МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович помилився з „любов’ю” і поділив Україну на „росіян” і „народ

07/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Виборча коаліція Віктора Януковича „Разом заради майбутнього” почала кампанію з розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні. Таку думку в четвер висловив кандидат в президенти, лідер партії „ЯБЛУКО” Михайло Бродський.

„Вчора, під час моєї реєстрації кандидатом в Президенти, деякі члени Центрвиборчкому пропонували відправити мою виборну програму на експертизу до Верховного Суду, – заявив Михайло Бродський. – Я цілком згоден з тим, що всі програмні документи, заяви, вчинки кандидатів в Президенти мають відповідати вимогам Конституції. Однак я проти того, щоб така принциповість була вибірковою, коли в програмах одних кандидатів помічаються найменші, чи просто надумані приводи до подання до суду, а розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що ведеться іншими – проходить поза увагою і ЦВК, і Верховного Суду”.

Як приклад, Михайло Бродський навів випуск газети „Русская правда” (що належить „Русскому движению Украины”) №14 (25), від 16-30 липня 2004 року. У цьому числі газети, на першій шпальті під статтею „Федорович! Мы с тобой!” великим шрифтом виділено підзаголовок: „Крупнейшие русские объединения Украины – ЗА ВИКТОРА ЯНУКОВИЧА! Сегодня – это не только исторически оправданный выбор для всего народа Украины, это и РУССКИЙ ВЫБОР!».

„Ця публікація – розтиражований прояв розпалювання міжнаціональної ворожнечі, публічного протиставлення народу України росіянам, – заявив Михайло Бродський. – Може, заради своєї перемоги Янукович з своїм оточенням проведуть пряме розділення України – по Дніпру?! Нагадую і Януковичу, і органам правосуддя: за Конституцією, ми всі – і українці, і росіяни, і поляки, і молдавани, і євреї, і татари – народ України! Конституція прямо забороняє те, що зараз робить команда Януковича – ділити народ на „росіян” і „неросіян”. Що, українська Феміда чекає поки в країні почнуться заклики „Москалі – додому!”, „Бий жидів!”, „Татари, геть із Криму!”?!”.

Водночас, Михайло Бродський звернув увагу на безграмотність Віктора Януковича. „Поряд із вищезазначеною статтею в „Русской правде” вміщено власноручно написане Януковичем звернення „Вас не підведу! З ЛЮВОВЬЮ! В. Янукович”, де прем’єр припистувся двох помилок. – зазначив Михайло Бродський. – Після того, як пан Янукович у написані свої посади зробив дві помилки, він ще раз довів, що українською мовою не володіє. Українські виборці мають замислитись, якого кандидата у президенти пропонує нам нинішня влада”.

Лідер „ЯБЛУКА” прокоментував також нещодавню зустріч Кучми, Путіна та підприємців з Росії й України у Криму: „Український та російський олігархат продиктував Януковичу жорсткі умови підтримки на майбутніх президентських виборах, а той, судячи з усього, їх прийняв. Головна і єдина умова – повна лояльність до кількох найбільших політично-бізнесових родин України та Росії, збереження політичної та економічної системи, яка гарантує їм надприбутки та унеможливлює реальну економічну конкуренцію... На порядку денному також був „дерибан” залишків державної власності. Саме це і було головним результатом так званої ялтинської зустрічі ділових кіл України та Росії. А самміт Президентів – лише димова завіса, яка мала завуалювати та легалізувати симпозіум олігархів двох країн”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".