МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

07/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
З Військової доктрини України виключене згадування про підготовку країни до повноправного членства в НАТО і Європейському Союзі.

Це визначено указом президента України Леоніда Кучми від 15 липня, яким затверджене рішення Ради нацбезпеки й оборони від 6 липня 2004.

Рішення Радбезу має назву "Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання Комісії Украина-НАТО на вищому рівні 29 червня 2004 року", що відбулося в Стамбулі.

Відповідно до внесених змін у доктрині зафіксовано, що умовами забезпечення військової безпеки України є "зміцнення довіри між державами, послідовне зниження загрози використання військової сили, проведення політики євроатлантичної інтеграції".

Крім того зазначено, що "Україна має на меті зміцнювати зовнішні гарантії національної безпеки, протидіяти виникненню нових погроз стабільності в Центральній і Східній Європі".

"В умовах сучасної військово-політичного обстановки інтереси національної безпеки України обумовлюють істотне поглиблення відносин з НАТО і ЄС як гарантами безпеки і стабільності в Європі".

"Активізація євроатлантичної інтеграції України, у тому числі шляхом глибокого реформування оборонної сфери держави відповідно до європейських стандартів, відноситься до найважливіших пріоритетів як зовнішньої, так і внутрішньої політики", - сказано в доктрині.

Раніше в доктрині була присутня, серед іншого, теза: "Виходячи з того, що НАТО і ЄС є гарантами безпеки і стабільності в Європі, Україна готується до повноправного членства в цих організаціях".

www2.pravda.com.ua

Відповіді

 • 2004.07.26 | Sardanapal

  Re: Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

  Вчера Ку встречался с Пу, вот результат
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.26 | VENED

   А через 100 дней, снова пойдут и в НАТО и в ЕС (-)

  • 2004.07.26 | АнтиЄвро

   Нормальне рішення

   Зняття натівських та єсівських пріоритетів можна тільки вітати. Але Кучма як завжди продемонстрував поітику подвійних стандартів. Це щось у стилі Троцького "ні миру, ні війни" - ми типу продорвжуємо кудись там інтегруватися, але інтеграційний мотив вже відсутній. Хоча варто було б відродити пункт про поазблоковість і виключити перебування будь-яких військових баз на теренах України і нарешті прибрати російський флот із Секватополя - на біса нам у Криму окупанти, які гвалтують наших дівчат? А також запровадити пункт про відновлення ядерної зброї. І все. До військової доктрини можна було б не повертатися десятиліттями.
 • 2004.07.26 | Володимир

  Так отож.

  КуЧМО знову прогнулося перед кремлівським Вовочкою для чергового приниження України. :( Але правильно було б вести мову про загальний ГАНЕБНИЙ курс української (кримінально-кланової) зовнішньої поліики. Ще раз питаю Адміна Форуму пана Свистовича - ЩО БУЛО ПЕРЕД ЦИМ???

  А перед цим відбулася інша, хоча і "малоцікава" подія, у якій Україна зганьбилася перед світовим єврейством і офіційним Вашингтоном.

  З огляду на сьогоднішню КуЧМО-"сенсацію", питання "ЗА ЩО Україна засудила ІЗРАЇЛЬ?", на жаль, залишається актуальним.

  Ось що я безрезультатно ("дякуючи" Свистовичу :( ) писав для усіх прогресивних "майданівців" кілька днів тому: "На жаль, Україна долучилася до ганебного переліку 150 країн, які на черговому збіговиську Генасамблеї так званої ООН засудили Ізраїль за... самооборону і забезпечення безпеки своїх громадян від ворогів – палестинських та інших арабських терористів. :( У прийнятій незаконній резолюції, яку пропхала низка терористичних країн арабського світу, мова ішла про виконання абсурдного рішення гаазького судилища щодо руйнування Ізраїлем захисного муру безпеки та ще й про “компенсацію збитків” палестинським терористам. ЦЕ ВЖЕ ВОБЩЄЄ! Хоча, за великим рахунком, коментарі взагалі зайві, все ж слід звернути увагу на це безпрецедентне беззаконня, яке засвідчує, що світ цей таки невпинно котиться до пекла. Слід враховувати головне – проти цього беззаконня, окрім самого Ізраїлю, проголосували США, Австралія та ще кілька країн. Будь-яке рішення Генасамблеї збіговиська має лише рекомендаційний характер. А у Раді Безпеки ООН, яка “має право” визначати санкції, постійний союзник Ізраїлю США має право ВЕТО! Так що навіть на дипломатичному рівні Ізраїлю, ймовірно, нічого не загрожуватиме поки Президентом США є пан Буш. Утім, навіть якби вже це рішення ООН мало для Ізраїлю практичне “фатальне” значення, ні до чого страшного воно б не призвело – максимум економічні санкції. До війни ООНушки проти Ізраїлю все одно справа ніколи б не дійшла, оскільки Ізраїль, на щастя, вже давно володіє атомною зброєю і входить до “ядерного клубу”. А саме це і мав на увазі представник Ізраїлю у ганебному збіговиську, зазначивши: “Слава Богу і велике щастя, що доля єврейської держави, як і світового єврейства вирішується не в цьому залі”. І після цієї ганьби Америка в своєму Нью-Йорку продовжуватиме утримувати головну організацію світового тероризму? Серед європейських країн, які насмілилися голосувати проти Ізраїлю, була Україна. Зрештою, це і не дивно: проросійський колоніальний режим Кучми-Медведчука, довівши нашу країну до ручки, знахабнів настільки, що наважився вимовити “своє” паскудне словєчко і у зовнішній політиці. Це, без сумніву, ніяк не може сприяти дружнім стосункам між Україною та Ізраїлем. Тому завданням всіх прогресивних Українців, тобто передової частини Української Нації, має стати переконання єврейської держави, що насправді голос держави Україна є зовсім іншим – він повністю суперечить “голосу” сьогоднішньої бандитської і незаконної влади, яка вже давно не має права виступати від імені України". Отже, робіть висновки, будь ласка.
 • 2004.07.26 | Vadym Gladchuk

  Re: Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

  Цікаво, а хіба до повноважень Президента відноситься визначення засад внутрішньо та зовнішньо політики?
  Згідно ст 85 п. 5 Конституції України це є повноваженнями Верховної Ради України!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.27 | Sardanapal

   Re: Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

   а, что это первый раз когда это не имея никаких на это полномочий пишет указы, скорее подписывает то, что подсунут ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.28 | Mult

    Re: Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

    повністю згоден... так, напевне, було і при підписанні указу по нашому, сумському, питанню...(((
    І повторюється той варіант що плювати їм останнім часом на Конституцію, чесно кажучи....

    А якщо про доктрину... Ми втратили останні шанси щодо вступу до НАТО та ЄС в найближче десятиріччя, коли почався бєспрєдєл донецьких :sol: ... а зараз це лише констатація, нажаль. :(
 • 2004.07.28 | Вітмир

  Re: Україна Кучми білшe нe йдe до ЄC і НАТО

  Що ж це за гарант, який на протязі невеликого часу кидається з одного боку в інший?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua