні ніколи не було. І в мене величезна підозра, що Ви це чудово знаєте.
 • 2004.07.21 | Navigator

  Вільний єврей і вільний українець завжди знайдуть СПІЛЬНУ СПРАВУ

  Антисемітизм, як і антиукраїзм - потворні бахури імперій.
  Вільний єврей і вільний українець завжди знайдуть спільну мову І СПІЛЬНУ СПРАВУ.
  Українець, вчись у всіх народів кращому, щоб стати українцем!
 • 2004.07.21 | KE

  Ход сильный, но в данном случае - бессмысленный.

  Да и подставляется Ющ, таким образом, под другие черно пиаровские шаги.

  А бессмысленен ход потому, что много в НУ и есть в БЮТ, а теперь в "Сила Народа". Людей, у которых зафиксированы и не однократно чистые, нацистские изречения.

  Что до самоподствавы, то теперь можно спокойно делать ТЯГНИБОКА жертвой сговора Ющенко с олигархами и кидком Ющенко однопартийцев.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.07.21 | Нестор

  Краще пізно ніж ніколи (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.22 | Анатолій

   Ющ промахнувся, все одно за ним юдеї не підуть... (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.22 | JFK

    Re: Ющ промахнувся, все одно за ним юдеї не підуть... (-)

    Жодної різниці між Ющенком, Кучмою, Тимошенко, Симоненко, рабіновічем, Найманом, шлаєном немає. Усі ляльки. Кожен українець, який називає речі своїми іменами, автоматично стає фашистом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.22 | Михайло Свистович

     Ой, скоро я почну курити план Адвоката

     JFK пише:
     > Жодної різниці між Ющенком, Кучмою, Тимошенко, Симоненко, рабіновічем, Найманом, шлаєном немає. Усі ляльки. Кожен українець, який називає речі своїми іменами, автоматично стає фашистом.

     Це фрейдизм чи два прізвища в цьому рядочку навмисно пропущені? ;)
   • 2004.07.22 | Нестор

    Головне, щоб придурки типу Тягнибока не йшли...

    А без підтримки юдеїв якось обійдемося :)
 • 2004.07.22 | СоцІнформ

  Швидка і вдала адекватна відповідь(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.22 | Shooter

   Ще би так у випадку СВ хтось діяв...(-)

 • 2004.07.22 | Vadym Gladchuk

  Re: Ющенко заявляє про виключення Тягнибока із "Нашої України"


  Навіщо треба Гельман, якщо є Тягнибок?

  www.ПРАВДА.com.ua , 22.07.2004, 16:06  Якщо б Олега Тягнибока не було, то Марату Гельману требу було б його вигадати. Однак "галеристу" не довелося ускладнювати собі життя. Протягом місяця стараннями цього депутата Ющенку було двічі створено проблеми в рамках передвиборчої кампанії. У цій ситуації було ухвалено єдине правильне рішення – депутата виключили з фракції.

  Звісно, Тягнибока в жодному разі не можна вважати людиною із оточення Ющенка. Як не входить до оточення Януковича інший фахівець з антисемітських питань - депутат більшості та член фракції Гавриша-Губського Нечипорук. Однак у випадку з Ющенком існує інформаційна війна, яка легко перетворює лідера "Нашої України" ледь не у підбурювача єврейських погромів.

  В такій ситуації проблема Ющенка була в тому, що він надто довго дозволяв Тягнибоку перебувати у складі фракції – перед цим не зумівши змусити його відійти у тінь. З депутатом у фракції намагалися "проводити роботу", але, судячи з незмінності інтонацій та акцентів його спічів, безуспішну.

  Олег Тягнибок за визначенням був зручним подразником для нападок на Ющенка. ЗМІ Медведчука, якщо у повідомленні звучало прізвище Тягнибока, не минали нагоди нагадати про його членство у Соціал-національній партії, навіть після того як СНПУ перейменувалася у "Свободу".

  Та й як оратор Тягнибок заслуговував на їхню вдячну увагу – його охоче цитували, якщо словами про "Україну для українців" треба було проілюструвати "націонал-радикалізм" "Нашої України".

  Сам нардеп на запитання, чи розуміє він, що його заяви шкодять лідеру "Нашої України", відповідав: "Ющенко сам погодився на співпрацю з націоналістами". Немов би хотів цим дати зрозуміти – "бачили очі, що купували"...

  (Тут можна лише зауважити, що Ющенка підтримують і Конгрес українських націоналістів, і Організація українських націоналістів, які, втім, обходяться без ультрарадикальної риторики.)

  Перший раз Тягнибок по-крупному підставив Ющенка, коли в день його самовисунення в президенти провів з'їзд партії "Свобода". І з традиційною нацриторикою заявив, що гаряче підтримує лідера "Нашої України". Це було саме те, чого не вистачало Медведчуку для повноти телекартини. Адже п'яних підлітків, переодягнутих у фальшиві футболки за Ющенка, забезпечили його технологи.

  Так на "Інтері", "1+1" та Першому національному вийшли однакові сюжети. Звичайно, можна і треба говорити про перекручену подачу інформації. Але так само немає сумнівів, що Тягнибок мав передбачити (і, напевно ж, - передбачав!) саме таку її подачу. І все ж робив те, що робив…

  На такий подарунок, як виступ Тягнибока 17 липня, антиющенківські технологи і не могли сподіватися. Він зробив те, для чого вони спеціально наймали УНА – в рамках сценарію АП по розламу України на Схід і Захід.

  Нагадаємо, з чого все почалося. Поки минулої суботи сам Ющенко з основною масою прихильників дерся на Говерлу, Тягнибок взяв участь у мітингу на могилі командира Української повстанської армії Клима Савура на Івано-Франківщині. Де в мітинговому запалі сказав дослівно таке:

  "Вони не боялися, як i ми зараз не маємо боятися, вони взяли автомат на шию i пішли в тiї лiси, вони готувалися i боролися з москалями, боролися з нiмцями, боролися з жидвою i з iншою нечистю, яка хотiла забрати в нас нашу українську державу… Треба вiддати Україну, нарештi, українцям. Отi молодi люди, i ви, сивочолi, оце є та сумiш, якої найбiльше боїться москальско-жидiвська мафія, яка сьогоднi керує в Українi".

  Тягнибока у всій його "ефектності" продемонстрував телеканал "Інтер", а вже у вівторок це питання стояло на засіданні координаційної ради коаліції в підтримку Ющенка "Сила народу".

  Щоправда, тоді колеги, попередивши Тягнибока про можливість виключення з фракції, вирішили "дати йому шанс усвідомити та виправити свої помилки". Ющенко лише висунув своєму підопічному по фракції вимогу "покаятися та вибачитися перед тими людьми".

  Була одна причина, яка могла стримувати вигнання Тягнибока – що це негативно могли сприйняти кілька депутатів фракції, зокрема, Василь Червоній.

  Але вже наступного дня, у середу, лідер "Нашої України" заявив про виключення Тягнибока з фракції. Попри вибачення останнього.

  Ющенко при цьому посилається на результати засідання тієї ж самої вівторкової координаційної ради, яка "розцінила виступ як такий, що наносить шкоду іміджу демократичних сил".

  Ймовірно, Ющенка переконали в необхідності жорсткішої реакції вже після засідання коордради. Аргументувати це можна було тим, що залишення Тягнибока у фракції стимулюватиме канали Медведчука, які перетворять сюжет про ксенофоба в "Нашій Україні" на серіал.

  Втім, Ющенко міг виключити Тягнибока з фракції й сам – щойно ознайомившись із текстом "вибачення" останнього. Тому що важко таким вважати слова: "Якщо така історична правда когось образила, мені шкода".

  Тягнибок, щоправда, підкреслив, що його погляди не є позицією фракції "Наша Україна" і висловив жаль, що його слова активно використовуються провладними ЗМІ з метою дискредитації Ющенка.

  З іншого боку, керівництву "Нашої України" могло стати відомо про підготовку звернення Держкомнацміграції до Генпрокуратури з проханням дати правову оцінку висловлюванням депутата. Що й підштовхнуло до радикального рішення. В усякому разі, заяву Ющенка було оприлюднено практично одночасно із заявою Держкомнацміграції.

  Можливо, Тягнибок дійсно хотів щиро підтримувати Ющенка, хоча визнавав, що той не є націоналістом за своїм світоглядом, але встановить цивілізовані правила відносин в Україні. Разом з тим, схоже, й сам Тягнибок був не проти використати ім'я Ющенка, щоб додати позитивного іміджу й популярності власній партії.

  Отже, фракція "Наша Україна" поменшала – з "круглої" сотні вона налічуватиме 99 нардепів. Це друге виключення депутатів – минуле трапилося у травні 2002, коли за підтримку Литвина при обранні його спікером вигнали кілька людей. Тепер вони або губернаторствують на Сумщині або беруть активну участь у великій приватизації. І ніхто не жалкує з того кроку. Чи буде так після 31 жовтня 2004 року?

  http://pravda.com.ua/archive/2004/july/22/2.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua