МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Укртелеком" пересварить представників владного режиму

08/03/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Валентина Семенюк: "Укртелеком" пересварить представників владного режиму"

Голова Спеціальної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, член фракції СПУ Валентина Семенюк виступає проти проведення приватизації 42,86 % акцій найбільшої телекомунікаційної компанії країни - ВАТ "Укртелеком" до президентських виборів.

"Цілий ряд факторів свідчить про те, що конкурс з продажу "Укртелекому" проводиться в інтересах конкретної фінансово-промислової групи, як це сталося з металургійним комбінатом "Криворіжсталь" під час цьогорічної приватизаційної вакханалії. Зміна персонального складу комісії з приватизації ВАТ "Укртелеком, оцінка вартості 42,86 % пакету акцій, проведена донецькою фірмою, умови конкурсу по приватизації - це тільки декілька з багатьох факторів, що свідчать про необ'єктивність продажу найбільшої телекомунікаційної компанії країни" - зазначила Валентина Семенюк.

Разом з тим, В. Семенюк вважає, що брудні технології, які використовує влада в цьогорічній приватизації стратегічних підприємств найближчим часом зазнають фіаско: "Конкурс з продажу ВАТ "Укртелеком" яскраво демонструє народу, що і у владному таборі немає єдності навіть в питаннях "розтаскування" стратегічних активів". На думку Семенюк, створення за ініціативою Президента Леоніда Кучми Міністерства транспорту і зв'язку та призначення його керівником Г.Кирпи, а також можливість перегляду деяких положень по приватизації ВАТ "Укртелеком", що нещодавно були затверджені Кабміном, свідчать, що різні гілки влади лобіюють інтереси різних фінансово-промислових груп.

"У той час, як на Грушевського дивляться в бік інвестора з донецьким та турецьким корінням, Банкова активно відстоює інтереси російських інвесторів. Боротьба за останні ліквідні активи в економіці пересварила не тільки країнських чи російських олігархів, але й вищих посадовців, що лобіюють їхні інтереси", - вважає Валентина Семенюк. В результаті сам "Укртелеком" так і не отримає стратегічного інвестора, здатного вивести підприємство на новий рівень розвитку, а держава залишиться без сотень мільйонів гривень після продажу значного пакету акцій телекомунікаційного монополіста.

Соціалістична партія України підтримує всі конструктивні демократичні сили, що виступають проти приватизації ВАТ "Укртелеком" до президентських виборів. Зокрема, Соцпартія вітає заяву коаліції "Сила народу" та її лідера Віктора Ющенко щодо невизнання приватизації "Укртелекому", якщо вона відбудеться в 2004 році. Втім Соціалістична партія закликає не чекати до кінця 2004 року і вже зараз наполягатиме на перевірці правоохоронними органами щодо законності процесу приватизації "Укртелекому".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".