МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Соціалісти та “Батьківщина” вимагають звільнення В. Лабазова з-п

08/04/2004 | Константин (г.Донецк)
Спільна заява штабу по 212 округу від кандидата в Президенти України О. О. Мороза та Прилуцької районної партійної організації ВО “Батьківщина”

Справа Лабазова засвідчила такий рівень зневаги “ЯНУчарів” до Законів України, який навіть наших суперників у виборчій кампанії – соціалістів спонукав підняти свій голос на захист безпідставно звинуваченого Віктора Лабазова. Сподіваємось, що сьогодні соціалісти, завтра абсолютна більшість мешканців міста Прилуки, а 31 жовтня 2004 року ВСЯ УКРАЇНА виступить проти свавілля нинішніх можновладців і в Україні, нарешті, в ранг державної політики буде винесено – ПОРЯДНІСТЬ, а не високопрофесійне ХАМСТВО.Нижче подаємо повний текст Заяви.


Президенту України

Генеральному прокуророві України

Міністрові внутрішніх справ

Центральна виборча комісія

Начальнику Прилуцького МРВ УМВС

Прилуцькому міжрайонному прокуророві

Кандидатам у президенти України


ЗАЯВА


27 липня 2004 року помічниками-консультантами Народного депутата України Л.Григорович – Лабазовим Віктором Станіславовичем, Кірєєвим Миколою Миколайовичем, Маньком Володимиром Івановичем, проведена перевірка факту розташування виборчого штабу діючого прем’єр-міністра України, кандидата на посаду Президента України В.Ф.Януковича у Прилуцькому педагогічному училищі.
При перевірці встановлено, що у кабінеті заступника начальника по господарській частині знаходиться оргтехніка (комп’ютер. ксерокс, принтер), яка знаходиться на балансі педагогічного училища, і використовується для забезпечення роботи штабу, копії підписних листів на підтримку В.Януковича. У кімнаті №38, яка знаходиться у гуртожитку цього ж училища і є навчальним класом, виявлено штаб В.Януковича, в ньому знаходилась передвиборча агітація за В.Януковича, доповідна записка за підписом керівника штабу і одночасно директора педагогічного училища В.Оніщенка та інші передвиборчі матеріали. В приміщені знаходились працівники штабу. Це є грубим порушенням Закону України “Про вибори Президента України”.
Прибулі представники міліції зафіксували факт розміщення у Прилуцькому педагогічному училищі виборчого штабу В. Янукович та вилучили відповідні докази – календарний план та копії підписів на користь В. Януковича, аналітичну записку В. Оніщенка, склали протокол.
28 липня на каналах центрального телебачення та в інтернеті було розповсюджено заяву з посиланням на заступника міністра Внутрішніх справ України, що Лабазов, Кірєєв та Манько знаходяться в розшуку за фактом хуліганських дій і нападом на виборчий штаб В. Януковича. Коли вони прибули о 19 годині до Прилуцького МРВ УМВС для вияснення – чи дійсно це так, ні черговий, ні заступники начальника міліції, ні сам начальник міліції про факт оголошення їх в розшук не знали. При цьому у кабінеті начальника Прилуцького МРВ УМВС полковника міліції Гапоненка Івана Михайловича знаходились якісь чиновники з Міністерства внутрішніх справ.
Після того (після 21 години), як до кабінету начальника міліції, з’явились слідчі, Лабазов В.С. залишився в кабінеті начальника міліції зі слідчим Тищенком Л.Є. Коли Лабазова переводили під конвоєм до камери, в нього стався серцевий нападі він був госпіталізований до реанімаційного відділення Прилуцької ЦМЛ., де був взятий під варту співробітниками Прилуцького МРВ УМВС. Його охороняли аж шість міліціянтів. 29 липня його перевели до кардіологічного відділення, а звідти о 18 годині відвезли під конвоєм до Прилуцького МРВ УМВС, де він зараз перебуває під вартою.
30 липня о 16 годині суддя Прилуцького міжрайонного суду Петрушенко продовжив термін перебування під вартою Лабазову В.С. до 7 серпня 2004 року. Рішення прийняте без присутності адвоката, оскарженню воно не підлягає.
Протягом усього цього часу, незважаючи на неодноразові спроби, присутність народного депутата, адвокат до Лабазова слідчим Тищенком не був допущений, що є найгрубішим порушенням Конституції України.
Ситуація, що склалася, вимагає негайного втручання. Наявне повне ігнорування закону у відношенні до представників Віктора Ющенка.
Вимагаємо негайного втручання у ситуацію і вирішення справи в законному порядку. Також вимагаємо негайно звільнення з-під варти Лабазова В.С. та припинення кримінальної справи, порушеної за даним фактом. Вимагаємо також припинити практику використання органів правопорядку у якості карального органу проти опозиційних сил.

31 липня 2004 року

Перший заступник начальника штабу по 212
округу від кандидата в Президента України
Мороза О.О. М. Проценко

Голова Прилуцької районної партійної організації
“ВО” ”Батьківщина”, заступник голови районного
штабу “Наша Україна” Яременко С.В.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua