МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кандидати у Президенти України в Інтернеті

07/27/2004 | vmo3
КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ УКРАЇНИ В ІНТЕРНЕТІ

Загальносвітова прогресуюча тенденція останнього часу, що полягає у всебічній інформатизації, не обійшла і Україну. Використання можливостей світової мережі Інтернет дозволяє розповсюджувати та отримувати інформацію про будь – що. Суспільні відносини, без яких повноцінне існування гомо сапієнс неможливо, знайшли своє віддзеркалення у світовому павутинні. З перших років існування Інтернету у ньому з’явилося безліч веб-сайтів про різні країни, їхні уряди та парламенти, державний устрій та виборчу систему, політичні партії та громадські організації. Через низьку активність виборців в одній з країн Європейської спільноти, вперше в історії людства, кілька років тому відбулися вибори з використанням Інтернету до Європарламенту.
В Україні існують декілька сот тисяч користувачів послугами Інтернету. Це, як правило, високоосвічені люди, що відрізняються активною суспільно-політичною позицією (за даними соціологічних досліджень). Розуміючи, що їх власний добробут та громадські права і свободи залежать саме від них, вони, майже завжди, є постійними відвідувачами виборчих дільниць.
За словами лідера ВМО “Молодь – надія України” Вадима Гладчука, можливе ігнорування сучасних технологій керівниками та членами передвиборних штабів кандидатів у Президенти може призвести до того, що для виборців, що мають доступ до Інтернету, створиться певний інформаційний вакуум навколо тих кандидатів, які не мають своїх сторінок в Інтернеті.
Так у 1999 році лише п'ятеро (Мороз, Марчук, Костенко, Удовенко та Вітренко) мали власні сторінки. Музично освічені автори сайтів Мороза та Марчука на їх головних сторінках колись організували невеличке свято для меломанів. У Євгена Кириловича грав козацький марш, а у Сан Санича – якась дуже романтична мелодійка. А ось на веб-сайті у товаришки Наталі Вітренко був віртуальний виборчий бюлетень, де кожен, кому вже є 18 років може проголосувати та зразу подивитись результати “виборів” (у яких звісно завжди перемагала висуванка від ПСПУ!). Фотоальбом на сторінці еколога Юрія Костенка – автобіографія у картинках кандидата, який колись дуже сильно захоплювався альпінізмом. На веб-сайті прес-центру Руху у 1999 році відвідувачам становилося трохи сумно: розмивчасті фото, безліч текстових документів, низька якість веб-дизайну.
Нині порівняно з виборами Президента України у 1999 році все більше кандидатів у на найвищу державну посаду враховують можливі голоси українських користувачів Інтернету. Всеукраїнське молодіжне об’єднання “Молодь – надія України” надає список сторінок, де можна отримати інформацію про кандидатів у Президенти України.
1. Ющенко Віктор Андрійович www.razom.org.ua, www.yuschenko.com.ua
2. Янукович Віктор Федорович www.kmu.gov.ua www.partyofregions.org.ua
3. Вітренко Наталія Михайлівна http://www.vitrenko.org
4. Симоненко Петро Миколайович www.kpu.kiev.ua
5. Мороз Олександр Олександрович www.socinfo.kiev.ua - видає помилку "Невозможно найти страницу"
6. Кінах Анатолій Кирилович http://kinah.com.ua
7. Ржавський Олександр Миколайович http://edina-rodina.org - видає помилку "Невозможно отобразить страницу"
8. Яковенко Олександр Миколайович http://www.kprs-ua.narod.ru
9. Базилюк Олександр Филимонович http://www.slavonic.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua