МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко отримує підтримку Буздугана і Омельченка.

07/27/2004 | Максим’як
ЛIГАБiзнесIнформ
25.07.2004
Вчера в Киеве на XVII съезде СДПУ было принято решение о поддержке кандидата на пост Президента Украины Виктора Ющенко.

Выступая на съезде, лидер партии Юрий Буздуган сказал, что "для нас значительно ближе Александр Мороз, но сейчас наша задача - должен победить кандидат от демократических сил".

"С тяжелым сердцем я призываю съезд поддержать В.Ющенко. А.Мороз для нас ближе, но у него рейтинг небольшой", - сказал Ю.Буздуган.
Вместе с тем, на съезде было принято решение о продлении полномочий руководства партии и, в частности, ее лидера Ю.Буздугана.

ЛIГАБiзнесIнформ

Львівська "Єдність" підтримає на президентських виборах Ющенка
26-07-04
http://www.razom.org.ua/viewnews/news/14383


Львівський осередок партії "Єдність" просить лідера партії, київського мера Олександра Омельченка та лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка домовитись про спільні дії на цьогорічних президентських виборах.

"Поразка на виборах націонал-патріотичних сил призведе до остаточної узурпації влади антиукраїнськими кланами", - про це йдеться у зверненні партії до Ющенка, повідомляє "Громадське радіо" з посиланням на "Українські новини".

Голова львівського осередку "Єдності" Роман Пак також заявив, що обласна організація має намір підтримати кандидатуру Ющенка на цьогорічних виборах президента.
У суботу 24 липня партія "Єдність" висунула Олександра Омельченка кандидатом на президентський пост. Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка

Микола Томенко: Завдання Олександра Омельченка - не допустити використання у Києві адмінресурсу на користь Януковича
26-07-04


Рішення столичного мера Олександра Омельченка балотуватися в президенти є серйозним ударом по концепції так званого “єдиного кандидата від влади” - Віктора Януковича та загальній і всеохоплюючій підтримці його кандидатури органами державної влади та місцевого самоврядування. Таке переконання висловив голова парламентського Комітету з питань свободи слова, народний депутат Микола Томенко, коментуючи висунення з'їздом партії "Єдність" кандидатом у президенти України голову партії та мера Києва Олександра Омельченка.

“Омельченко не просто популярний міський голова, він ще і голова Асоціації міст України. Це означає, що він публічно сформулював свою незгоду як голова АМУ з тим, щоб місцеве самоврядування було інструментом тиску на виборців, а також незгоду з використанням його як складової адмінресурсу на користь Віктора Януковича”, - наголосив Микола Томенко.

Парламентарій додав, що настрій з’їзду партії “Єдність” був таким, що “Янукович побоявся бути присутнім на ньому, оскільки виступи багатьох делегатів проти Януковича були жорсткіші, ніж на з’їзді комуністичної та деяких інших опозиційних партій”. “Зокрема, голова селянської демократичної партії Ігор Тарасенко заявив у виступі на з’їзді, що Україні не потрібні “доктора кримінальних наук, які зривали з жінок норкові шапки, а з чоловіків пижикові”. Окрім того, виступи деяких представників партії "Єдність", які пропонували з'їзду підтримати Януковича зустрічалися свистом і криками "Ганьба!” – зазначив Томенко.
Народний депутат наголосив, що “вітає принципову і мужню позицію мера Києва”. Водночас, він переконаний, що як кандидат у президенти, Олександр Омельченко “не має жодних шансів”, оскільки, як підкреслив Томенко, головний конфлікт президентської виборчої кампанії уже зрозумілий: “Йде боротьба між кандидатом від режиму Кучми – Медведчука - Януковича та між представником від народу – Віктором Ющенком. Усі решта кандидатів у президенти виконують якісь локальні завдання. Тому зрозуміло, що з точки зору перспективи Олександра Омельченка, як кандидата у президенти, він, очевидно, набере надзвичайно малу кількість голосів. Але, можливо, його історична місія якраз полягає у тому, щоб не допустити використання адміністративного ресурсу на користь Віктора Януковича”, - вважає Микола Томенко.

Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка

-----------------
Томенко правий, але ми ще не знаємо, що може викинути режим проти Омельченка, щоб його загнати назад під Януковича. Я би там не було, але прихильники "Єдності" та її члени партії голосуватимуть за Ющенка.

Відповіді

 • 2004.07.27 | Роман ShaRP

  Re: Ющенко отримує підтримку Буздугана і Омельченка.

  Максим’як пише:
  > “Омельченко не просто популярний міський голова,

  Омельченко не такий вже й популярний (особливо після зняття трамваїв та планів підвищення цін на транспорт). Менше зло, може, хіба що. Плюс місцевий адміресурс та "волохата лапа" - кучмівська.

  > він ще і голова Асоціації міст України. Це означає, що він публічно сформулював свою незгоду як голова АМУ з тим, щоб місцеве самоврядування було інструментом тиску на виборців,

  Умєльченко завжди використовував місцевий адмінресурс як йому заманеться. Головне "новаторство" та "прогресивність" київського гауляйтера в тому, що він ніколи не забував піарити себе через широку мережу підконтрольних ЗМІ та інших заходів, і робив це не лише за пару місяців перед виборів, але й просто коли випадала нагода. Це говорить про те, що він хитрий, чи розумний, але не говорить ані про те, що він чесний, ані про те, що він мужній, ані про те, що він демократичний.

  > Парламентарій додав, що настрій з’їзду партії “Єдність” був таким, що “Янукович побоявся бути присутнім на ньому, оскільки виступи багатьох делегатів проти Януковича були жорсткіші, ніж на з’їзді комуністичної та деяких інших опозиційних партій”. “Зокрема, голова селянської демократичної партії Ігор Тарасенко заявив у виступі на з’їзді, що Україні не потрібні “доктора кримінальних наук, які зривали з жінок норкові шапки, а з чоловіків пижикові”. Окрім того, виступи деяких представників партії "Єдність", які пропонували з'їзду підтримати Януковича зустрічалися свистом і криками "Ганьба!” – зазначив Томенко.

  Пробачте, а на який dick здалися "київським" "донецькі"? Хто захоче шматком "столичного пирога" ділитися? Поки що Умєльченко все гріб тільки під себе.

  > Народний депутат наголосив, що “вітає принципову і мужню позицію мера Києва”.

  Нічого принципового та мужнього у Умельченка ніколи не було, і не буде, і не може бути, тому що цього не може бути ніколи. Умєльченко - "міцний господар" радянської доби : "спихни ближнього, дави нижнього, не потрапляй під верхнього, ділися".

  > Томенко правий,

  Томенко НЕ правий (най пан Микола мені вибачають), тому що він забув про всю історію про-кучмівських дій Умєльченка (якщо то не було просто виконання прямих кучмівських наказів), плюс звання "Героя України" "за оборону Києва від опозиції", плюс досвід організації нападів на пікетувальників "за власною ініціативою" (чи то він тренувався?). Можливо, він правий в розрізі "підручника з передвиборчого піару", але правдивим те, що він сказав, я назвати не можу.

  Зате я можу дати два інші варіанти тлумачення цієї події:

  Варіант А: Умєльченку нема чого втрачати. Повідомлення про те, що Київ планують віддати комусь з донецьких, вже були. А якщо нема чого втрачати, - то про що тут говорити?

  Варіант Б: Повторюється сценарій виборів 2002го року: між Умєльченком, та Ющенком, в яких, до речі, є спільний союзник - ПРП, досягається домовленість про те, що київська влада не протидіє кампанії Ющенка. На практиці це означатиме, що так, як на тих виборах висіла агітація і за Ющенка, і за Литвина, і за самого Умєльченка, так і на цих буде висіти замість Литвина Яну-ч, а інші ті самі... Це, звичайно, якщо не варіант А.

  > але ми ще не знаємо, що може викинути режим проти Омельченка, щоб його загнати назад під Януковича.

  Ну, це вже, дорогі мої, хто більше на кого назбирає. Кучма зняти Умєльченка не зміг. Видно, в київського мера на нього щось було. СДпУппєри обрєзані повалити Умєльченка теж не змогли. Значить, добре тримається.

  > Я би там не було, але прихильники "Єдності" та її члени партії голосуватимуть за Ющенка.

  Якщо, повторююся, не варіант А, який виключає будь-які домовленості, то вони голосуватимуть за сильнішого.

  Для Умєльченка & Ко все просто: потрібно зберегти за собою Київ, будь-якою ціною.
  З Ющенком, як показав 2002й, домовитися можна. З донецькими - мабуть ні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua