МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нардепи України Луценко та Павленко захищають право громадян

08/05/2004 | vmo1
5 серпня 2004 року
МОЛОДІЖНІ ХРОНІКИ
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ


Народні депутати України Юрій Луценко та Юрій Павленко захищають право громадян на проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій


Народні депутати України Юрій Луценко (СПУ) та Юрій Павленко ("Наша Україна") направили до Генеральної прокуратури депутатське звернення щодо незаконного перешкоджання проведенню мітингу по агітації проти кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича.
У зверненні парламентарі наводять конкретний випадок скоєного злочину. 23 липня 2004 року приблизно о 13.00 у Києві біля Будинку Кіно під час зібрання лідерів молодіжних організацій на підтримку Віктора Януковича заступник начальника міського управління МВС України у місті Києві по охороні громадського порядку Володимир Ашовський незаконно перешкоджав проведенню мітингу "Захистимо Україну від бандитської влади" представникам УРП "Собор" та ВМО "Молодь - надія України", про який ними завчасно були повідомлені органи державної влади та місцевого самоврядування.
У депутатському зверненні до Генпрокурора Геннадія Васильєва народні обранці Юрій Луценко та Юрій Павленко посилаються на ст. 58 Закону України “Про вибори Президента”, за якою "Громадяни України мають право... вести агітацію за або проти кандидатів"
Депутати наполягають на відповідному дорученні прокурору м. Києва, щоб він провів розслідування наведених фактів та вжив необхідних заходів по притягненню до відповідальності працівників МВС, що грубо порушили норми законодавства України.
Кілька днів раніше до Генпрокурора звернувся з заявою Голова Всеукраїнського молодіжного об’єднання "Молодь - надія України" Вадим Гладчук, який просив Геннадія Васильєва притягнути службових осіб з столичної міліції до кримінальної відповідальності за статтями 340 "Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій" та статтею 170 "Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій" Кримінального кодексу України.

Довідка. Конституція України (ст.39) надає громадянам "право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування".
Збори, мітинги, вуличні походи і демонстрації є формами безпосередньої демократії, які мають підтримуватися суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, якою намагається стати Україна.
Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій є злочином, об’єктом якого є внутрішній та міжнародний авторитет України.
З об’єктивної сторони даний злочин проявляється у незаконному перешкоджанню проведення мітингу і був вчинений службовими особами з застосуванням насильства.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua