МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Генпрокурор не хоче повертати награбоване

07/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У п’ятницю 30 липня стане відомо, чи стануть судді Апеляційного суду Донецької області подільниками Генерального прокурора Геннадія Васильєва та його старшого помічника Рафаеля Кузьміна в справі пограбування донецьких підприємців на 600 тисяч доларів США.

Йдеться про скандально відому донецьку компанія „Свята Діва Марія”, яка належить Г.Васильєва й якою безпосередньо керує Р.Кузьмін. Керівники цієї компанії, брати Носатови та їхній родич Борлов, разом з колишнім першим заступником начальника Управління СБУ по Донецькій області Чуріловим ще в 1998 році шахрайським шляхом виманили в групи донецьких підприємців 600 тисяч доларів США на те, щолби побудувати для Г Васильєва Покровський ринок. Після того, як ринок запрацював, Р.Кузьмін направив туди охоронців, які викинули обманутих інвесторів з території. Після цього прокуратура Донецька вилучила з райвиконкому установчі документи компанії та поклала нові, згідно з якими єдиними власниками ринку є Носатови, Борлов та належна Р.Кузьміну фірма.

Довідавшися про підробку установчих документів, обмануті підприємці звернулися до суду з вимогою визнати їх незаконними. Позов впродовж 8 місяців слухала суддя Калінінського райсуду Донецька Тетяна Арабей, яка відмовила в задоволенні позову на тій підставі, що позивачі начебто позивачі пропустили 2-х місячний строк позовної давності (насправді позовна давність складає 3 роки і позивачі його не пропускали).

Рішення судді Арабей обмануті прокуратурою підприємці оскаржили до Апеляційного суду. 27 липня в Апеляційному суді Донецької області головуюча в засіданні Валентина Курило не надала підприємцям навіть можливості ознайомитися з матеріалами справи, а також відмовилася вести аудіозапис процесу. Причина цього виявилася банальною – у першому томі справи відсутні 50 аркушів матеріалів, а другий том взагалі не прошитий і не пронумерований. При цьому протоколи виявилися переписаними. У п’ятницю, 30 липня вердикт Апеляційний су має дати відповідь на питання, чи повинен Г.Васильєв та його підлеглі повертати підприємцям витягнуті з них шахрайським шляхом гроші.

Відповіді

  • 2004.07.28 | SpokusXalepniy

    КАМАЗ им в помощь! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua