МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У ЦВК хочуть, щоб кандидати приносили довідку про психічне здоро

07/28/2004 | Тестер
А ще було б непогано, якби довідку про рівень IQ та стан психіки представляли всі хто йде в депутати, починаючи з базових рівнів до ВР.
А також: Судді ВС, Члени Ради Юстиції, Генпрокурор, голова ЦВК, силові міністри та Глава податкової зі своїми замами.

www.ПРАВДА.com.ua, 28.07.2004, 13:20

Представники Центрвиборчкому вважають, що кандидати в президенти також повинні подавати разом з документами довідку про психічне здоров'я.

Так прокоментували в ЦВК кампанію по висуванню кандидатів президенти газеті "Сегодня".

За словами начальника управління діловодства й контролю Секретаріату Центвиборчкому Галини Кривошей, на день доводилося приймати до 10 осіб бажаючих стати президентом, багато з яких "не прочитали хоча б декілька статей у виборчому законодавстві".

Після спілкування з ними іноді доводилося відновлювати серцеву рівновагу за допомогою валеріанки. А поведінка деяких змушувала задуматися про стан їхнього психічного здоров'я, відзначила вона.

"Тому нехай наші законодавці ще зобов'язують бажаючих брати участь у виборах пред'являти відповідні медичні довідки. Напевно, тільки норми про внесення застави в 500 тис. грн., — обмаль, щоб у виборчий процес не потрапляли пройдисвіти", — вважає Кривошей.

Кривошей розповіла, що всім бажаючим балотуватися в президенти видавалися зразки документів, у яких треба було, "як у першому класі, вставити пропущені слова". Однак деякі все одно не змогли грамотно оформити необхідні папери.

За її словами, "родзинкою" двох фаворитів президентської гонки, Віктора Януковича і Віктора Ющенка, саме і стали "бездоганно підготовлені документи". Як відомо, прем'єр-міністр зробив дві помилки у написанні власної посади.

Після реєстрації ЦВК буде обробляти підписні листи кандидатів. "Як свідчить практика минулих виборних кампаній, на кожного піде години три-чотири. Це дуже кропітка робота, адже кожен кандидат повинен привезти не менш 500 тис. підписів. Тому нею будуть займатися чоловік сім. Треба ще перевірити їхню якість, тобто дійсність", — відзначила Кривошей.

Також, за словами керівника секретаріату ЦВК Анатолія Моргуна, Центрвиборчкому необхідно визначити, яка модель прозорої урни буде використовуватися при голосуванні на виборчих дільницях, замовити їх виробнику і доставити на місця.

Але головна проблема - підготовка професійних співробітників ЦВК на місцях. "Люди просто приходять і вже під час роботи пізнають усю технологічну частину виборчого процесу", - відзначив він.

Моргун також відзначив, що Кабмін збільшив середню зарплату працівникам ЦВК до 650 гривень.

27 липня закінчилося висування й самовисування кандидатів на посаду президента України. Документи кандидатів ЦВК буде приймати до 1 серпня. Бажаючих стати президентом на 27 липня було 27 осіб. ЦВК зареєстрував тільки 15 кандидатів.

Відповіді

 • 2004.07.28 | Radion

  Кстати о справках

  Что бы получить права на вождение автомобиля, надо собрать кучу справок и пройти медкомиссию.
  Что бы устроиться на работу в ВОХР, милицию или в охранную структуру так же надо преодолеть множество барьеров и проверок.
  Я уже не говорю о работе в вооруженных силах, прокуратуре и СБУ!
  А президентом может стать любой проходимец, даже с уголовным прошлым или псих.
  Так чего удивлятся, что у власти находятся подонки?
 • 2004.07.28 | Vadym Gladchuk

  Re: У ЦВК хочуть, щоб кандидати приносили довідку про психічне здоро

  Краще б вони запропонували приносити ще й довідки від департаменту виконання покарань.
  Цікаво що б приніс Янукович :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua