МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cумських студентів не годують і тримають без повітря

08/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Арештованих сумських студентів не годують і тримають без повітря

Подав у відставку представник сумської міліції, який віддав наказ на застосування "беркуту" при розгоні наметового містечка протесту студентів.

Про це "Українській правді" повідомив депутат-соціаліст Юрій Луценко, який разом із представниками омбудсмена прибув у понеділок зранку до Сум на допомогу студентам.

За словами Луценка, він звернувся до начальника сумського управління МВС генерала Плєханова щодо того, хто дав наказ про застосування спецпідрозділу при розгоні студентського наметового містечка:

"Застосування "Беркуту" передбачає спеціальну процедуру. Коли я звернувся до Плєханова, він повідомив, що наказ застосувати спецпідрозділ дав його заступник Бєссалов. На питання про зустріч з ним мені повідомили, що зранку він написав рапорт про відставку".

Зараз, за словами Луценка, у Сумах 10 затриманих учасників акції протесту, ще двох тримають у краснокуцькому управлінні МВС.

"Тим 10, які перебувають у Сумах, "ш'ють" адміністративні порушення, максимум 15 діб арешту. Це непокора міліції, або хуліганство – тобто лайка на адресу міліції", - розповів Луценко.

"Інших двох осіб, яких тримають у краснокуцькому управлінні МВС, затримали у готелі. І начебто у них знайшли наркотики".

За словами Луценка, вони відвідали відділи міліції, де утримувалися учасники акції протесту, і побачили ряд порушень.

"В одному місці їх тримали в кімнаті без доступу повітря. Їх не годували. На питання "чому?" ми отримали відповідь: "Це не передбачається". У них конфісковано речі, мобільні телефони, прикраси – акти про вилучення не складалися".

Загалом, за словам Луценка, не зрозуміло, на якій підставі затримували студентів: "Коли їх витягали з наметів, то казали, що вони затримані для з'ясування особи. Але коли вони показували паспорти, їм казали, що розберуться з цим у міліції".

Після затримання студентів, розповів Луценко, у наметовому таборі був проведений обшук. В результаті "знайшли" муляж гранати, складний ніж і наркотичну речовину. Яку саме, за словами депутата, поки не встановили.

"Коли я питаю начальника міліції Плєханов, на якій підставі затримали студентів – він каже, "бо знайшли наркотики і гранату". Але ж обшук провели уже після затримання студентів! Він каже: "Цього не може бути", - розповів також Луценко.

Луценко повідомив, що прокурор Сумської області відмовився зустрічатися з ним і представниками омбудсмена, а його заступники "або на навчанні, або хворіють".

www.ПРАВДА.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua