МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

персональне питання Правнику

08/05/2004 | Shooter
В Законах часто вказується - Закон вступає в дію після такого-то терміну з дня опублікування. Cебто, дата підписання Закону Кучмою з цієї точки зору є, практично, ірелевантна.

Де можна знайти - коли Закон був опублікований?

Інакше: де можна дізнатися, коли той чи інший новоприйнятий Закон вступає в дію?

Відповіді

 • 2004.08.05 | Правник

  Я не фахівець, я аматор

  Підписання закону кучмою - підстава для його опублікування. Причому йдеться про оприлюднення в ахвіційних виданнях.

  Регулюється на сьогодні це діло таким собі кучміним же указом (що з огляду на Конституцію, як на мене, не надто коректно, але наскільки я знаю, суди керуються саме цим):

  УКАЗ
  ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


  Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності

  Із змінами і доповненнями, внесеними
  Указами Президента України
  від 4 грудня 1997 року N 1327/97,
  від 10 листопада 1998 року N 1235/98,
  від 8 квітня 2004 року N 399/2004,
  від 28 травня 2004 року N 589/2004

  З метою впорядкування офіційного оприлюднення нормативно-правових актів, що їх приймають Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, забезпечення регулювання суспільних правовідносин на основі чинних актів, запобігання перекрученням їх змісту, визначення порядку набрання ними чинності, відповідно до статті 57, частин другої та п'ятої статті 94, частини другої статті 102 Конституції України постановляю:

  1. Установити, що закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях.

  Офіційними друкованими виданнями є:

  "Офіційний вісник України";
  газета "Президентський вісник";
  газета "Урядовий кур'єр".

  Офіційними друкованими виданнями, в яких здійснюється офіційне оприлюднення законів та інших актів Верховної Ради України, є також газета "Голос України", "Відомості Верховної Ради України".

  Акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України можуть бути в окремих випадках офіційно оприлюднені через телебачення і радіо.

  Офіційне оприлюднення нормативно-правових актів здійснюється після включення їх до Єдиного державного реєстру нормативних актів і з зазначенням присвоєного їм реєстраційного коду.

  2. Нормативно-правові акти можуть бути опубліковані в інших друкованих виданнях лише після їх офіційного оприлюднення відповідно до статті 1 цього Указу.

  Нормативно-правові акти, опубліковані в інших друкованих виданнях, мають інформаційний характер і не можуть бути використані для офіційного застосування.

  3. Громадяни, державні органи, підприємства, установи, організації під час здійснення своїх прав і обов'язків повинні застосовувати закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, опубліковані в офіційних друкованих виданнях або одержані у встановленому порядку від органу, який їх видав.

  4. Нормативно-правові акти Верховної Ради України і Президента України набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні.

  5. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо більш пізній строк набрання ними чинності не передбачено в цих актах. Акти Кабінету Міністрів України, які визначають права і обов'язки громадян, набирають чинності не раніше дня їх опублікування в офіційних друкованих виданнях.

  6. Якщо закон України, інший акт Верховної Ради України опубліковано в будь-якій із газет, зазначених у частинах другій і третій статті 1 цього Указу, до його опублікування в "Офіційному віснику України", "Відомостях Верховної Ради України", він набирає чинності після опублікування в тій із вказаних газет, де його опубліковано раніше.

  Якщо інший нормативно-правовий акт опубліковано в газеті "Президентський вісник" або в газеті "Урядовий кур'єр" до його опублікування в "Офіційному віснику України", він набирає чинності після опублікування в тій із зазначених газет, де його опубліковано раніше.

  7. Акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, які не мають загального значення чи нормативного характеру, можуть не публікуватися за рішенням відповідного органу. Ці акти та акти з обмежувальними грифами офіційно оприлюднюються шляхом надіслання відповідним державним органам та органам місцевого самоврядування і доведення ними до відома підприємств, установ, організацій та осіб, на яких поширюється їх чинність.

  Неопубліковані акти Верховної Ради України і Президента України набирають чинності з моменту одержання їх державними органами або органами місцевого самоврядування, якщо органом, що їх видав, не встановлено інший строк набрання ними чинності.

  Акти Верховної Ради України і Президента України про призначення відповідно до законодавства на посади і звільнення з посад набирають чинності з моменту їх прийняття.


  8. Визнати такою, що втратила чинність, статтю 2 Указу Президента України від 13 жовтня 1993 року N 454 "Про внесення змін до Положення про порядок підготовки і внесення проектів указів і розпоряджень Президента України та про порядок набрання чинності цими актами".

  9. Кабінету Міністрів України привести свої рішення у відповідність із цим Указом.


  Президент України Л. КУЧМА
  м. Київ 10 червня 1997 року N 503/97

  ------------------------------------------------------------------
  Стаття 94 Конституції, частина...м-м-м (ліньки рахувати)остання:
  "Закон набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.05 | Crazy Lawyer

   Re: І я не фахівець, я аматор

   Але скажу, що я коли шукаю дату публікації, дивлюся або в Інформацію щодо акту у БД Ліга, або на http://zakon.rada.gov.ua/ Там також є дати опублікування майже кожного акту.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.05 | Shooter

    Подякував. і "закрив" топік (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua