МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Студенти наближаються до Недригайлова; пікетування в Києві

08/03/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Символічно: входимо до села Віхове – 3.08.2004 – 14-00

Студенти-учасники пішого походу на Київ у цей час проходять село Віхове Недригайлівського району. Незважаючи на побоювання нападу з боку невідомих осіб та людей у формі, ніч пройшла спокійно. Біля колони постійно зупиняються машини, щоб надати принаймні моральну підтримку, а тим автомобілістам, які не знають про події в Сумах, студенти розповідають про мету – відміну Указу Президента України “Про утворення СНУ” та плани акції – встановлення наметового містечка в Києві. Наразі на пішому шляху до Києва перебуває 31 учасник походу.

Сьогодні усі вони ввійдуть до першого міста після Сум – Недригайлова, де зранку ними заплановано пікетування райдержадміністрації. Пікетуючі будуть вимагати надати їм у супровід міліціонерів та швидку. Влада зобов’язана це зробити згідно закону, адже учасники Студентського Спротиву повідомляли Сумську облдержадміністрацію про рух колони.

Сьогодні з 10.00 до 11.00 студенти, представники інституту “Республіка”, члени громадських організацій пікетували Міністерство внутрішніх справ України. Всього – біля 30 чоловік. На акції були присутні і дали репортажі про неї 5 канал, СТБ.

Пікетуючі розгорнули гасла "Припиніть”, “Суми – Київ – Україна”. Вигукували “Припиніть БЄСПРЄДЄЛ в Сумах”, "Мундири – в хімчистку”. На пікетуванні було оголошено про створення Комітету по підтримці акції сумських студентів. До неї увійшли члени громадські організації, студенти різних вузів. Очолює комітет Владислав Мирончук.

До пікетуючих вийшов представник міністерства, йому вручили офіційне звернення від інституту “Республіка”. В ньому пікетуючі вимагали розібратися з ситуацією, що склалася в Сумах, звільнити двох представників “Республіки”, що досі за гратами в районному центрі смт Краснопілля Сумської області. Сьогодні має відбутися судове засідання за їх справою.

Нагадаємо: Мирославу Смірнову і Олександра Деца звинувачують у зберіганні наркотиків, але за нашими данними, речові докази по цій справі загубили. Спочатку міліція розповсюдила інформацію про те, що в речах цих людей знайдено бойові гранати, потім – що це муляжі. Що вигадають “правоохоронці” наступного разу – можна тільки здогадуватись.

На пікеті представник міністерства пообіцяв, що в найкоротший термін звернення інституту “Республіка” передадуть замміністрові внутрішніх справ. Представники інституту “Республіка” заявили, що не зупиняться, коли їх друзів буде звільнено. Вони будуть добиватися того, щоб колоні, яка іде зараз із Сум на Київ, забезпечили охорону,
супровід карети швидкої. Щодо цього буде подано депутатські запити.

-------
Інформцентр Студентського Спротиву
http://www.sumy-bespredel.info


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua