МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Сила народу": Напад на Козаченка - початок політтерору

07/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Напад на Козаченка "Сила народу" розцінює як початок політтерору

Напад на народного депутата України Олексія КОЗАЧЕНКА (група "Центр"), довірену особу кандидата в Президенти України Віктора ЮЩЕНКА коаліція "Сила народу" розцінює як “перехід від банального політичного тиску на неугодних владі депутатів до політичного терору”. Про це йдеться в заяві коаліції, розміщеній на персональному сайті лідера “Сили народу” В.ЮЩЕНКА.

У заяві, зокрема, підкреслюється, що після створення депутатської групи "Центр" проти парламентаріїв цього об'єднання розпочалися справжні репресії і утиски. За словами О.КОЗАЧЕНКА, який відверто заявив про свою незалежну позицію, на нього постійно чинився тиск, відзначається в документі. Кілька днів тому було скоєно напад на помічника депутата О.КОЗАЧЕНКА. Всі ці факти дають підстави припускати, що напад на самого О.КОЗАЧЕНКА не був випадковістю, а є результатом політичного замовлення, вважає коаліція “Сила народу”.

“Той факт, що проти політика в хід пущено зброю, вимагає особливого розслідування. Адже йдеться про перехід від банального політичного тиску на неугодних владі депутатів до політичного терору. Відповідальність, якщо не зараз, то після зміни влади, понесуть не тільки рецидивісти і виконавці політичних замовлень, але й ті люди при владі, які безвідповідально спостерігають за втягуванням криміналітету в політику”, - наголошується в заяві.

Як вже встановлено МВС, одним із нападників на О.КОЗАЧЕНКА була особа, вже тричі судима за розбій. Лише добра фізична підготовка та здатність О.КОЗАЧЕНКА до самооборони допомогли народному депутату врятувати своє життя та дати гідну відсіч нападникам.

“Влада лякала суспільство тим, що нинішні вибори будуть найбруднішими і найстрашнішими в українській історії. Але народ не залякати, у людей достатньо мудрості та мужності для того, щоб зробити свідомий вибір і відправити цю владу у відставку. Не вдалося залякати й Олексія КОЗАЧЕНКА. Напад не змусить його відмовитися від своїх поглядів і політичної позиції”, - зазначається в документі.

Коаліція "Сила народу" наголошує, що боротьба із злочинністю, а особливо боротьба із залученням кримінальних елементів у велику політику, є однією з найважливіших програмових цілей коаліції. Але вже зараз "Сила народу" “змусить СБУ, МВС, Генпрокуратуру якнайшвидше ретельно розслідувати напад на народного депутата України. Коаліція не допустить, щоб зброя стала аргументом у виборчій боротьбі”, йдеться в заяві, підписаній лідером коаліції "Сила народу" Віктором ЮЩЕНКОМ.

Oпівночі 23 липня в Одесі невідомі несподівано напали на О.КОЗАЧЕНКА, з яким були члени його сім'ї, на розі одеських вулиць Канатної та Нахімова. Народному депутату було завдано ударів по голові. Однак, О.КОЗАЧЕНКО зумів вибити зброю з рук нападника – від пострілу з пістолета, яким заволодів депутат, один із нападників загинув. Другий - утік. Убитий 25-річний нападник – рецидивіст, тричі судимий за різні злочини.

У неділю в Одесі було затримано другого зловмисника, що брав участь у нападі на О.КОЗАЧЕНКА.

За фактом замаху на життя державного діяча прокурор Одеської області порушив кримінальну справу. При цьому, за даними місцевої телекомпанії „Арт”, спершу, облпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом хуліганства, а вже згодом - за фактом убивства та нападу на державного діяча.

UNIAN

Відповіді

  • 2004.07.26 | СоцІнформ

    А ви бізнес-інтереси Козаченка знаєте?(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua