МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Збройний” конфлікт між депутатами і урядом загострюється

07/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні відбулася прес- конференція депутатів від групи “Центр” Сивковича і Кіроянца. Депутати висловили своє обурення діями влади, зокрема діями міністра МВС Білоконя стосовно фактів нападів на народних депутатів України. Замість вживання заходів необхідних для захисту народних депутатів, Білокінь нещодавно виступив із пропозицією “роззброїти” всіх народних депутатів, які як відомо мають право володіти вогнепальною зброєю, так само як наприклад директори та бухгалтери приватних та державних підприємств.

Ініціатива Білоконя виглядає як реакція на нещодавній інцидент з народним депутатом від тієї ж групи “Центр” Олексієм Козаченком. Під час нападу на депутата , який стався нещодавно в Одесі, останній вирвав пістолет у нападника і застрелив його. Замість того щоб проводити слідство у справі , яке класифікується як “напад на державного діяча” міліція порушила справу “за фактом дрібного хуліганства” і відпустила на волю учасників нападу. Одначе міністр МВС Білокінь вирішив серйозно “взятися” за депутатів і оприлюднив свій намір про вилучення в них особистої зброї, якою вони володіють згідно закону.

Очевидно що в цій ситуації міністр Білокінь турбується про безпеку бандитів, але а не депутатів. В Україні , як відомо зброю можна мати лише бандитам , бо навіть міліціонери не всі мають зброю. Поведінка Білоконя стає зрозумілою з огляду на події в Мукачевому – там ситуацію “контролювали” бритоголові особи бандитського вигляду, які чинили насильницькі дії до народних депутатів і давали “вказівки” навіть офіцерам міліції.

Ряд громадських організацій вже оприлюднили свої заяви стосовно запланованого “роззброєння” народних депутатів. Вони пов'язують це з наміром влади посилити шантаж і залякування народних депутатів. Прикладом такого шантажу наводять депутата минулого скликання Ілляшкевича, який після кількох нападів та численних погроз був змушений просити політичного притулку за межами України. Очевидно що “розброєних” депутатів залякувати можна буде набагато легше.

Приклад тиску і шантажу оприлюднив на сьогоднішній прес-конференції депутат Кіроянц – він заявив що напередодні одного з голосувань за конституційну реформу йому пропонували проголосувати за президентський варіант “реформи” взамін за звільнення з під варти сина його близьких знайомих.

Відповіді

 • 2004.07.30 | Vadym Gladchuk

  Re: “Збройний” конфлікт між депутатами і урядом загострюється

  Сивкович пообіцяв що підготує законопроект за яким ВСІМ депутатам видадуть зброю у вересні. Непогано щоб ще озброїли депутатів місцевих рад - їх бють зграї рецидивістів ще частіше
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.07.30 | Spirit

   В Україні досі _НЕМАЄ_ закону про зброю!

   Сабж. І тиждень тому я про це вже писав новинарям Майдану.

   Vadym Gladchuk пише:
   > Сивкович пообіцяв що підготує законопроект за яким ВСІМ депутатам видадуть зброю у вересні. Непогано щоб ще озброїли депутатів місцевих рад - їх бють зграї рецидивістів ще частіше

   Депутати і так мають право на зброю.
   Законопроект 1171-д в березні прийнятий за основу. В ньому начебто хочуть дозволити володіння зброєю всім громадянам (за ліцензією). Докладніше в моєму пості тут: http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1091049036&first=&last=

   Всім! У кого є текст цього законопроекту (1171-д)?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua