МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкрита заява Генеральному прокурору України

07/24/2004 | Vadym Gladchuk
Генеральному прокурору України
Васильєву Геннадію Андрійовичу

Гладчука Вадима Федоровича,
голови Всеукраїнського молодіжного об’єднання "Молодь - надія України",
головного редактора газети "Молодіжні Хроніки",
автора телепрограми "Молодь - надія України"
Адреса: м. Київ, вул. Дегтярівська,9 кв.29 тел. 240-9415


ВІДКРИТА ЗАЯВА

Відповідно до статті 39 Конституції України завчасно про проведення спільного мітингу біля Будинку Кіно (вул. Саксаганського, 6) ВМО "Молодь - надія України", УРП "Собор" та ВО "Народна опозиція" 23 липня 2004 року о 13.30 "Захистимо Україну від бандитської влади" були повідомленні Київська міська державна адміністрація, Головне управління внутрішньої політики КМДА, Головне управління МВС України в м. Києві, інші органи державної влади та місцевого самоврядування (до заяви додається копія повідомлення).
Коли 23 липня 2004 року приблизно о 13.30 близько 20 представники ВМО "Молодь - надія України", УПР "Собор" прийшли щоб висловити свою позицію та агітувати проти кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича, силою за наказом заступника начальника міського управління МВС України у місті Києві по охороні громадського порядку Ашовського учасників мітингу-пікетування міліція розбила на окремі групи і відтиснула від Будинку Кіно аж до метро, незаконно перешкоджаючи проведенню мітингу.
За наказом заступника начальника міського управління МВС України у місті Києві по охороні громадського порядку міліціонери застосовували силу, викручували руки і забрали транспаранти. Маніфестантам не дали можливості розгорнути лозунг “Україна не зона - Янукович не президент”...
Мене було заблоковано біля автомобіля у якому знаходилися плакати та прапори з символікою нашої організації. Ашовський виривав у мене мобільний телефон, коли я розмовляв з народним депутатом Левком Лук’яненко, образливо висловлюючись на адресу відомого дисидента. Силою вирвав з моїх рук прапор "Так, Ющенко!" та кинув його на підлогу автомобіля. Застосовуючи грубу фізичну силу не давав витягнути древко до прапора.
Ашовський також по рації викликав співробітника ДПС ДАІ майора Василя Дмитренка та наказав прибрати автомобіль у якому знаходилися плакати та прапори, що був розташований без порушень Правил дорожнього руху за адресою Саксаганського, 9.
Конституція України надає громадянам "право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування".
Збори, мітинги, вуличні походи і демонстрації є формами безпосередньої демократії, які мають підтримуватися суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, якою намагається стати Україна.
Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій є злочином, об’єктом якого є внутрішній та міжнародний авторитет України.
З об’єктивної сторони даний злочин проявився у незаконному перешкоджанню проведення мітингу і був вчинений службовими особами з застосуванням насильства.
Прошу притягнути до кримінальної відповідальності за статтями 340 "Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій" та статтею 170 "Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій" Ашовського та тих хто виконував його незаконні накази.

Гладчук В.Ф. 24 липня 2004 року

Відповіді

 • 2004.07.24 | KE

  Гладчук, Вы - прелесть :) Уверен, что Вас даже не

  посадят за клевету и даже не привлекут за оскорбление человека, на ваших транспорантах. Вы - молодец! Продолжайте так далее!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.24 | Грізлічук

   Re: Гладчук, Вы - прелесть :) Уверен, что Вас даже не

   Ах, Кеша, душка! О каком привлечении может идти речь? Видно, оно у Вас таки не стальное.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.24 | KE

    О, внук гризли вопрос здал. Правда, тупой вопрос :) (-)

  • 2004.07.25 | Vadym Gladchuk

   Re: Гладчук, Вы - прелесть :) Уверен, что Вас даже не

   Кешка, статті за "клевету", немає у новому Кримінальному Кодексі.
   Як і не було на плакатах образ :)
   Да і плакати не я малював і вони не є моєю власністю :)
 • 2004.07.25 | Максим’як

  Re: Все відмінно! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua