МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Хостмайстер" судитиметься з Антимонопольним комітетом

07/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
ТОВ "Хостмайстер" звернулося до господарського суду міста Києва з позовом з приводу рішення Антимонопольного комітету оштрафувати компанію. Про це УНІАН повідомили в прес-службі "Хосмайстра".

Крім того, як зазначили в прес-службі, "Хостмайстер" також звернувся до Верховного суду України щодо рішення Кабміну про переделегування повноважень з управління доменом UA.

Як повідомляв УНІАН, "Хостмайстер" вже звертався в Господарський суд Києва, Апеляційний суд Києва і Вищий господарський суд України.

Щодо нинішньої ситуації з АМКУ, то Антимонопольний комітет України визнав у діях ТОВ “Хостмайстер” (м. Київ) - створення перешкод доступу до простору доменних імен .UA і COM.UA - зловживання монопольним становищем, і оштрафував компанію за порушення конкурентного законодавства на 60 тис. грн.

АМКУ порушив справу після звернення ТОВ “ДіМедіа” (м. Київ), якому ТОВ “Хостмайстер” безпідставно відмовило в підписанні договору про надання послуг з адміністрування і технічного супроводу доменів .UA і COM.UA.

Проведене АМК розслідування виявило, що на сьогоднішній день ТОВ “Хостмайстер” виконує в Україні функцію адміністратора доменів .UA і COM.UA і це визначає його монопольне становище стосовно прав розподілу адресного простору, встановлення порядку і правил реєстрації й використання доменних імен.

Що ж до рішення КМУ про переделегування повноважень з управління доменом UA., то Кабінет Міністрів своїм розпорядженням від 22 липня 2003 року (№ 447-р) "Про адміністрування домену ".UA" підтримав пропозицію Державного комітету із зв'язку та інформатизації, Служби безпеки і ряду учасників ринку Інтернет в Україні про створення об'єднання підприємств "Український мережевий інформаційний центр" з метою управління адресним простором українського сегменту мережі Інтернет, обслуговування і адміністрування системного реєстру і системи доменних імен домену верхнього рівня ".UA".

Компанія "Хостмайстер" в позові до Київського господарського суду в 2003 р. вказала, що дане розпорядження уряду позбавило її права діяльності щодо адміністрування домену, що є порушенням чинного законодавства України. У позові також наголошувалося, що чинним законодавством не встановлено будь-які особливості регулювання такого виду підприємницької діяльності як надання послуг адміністрування домену ".UA".

Рішення ВСУ за позовом компанії “Хостмайстер”, за даними експертів, може бути оскаржене у Верховному суді, у випадку, якщо ВС прийме цей позов до розгляду. Не виключено, що рішення буде оспорено і в міжнародних інститутах.

Довідка УНІАН. 3 лютого нинішнього року Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу ТОВ "Хостмайстер" на рішення Господарського суду столиці від 7 листопада 2003 року

Київський господарський суд своїм рішенням від 7 листопада 2003 року відхилював позов ТОВ "Хостмайстер" до Кабінету Міністрів України з вимогою визнати недійсним розпорядження "Про адміністрування домену ".UA", яким, зокрема, передбачалося створення нового адміністратора цього домену.

Зараз право управління адресним простором українського сегменту мережі Інтернет ".UA" з 1992 року здійснюють фізичні особи Дмитро КОХМАНЮК і Ігор СВИРИДОВ. Підтримку домену ".UA", у тому числі й технічну, здійснює ТОВ "Хостмайстер", до числа засновників якого входять правовласники. Компанію було створено в 2001 році.

UNIAN

Відповіді

 • 2004.07.26 | хтось

  Чи доцільно 2 справи (проти КМУ та проти АМКУ) звестив одну? (-)

 • 2004.07.26 | Ігор Дядюра

  Re: "Хостмайстер" судитиметься з Антимонопольним комітетом

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  ....

  > АМКУ порушив справу після звернення ТОВ “ДіМедіа” (м. Київ), якому ТОВ “Хостмайстер” безпідставно відмовило в підписанні договору про надання послуг з адміністрування і технічного супроводу доменів .UA і COM.UA.

  Це неправда. Андрій Стесін, Іван Пєтухов і я займалися цією справою десь півроку тому, запропонувавши "Дімедії" та "Хостмайстру" укласти нарешті договір та не смішити спільноту. "Хостмайстер" відгукнувся "жодних проблем", надіслав стандартні умови, по яких працюють більше 90 реєстраторів (ці умови є однаковими для всіх, ексклюзивних чи особливих умов нікому не надається). "Дімедія" не те що не виконала жодної, а навіть не відповіла. Їм не потрібен договор, їм потрібні поводи для подовження тиску на "Хостмайстер". АМКУ - просто гвинтик в цій грі. Вони долучили до справи "пояснення" "дімедії", і не долучили - десятки письмових пояснень інших реєстраторів.

  Щодо штрафу. Оскількі у нас в країні конституційна рівність всіх перед судом, спробую зареєструвати собі dyadyura.kabmin.gov.ua та igor.amku.gov.ua, а в разі відмови Кабміну - подам позов до АМКУ: "монополізм на загальнодержавному ринку адміністрування доменів kabmin.gov.ua та amku.gov.ua. І хай відшкодують збитки та заплатять штраф 10% держбюджету. Якщо грунтуватись на українському законодавстві, а не на понятійних вказівках "взяти Інтернет під к(о)нтр(о)ль", це те саме, що написав в своєму "рішенні" АМКУ.
  ;-)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.26 | Ігор Немашкало

   Підлий, підлий Амку

   і його голова Костусєв. Їхня принциповість правда недешево коштує, але таки продається. За скільки продав інтереси України Костусєв, дозволивши Проктор енд гемблу купити "Ольвію бету" і досягнути при цьому нечуваної концентрації на ринку пральних порошків - більше 50% та звести цим нанівець сподівання українських виробників на вдалу конкуренцію з міжнародним гігантом. Мені тут казали, що . мовляв, не вся Гала продалася. Вся. Почитайте останню "Ділову столицю". Ольвія ліквідовується.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua