МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Основа для операції "гонгадзе", під монтаж записів?

08/03/2004 | СЕМЕН
На Путіна в Україні працюють 100 шпигунів та СБУ?

www.ПРАВДА.com.ua, 3.08.2004, 13:01

Служба безпеки України пов'язана з російським ФСБ і через СБУ відбувається великий витік секретної інформації до Росії.

Про це заявив колишній полковник КДБ Олег Гордієвський в інтерв'ю українській службі Бі-Бі-Сі,

Так він прокоментував заяву президента Росії, що закордонна агентура перешкоджає зближенню України з Росією.

Гордієвський розповів, що в колишніх радянських республіках багато років відбувалася чистка служб безпеки від найбільш промосковських працівників.

"Але все одно зі служби безпеки у Києві відбувається великій витік інформації до Москви. І тому республіки, такі як Литва, Латвія, Естонія розпустили старі служби і створили повністю нові, а тому у них витоку інформації у Москву фактично немає, і у них становище набагато краще. Подібно в Грузії", - сказав Гордієвський, додавши, що служби безпеки України та Казахстану дуже залежать від Москви.

Гордієвський також розповів: "В Києві резидентура КДБ і ГРУ нараховує понад 100 осіб. А американська резидентура в Києві – дві особи і секретарка. Англійська резидентура - 1 людина".

"Я можу з певністю говорити, що ці два маленькі осередки західних спецслужб насправді великої агентурної роботи вести і не можуть. А ось росіяни можуть, які мають сто людей в Києві. Не західна агентура кудись тягне Україну, а російська агентура тягне. Причому російська агентура працює не лише по лінії центральних відомств", - сказав Гордієвський.

Він також пояснив, що "усі обласні і крайові управління ФСБ мають також завдання вербувати агентуру в Україні – тобто якщо впливовий українець приїздить у відрядження чи по родинних справах в Сибір, то до нього приставлятимуть людей ФСБ, щоб завербувати".

"Щоб той українець сидів у Львові чи Києві чи Дніпропетровську і повідомляв щось цінне Москві", - зазначив Гордієвський.

Щодо здатності теперішних російських спецслужб провадити операції фізичного знищення Гордієвський сказав, що "вони повністю здатні здійснювати вбивства за кордоном". "Тепер і ГРУ, і ФСБ, і СВР мають свої відділення, що готують убивства за кордоном", - сказав він.

"Але для того, щоб убити когось за кордоном потрібне політичне розпорядження, потрібен дозвіл. І скільки вони не намагалися останні 20 років отримати такий дозвіл - його не було", - розповів Гордієвський.

"І ось нарешті прорвало при Путіні, коли є КДБ-істський президент, і міністром оборони також є КДБ-істський полковник Іванов. Вони напевне вирішили, що досить. Хоча раніше - після розвалу Радянського Союзу - здається, пан Примаков заявив, що Москва відмовляється від колишньої практики убивств за кордоном, але тепер за Путіна настав новий режим", - сказав Гродієвський.

Олег Гордієвський в 1985 році утік на Захід і зараз живе у Лондоні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua