МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко та Янукович мають майже однакові шанси на на перемогу

07/25/2004 | СоцІнформ


Віктор Ющенко та Віктор Янукович мають майже однакові шанси на перемогу у президентських виборах. Такий висновок можна зробити з чергового соціологічного дослідження, проведеного в межах спільного проекту Центру ім. Разумкова, Львівського центру політичних досліджень при ЛНУ ім. Івана Франка та інших реґіональних аналітичних центрів.

Провівши опитування у п'яти областях України, які можна вважати показовими, та в Криму, соціологи отримали такі результати: у другому турі виборів за Ющенка планують проголосувати у Львівській області -- 69,3% мешканців, у Житомирській -- 37,7%, у Полтавській -- 42,2%, Херсонській -- 29,2%, в АР Крим -- 16%, у Донецькій області -- 4,5%. Януковича обіцяють підтримати 63,2% мешканців Донецької області, 47% -- АР Крим, 27,1% -- Херсонської, 16,3% -- Полтавської, 19% -- Житомирської області та 5,5% мешканців Львівщини.

Цікаво, що якщо підсумувати усі ці відсотки і порахувати один відсоток за один голос, то Ющенко в цих областях отримає 189 голосів, а Янукович 181. Якщо знову ж скористатися простим математичним підрахунком, то відставання Януковича від конкурента обмежується лише 4,2%. Однак варто врахувати тут і кількість виборців в конкретній області. Так 63% голосів за Януковича на Доннеччині -- це значно більше в голосах, аніж, наприклад, 69% підтримки Ющенка на Львівщині. Отож, якщо вірити результатам цього опитування, нинішній прем'єр отримає на виборах перемогу.

Водночас учора також оприлюднили результати соцопитування, яке провели Фонд "Демократичні ініціативи" та Центр "Соціс", за якими Ющенко випереджає Януковича аж на 10%. Цікавий і той факт, що різко відрізняються результати опитування, яке провела, як і два попередні, на початку липня експертна група Незалежного центру соціолого-психологічних досліджень при Асоціації практикуючих психологів Львівської області на замовлення "Нашої України". Львівський центр політичних досліджень на підтримку Ющенка у першому турі отримав -- 57,3% голосів, за Януковича -- 3%, а асоціація натомість назбирала 67% -- за Ющенка і 7,6% -- за Януковича. Належить зазначити, що кількість осіб, котрих опитала асоціація, вдвічі більша (1200), аніж у ЦПД при ЛНУ ім.І Франка.

Також зауважимо, що опитування, згідно з результатами якого Ющенко і Янукович набирають у другому турі майже однакову кількість голосів, не проводив сам Центр імені Разумкова. Як поінформував "Поступ" представник ЦПД Любомир Скочиляс, один з найавторитетніших київських центрів соціальних досліджень лише надав реґіональним організаціям анкети для інтерв'ювання.

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=27674


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua