МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чиновників більше, ніж спортсменів? «Високопоставлені туристи» їдуть н

07/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Присутність у складі олімпійської делегації України в Афінах великої кількості «почесних гостей» обійдеться державній казні, як мінімум, у кілька мільйонів євро!

13 серпня в Афінах стартують XXVIII літні Олімпійські ігри, які стануть своєрідним лакмусовим папірцем статусу держави у сучасному світі. Однак цікаво, що на початку серпня до Афін вирушать 242 олімпійці і приблизно стільки ж почесних гостей...

Невже ми знову, як і на попередніх Олімпіадах, завантажуючи олімпійську делегацію баластом із “туристів”, наступаємо на одні і ті ж граблі?

Для “друзів Національного комітету України” (так назвав їх в інтерв’ю “Високому Замку” віце-президент НОК Іван Федоренко) передбачено понад 200 місць для проживання на фешенебельному теплоході «Роттердам», який буде пришвартовано в порту Пірей. До складу “друзів” увійшли: 21 представник Адміністрації Президента, 20 – з Кабінету Міністрів, 20 – з Верховної Ради, голови облдержадміністрацій, спонсори та партнери НОК.

Виявляється, палкими вболівальниками спорту є міністри: транспорту - Георгій Кирпа, закордонних справ – Костянтин Грищенко, економіки – Микола Деркач, туризму – Валерій Цибух... Мабуть, вирішуватиме в Афінах проблеми безробіття українців міністр праці та соціального захисту Михайло Папієв, а за підготовку до нового навчального року дбатиме міністр освіти Василь Кремень...

Всіх “переплюнув” за кількістю “друзів” (21 особа) апарат Адміністрації Президента. Серед них Віктор Медведчук, його заступник Василь Базів та навіть заввідділом кадрів апарату Секретаріату АП пані Цуканова.

Характерною є географія губернаторів, яких включили до “штату вболівальників”: Євген Кушнарьов (Харківська область), Анатолій Засуха (Київська), Анатолій Близнюк (Донецька), Володимир Щербань (Сумська), Володимир Яцуба (Дніпропетровська), Валентин Мельничук (Чернігівська), Сергій Гриневецький (Одеська) – майже як у назві фільму “Чужі тут не ходять”…

Цікавий і промовистий спектр виявився й у “фанівського сектора” парламенту: Григорій Суркіс, Володимир Рябіка, Тамара Прошкуратова (усі - СДПУ(О), Катерина Самойлик (КПУ), Равіль Сафіуллін (“Регіони України”), Андрій Шкіль (БЮТ).

Спостерігатиме за успіхами та невдачами наших олімпійців й голова Верховного суду України Василь Маляренко, присутність якого в Афінах, мабуть, “врівноважуватиме” керівник Управління з питань помилування Володимир Сліпченко. Не може обійтися в Греції наша делегація й без заступника голови Федерації профспілок України Ігоря Романчука чи першого заступника голови Львівської облради Ігоря Держка, який вже протягом п’яти років виконує роль такого собі “весільного генерала” в обласному відділенні НОК.

До речі, усі вищеназвані мають право взяти у таке почесне й приємне закордонне відрядження по одній “особі, яка їх супроводжуватиме”.

Не обійдеться й без перших осіб держави. Так, передбачено місця для перебування в Афінах Президента Леоніда Кучми, Прем’єр-міністра Віктора Януковича, Голови Верховної Ради Володимира Литвина, віце-прем’єр міністра Дмитра Табачника, які також вирушать до Греції разом з дружинами та під пильним оком чотирьох (!) охоронців, щоправда, за домовленістю з греками, – без табельної зброї.

Отож 10-денний тур до Афін одного високопоставленого (і не дуже) чиновника обійдеться казні від 4 до 16 тисяч євро. Неважко порахувати, що присутність такого численного контингенту в Афінах обійдеться українським платникам податків, за найскромнішими підрахунками, – у кілька мільйонів (!!!) євро.

І це при тому, що в столиці Греції буде працювати лише 18 українських журналістів (половина з них перебуватиме там за власний кошт) - чи не найменша кількість серед країн-учасниць.

Однак виявляється, що, попри запевнення спортивного керівництва про відсутність фінансових проблем, немає коштів на відрядження на Олімпіаду деяких особистих тренерів лідерів збірної. Зараз безрезультатно намагається знайти кошти (близько 9 тисяч гривень) на поїздку в Афіни наставник фаворитки Олімпіади, триразової чемпіонки світу Ірини Мерлені-Мельник, заслужений тренер України Ігор Дух. Чимало інших провідних українських тренерів теж самостійно шукають кошти на квиток до Греції. Чи не абсурд?

За матеріалами “Високого Замку”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua