МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суми: репортаж читача "Майдану", безпосередньо з місця подій

08/04/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Ціни за інтернет тут класні - 2 грн/година, хоч швидкість конекту як на модемі. В основному дітлахи граються у бігалки-стрілялки. Іноді чутно захоплені вигуки про своїх віртуальних вояк: "Вот это унсо!".

Ми з Іншим зустріли студентський похід в Коровинцях. Він привіз студентам десяток поліетиленових плащів від дощу, їжу, солодощі, цигарки. Вони йдуть в Ромни і пікетуватимуть міськраду з вимогами ескорту, як раніше в Недригайлові. По дорозі виголошують речівку:

ми йдемо до Києва
в Києві наша мета
ми студенти не раби
Президенте відміни
свій указ
проти нас
Поступово будем йти
крізь ліси через лани
і нехай зітремо ноги
об зашарпану дорогу
ми йдемо
все одно
вся країна має йти
щоби нам допомогти
щоб могли ми вистояти
бюрократам жару дати


Автор речівки - Олена Гошик (Моргана).

Студентів більшає, зараз їх 45. Постійно хтось під'їзжає на маршрутці "Суми-Ромни". З ними є викладачі (Олег Однороженко), Володимир - координаторт кампанії "Пора", 6 охоронців від інституту "Республіка". Крім двох українських прапорів, вони прихопили піонерського горна, на якому вчиться грати пані Наталка.

Під час нашого перебування з походом був дзвінок депутата Волинця: він повідомив, що шахтарі з Донецька приєднуються до походу на Київ. Ця звістка дуже схвилювала учасників, вони радісно розмахували руками і кричали "Ура".

Я віддав 50 гривень від сім'ї Славінських, моїх друзів, писарю походу Риті Курило. Студенти постійно отримують пожертви - в перші дні наметового містечка скриня для пожертв збирала приблизно по 700 гривень щодня, зараз, під час походу, машини зупиняються і водії жертвують 10-20 гривень. Всього у Рити записано пожертв на 350 гривень.

Поговоривши і погорлавши з учасниками походу, я розпрощався і "зловив" КАМАЗ з оранжевою кабіною, що їхав на Суми. Водій Віктор сказав мені, що голосуватиме за свого тезку та земляка. По дорозі обговорювали політику, сільське господарство і ціни на бензин.

В Сумах висадився поряд з "общественным пунктом охрани правопорядка Комсомольского району". Купив місцеві газети "Данкор", "Панорама" - студентський похід на перших сторінках. По дорозі зірвав образчик провокаційної листівки "Слов"янського союзу" проти студентів.

Завітав у редакцію "Панорами". Дізнавшись, що я збираю матеріали для книжки, головний редактор та власник видання пан Євген Положій подарував 5 останніх номерів газети. Також я домовився з однією небайдужею власницею відеомагнітофона про те, що мені перепишуть на відеокасету "Відікомівський" неправдивий документальний фільм про палаткове містечко, який я маю намір передати в комісію по дотриманню Етичного Кодекса Українського Журналіста. Також сьогодні по сумському телебаченню мають передати запис засідання обладміністрації, де акцію студентів обливали брудом і оприлюднювалися результати втручання в особисте життя студентів - якщо вдасться його записати, привезу в Київ ці два цікаві відеоматеріали.

Важливо. Я б хотів влаштувати відкритий перегляд привезених з Сум записів "відікомівського" фільму та засідання обладміністрації. У мене самого є відеомагнітофон, але хотілося б провести цей показ на більш високому рівні. Кого цікавлять відеозаписи, будь ласка, повідомте мені на мило shelya@ua.fm . Я зможу передати 6 або 7 серпня (з 8 серпня їду на тиждень на тернопольщину).

В парку Шевченка діє інформцентр. На кількох стендах можна побачити інформаційні матеріали про акцію: роздруковки з сайтів http://sumy-bespredel.info/ , http://razom.org.ua/ , ксерокопії з місмцевої преси і отої провокаційної листівки та рукописна відповідь до неї п. Живосила Лютого, унсовця з Черкас. Біля навісу-зонтика-"грибка" зібралася група студентів, одна з них, Марина, каже: "в п'ятницю збираюся наздогнати похід на Київ, інші теж". Там вже повідомляють: "Всі наші на волі", "Шахтарі приєднуються до нас". Також можна роздивитись велику топографічну карту з нанесеним на неї маршрутом походу, який студенти вже пройшли.
###


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".