МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Наша Україна” не вірить у причетність кампанії “ПОРА!” до провокацій

07/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Керівник херсонського штабу блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” Валерій Третьяков звернувся з заявою до голови Херсонської облдержадміністрації С. Довганя, голови Херсонської обласної ради В. Ходаковського, Херсонського міського голови В. Сальдо, прокурора області А. Кузьменка, начальника Херсонського обласного управління В. Козлова та начальника УМВС України в області С. Семківа з заявою, в якій зазначається, що херсонські нашоукраїнці не вірять у причетність до погрому офісу “Нашої України” в Херсоні громадянської кампанії “ПОРА!”, оскільки “з першого погляду видно”, що листівки з логотипом “ПОРИ!”, якими був обклеєний розгромлений офіс, “фальшиві й представники молодіжної організації “ПОРА!” заперечують свою причетність до погрому”.

Представники штабу Віктора Ющенка спробували звернутися до правоохоронних органів. Однак майже годину Суворовський райвідділ міліції Херсона не приймав заяву, посилаючись на зайнятість. Ще за годину оперативники йшли на місце події, хоча приміщення розгромленого офісу знаходиться в 300 метрах від районного відділу міліції. Показово також, що погром відбувся під боком у губернатора області – офіс Херсонського обласного представництва Блоку Ющенка знаходиться за адресою площа Свободи, 3, а будівля облдержадміністрації – в сусідній будівлі, на Свободи, 1.

“Ми констатуємо, що правоохоронці наразі не ведуть активних слідчих дій”, - йдеться в заяві – “Влада не тільки надала приклад бандитам як порушувати закон й залишатися після цього без наказаним, а й надихнула й організувала бандитське угрупування на силовий тиск на опозицію. Тільки дві політичні сили на Херсонщині – СДПУ(о) та Партія регіонів – мають в своєму розпорядженні „молодчиків”, які готові на будь-які протиправні дії. Ми постійно бачимо цих бритоголових хлопців під час мітингів, масових акцій, які організовує та проводить “Наша Україна”. Тож ми вимагаємо від органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронців припинити самим порушувати Закону України „Про вибори Президента України” й знайти тих бандитів, які розгромили офіс „Нашої України”. Вимагаємо навести порядок в місті й оперативно реагувати на розбій, який відбувається в самому центрі Херсона”.

Також у цій заяві відзначаються масові порушення Закону України “Про вибори Президента України” з боку державних органів влади та органів місцевого самоврядування. Найчастіше порушується стаття 64 “Обмеження щодо ведення передвиборної агітації”, пункт 1 (“Участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам”).

Голова ОДА Сергій Довгань, його заступники Владислав Теличко та Володимир Середа, мер Херсона Володимир Сальдо и вся “команда” міськвиконкому – Ігор Козаков, Андрій Заднепряний, Сергій Черевко, Микола Соловйов – безпосередньо беруть участь у зборах трудових колективів – “Херсонбуд”, Кондитерська фабрика, фабрика “Красень”, Механічний завод, Міськводоканал, обласна лікарня, автоскладальний завод “Анторус” та ін. На зборах приймаються рішення про підтримку Януковича на президентських виборах. Державні чиновники не просто сидять в президії, а виступають, розповідають про переваги єдиного кандидата від влади, закликають за нього голосувати 31 жовтня.

Апогеєм всьому став так званий Форум демократичних сил Херсонщини, який пройшов на 15 липня в драмтеатрі – чиновники агітували чиновників голосувати за Януковича (за підрахунками журналістів половина присутніх у театрі були держслужбовці).

Згідно статті 64, пункт 4 державним та комунальним засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, забороняється агітувати за або проти кандидатів на пост Президента України, оцінювати їхні передвиборні програми або віддавати їм перевагу в будь-якій формі. У разі порушення ними цієї вимоги за поданням Центральної виборчої комісії або відповідної територіальної виборчої комісії діяльність цих засобів масової інформації за рішенням суду може бути тимчасово припинена.

“Наддніпрянська правда”, “Херсонський вісник”, Херсонська облтелерадіокомпанія розповідають про єдиного кандидата від влади, про збори трудових колективів на підтримку Януковича.

Стаття 55. Порядок збирання та врахування підписів на підтримку кандидата на пост Президента України

Пункт 6. Ніхто не має права примушувати виборця підтримати своїм підписом кандидата на пост Президента України.

Пункт 7. Забороняється збирати підписи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в закладах, установах та організаціях.


Центром збору підписів за Януковича стала Херсонска ОДА. Тут видають підписні листи. В управліннях та відділах адміністрації та облради триває збір підписів. Збір підписів організовано в усіх закладах бюджетної галузі – лікарнях, школах, вузах, закладах культури. Верхом цинізму є збір підписів в Херсонському юридичному інституті (колишня школа міліції), в службі зайнятості, у пенсійному фонді та в податковій інспекції. Організують такий збір підписів юридично грамотні люди, які свідомо йдуть на порушення закону.

В міських ЖЕКах мешканці Херсона не можуть отримати будь-яку довідку, якщо не поставить підпис за Януковича.

Відповіді

 • 2004.07.27 | Сова

  Висновки?

  http://www.razom.org.ua/viewnews/news/14343
  Херсонський штаб Ющенка наголошує, що в Херсоні передвиборча кампанія розпочалася з розгрому офісу “Нашої України”, яке сталося в ніч з 19 на 20 липня. Як зазначено в заяві штабу, нападники побили вікна в офісі та розмалювали фарбою стіни. Крім цього, розгромлений офіс провокатори обклеїли розмноженими на лазерному принтері листівками громадської організації “Пора”. “З першого погляду було видно, що листівки – фальшиві, до того ж представники молодіжної організації “Пора” заперечують свою причетність до погрому”, - йдеться в заяві херсонського штабу.

  http://www.una.org.ua Дата публiкацiї - 19.07.2004 10:47
  19.07.04, 10:00, Генічеській район: п.п. Українська Національна Асамблея провела мітинг на знак протесту протиправним діям влади. Ми виражаємо протест планомірному знищенню морського порту міста Генічеська, що є містоутворювальним і забезпечуючим роботою багато тисяч жителів міста і околиць. Вже у котрий раз Українська Національна Асамблея відстоює інтереси простих українців.
  Від будівлі Генічеськой районної держадміністрації, активісти УНА на автобусах виїхали до залізничної станції Новоолексіївка, де відбувся мітинг по вищеперелічених проблемах з подальшим перекриттям залізниці.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua