МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олександр Мороз сподівається, що кийки "беркута" не будуть головною т

08/05/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Демонстрація студентів у Сумах не мала ніякого відношення до виборів і передвиборчої шумихи, однак тепер – це подія загальнонаціонального масштабу. І політичний резонанс організувала сама влада.


Демонстрацію студентів зробили політичною кийки сумського „Беркута”. Вчора я весь день був у Сумах, мав можливість
побачити все своїми очима і розібратися у звинуваченнях міліції. Я не побачив серед протестуючих політтехнологів. Я не побачив там агітаторів. Там були просто діти, наші з вами юні співгромадяни, які наївно вірять, що в Україні діють демократичні закони, що у них є конституційні права. І ось цим дітям влада наказала „не заважати”, а коли вони не підкорились, попросту побили і розігнали, а тепер навіть
намагаються організувати кримінальне переслідування – прикритися видимістю законності.

Я проти того, щоб до справи сумських студентів примішувалась політика. І я переконаний, що саме влада повинна зробити все, щоб уникнути конфлікту.

Влада повинна припинити будь-яке втручання в мирні акції протесту громадян, гарантовані Конституцією України.

Влада повинна провести у найкоротший термін розслідування всіх обставин інциденту з розгоном наметового містечка студентів і дати оцінку, так званим, „доказам”. Ми пам’ятаємо, як під приводом виявлення зброї, влада розігнала в 2001 році наметову демонстрацію біля Адміністрації Президента. Цих „гранат” і „обрізів”, які підкинула і знайшла сама міліція, досі не представили ні на одному судовому процесі.

У мене немає надії, що сумський губернатор Щербань задумається про моральну сторону свого наказу розігнати людей кийками. Я звертаюсь до співробітників правоохоронних
органів: якщо ви думаєте, що право сили буде завжди підміняти закони України – то це не так. Режим „безпредєла” в Україні не вічний, не варто його підтримувти заради перемоги політиків з кримінальним минулим і сьогоденням. Краще подивіться в очі своїм дітям.

Керівник виборчого штабу кандидата від влади Януковича Сергій Тігіпко повинен серйозно замислитись над тією відповідальністю, яка стоїть за його словами. Тігіпко назвав демонстрацію студентів і похід на Київ політичною акцією,і сказав, що студенти самі нариваються на міліційські кийки. Сергій Леонідович, безумовно, розуміє, що таке формулювання в умовах авторитарної держави може стати наказом до дії. Це сигнал для місцевої влади – „вони самі нарвались”. І влада посилює тиск на студентів. Надіюсь, Сергій Тігіпко знайде спосіб виправити дуже невдале висловлювання, яке можна розцінити, як пряму погрозу.

Сподіваюсь також, що кийки „Беркута” не стануть основною виборчою технологією Януковича.

Голова Соціалістичної партії України
Олександр Мороз

Відповіді

  • 2004.08.05 | Максим’як

    Re: Ой, сльозу пущу від повчань Мороза до влади і Тигипка (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua