МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тігіпко vs Мазепа, або 10 гривень вкупі

07/29/2004 | А.Мазепа
Вчора по ТВ показали нову 2-гривневу банкноту, яка вже введена в обіг. Це вже четверта після 20, 50 та 5-гривневих. Крім того було оголошено, що нова 10-гривнева банкнота надійде в обіг у листопаді. Чому вона вводиться останньою? Цікаво, чому в листопаді, а не раніше? Все стає зрозумілим, якщо пригадати, хто зображений на теперішній 10-гривневій банкноті. Гетьман Іван Мазепа, якому Московським патріархатом оголошена анафема, якщо не помиляюсь – відлучення від церкви. Крім нього анафему мають Григорій Отрєп’єв (Лжедмитрій І) та Лев Толстой. Відразу скажу, що таких “проклятих” у МП небагато, оскільки це “навища міра покарання для відступників”. І ось тут настає саме цікаве, що 10-гривневою банкнотою з зображенням “відступника” у Московській православній церкві, яка діє в Україні, охоче приймаються різні пожертви. Але ніхто не спитав, як при цьому почуваються служителі МП? Мені спало на думку, що в угоду офіційній Московській церкві в особах її найвищих українських покровителів зображення І.Мазепи зникне з нової 10-гривневої банкноти. Зразу попереджаю, що це всього лиш моє припущення. Ні на які джерела я не посилаюсь. Пан Тігіпко, як головний банкір і начальник штабу пана-кандидата Януковича, в будь-якому разі непогано підстрахувався щодо введення нової банкноти після виборів президента.
Для того, щоб не було таких думок і припущень усі дії Нацбанку мають бути прозорими в частині документів, що мають політичне значення.

Відповіді

 • 2004.07.29 | Dworkin

  Очень даже может быть! И более того!...

  А.Мазепа пише:
  > Вчора по ТВ показали нову 2-гривневу банкноту, яка вже введена в обіг. Це вже четверта після 20, 50 та 5-гривневих. Крім того було оголошено, що нова 10-гривнева банкнота надійде в обіг у листопаді. Чому вона вводиться останньою?

  Очень даже вероятно. Я уже думал над этим, и мне стало интересно как "пророссийский Тигипка" будет "обновлять" Мазепу :)

  Зная как ревностно оппозиция следит за новым дизайном национальной валюты, версий тут может быть две:

  1. Тигипко боится и просто ждет смены власти на "совсем свою", чтобы ему не помешали тихо убрать "неполиткоррктного" гетьмана с банкноты.

  2. Тигипко (как штабист Януковича) все рассчитал и хочет использовать это как политтехнологию. Представьте себе: начало ноября, во второй тур выходят Ющенко и Янукович, и тут (на фоне других "западно-восточных" провокаций, которые к тому времени обязательно будут) Нацбанк вдруг презентует новую банконоту... с портретом уже не Мазепы! (а к примеру, уже совсем в пику: Кочубея). Разумеется жуткий скандал, националистическая оппозиция "показывает свое звериное лицо", а Янукович разумеется мирно, но четко поддерживает "смену курса", и его тут же публично поддерживает Путин.

  Можно еще придумать и другие методы дестабилизации обстановки и "проверки на прочность" Ющенко в связи с образом Мазепы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.29 | Kohoutek

   Re: Очень даже может быть! И более того!...

   Dworkin пише:
   > Очень даже вероятно. Я уже думал над этим, и мне стало интересно как "пророссийский Тигипка" будет "обновлять" Мазепу :)

   Скорее всего, однако, и на новой купюре будет изображён Мазепа, однако её выход придержат до после выборов. Тогда уже в любом случае на реакцию Москвы можно будет не обращать внимания.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.07.29 | Isoлято

    В руБЛЁВой зоне Мазепа будет неактуален... (-)

  • 2004.07.29 | Тестер

   Re: Ну то може вже зразу Путіна на банкноту!

   Взагалі то Тигіпко поводить себе так, ніби завтра вже кінець світу.
   При такій швидкості можна і з траси злетіти на якомусь повороті...
   Це вже прямо якась "політична словесна брехлива срачка" на хлопа напала.. :(
   Щось я відчуваю, що він накладе в штані, не добігши до сортіру де "мочать".
   З брехнею можна пів світу пройти, та назад не вернутись :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.07.29 | Kohoutek

  Re: Тігіпко vs Мазепа

  А.Мазепа пише:

  > Гетьман Іван Мазепа, якому Московським патріархатом оголошена анафема, якщо не помиляюсь – відлучення від церкви. Крім нього анафему мають Григорій Отрєп’єв (Лжедмитрій І) та Лев Толстой. Відразу скажу, що таких “проклятих” у МП небагато, оскільки це “навища міра покарання для відступників”.

  Фактичне зауваження: відлучення від церкви - це ще не анафема. Анафема - особливе прокляття. Лев Толстой був відлучений від церкви (після того, як він сам заявив, що не вважає себе православним), але не анафематствувався. Іван Мазепа був і відлучений, і підданий анафемі. Ще Пугачов та Болотников, здається, кожен в свій час.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua