МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У спільній заяві опозиційних сил вимагається негайно звільнити Щербаня

08/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сумські обласні організації Комуністичної партії України, Соціалістичної партії України, партії "Батьківщина" і обласний штаб блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" звернулися до Президента України Леоніда Кучми з вимогою негайно звільнити Володимира Щербаня з посади голови Сумської обласної державної адміністрації.


Про це йдеться у зверненні опозиційних політичних сил Сумщини з приводу загострення суспільно-політичної ситуації в області. Крім того, лідери організацій звертаються до міністра внутрішніх справ України з вимогою звільнити з посади начальника УМВС Сумської області Миколу Плєханова.

Вони також звертаються до керівників фракцій, депутатських груп Верховної Ради України з проханням ініціювати скликання
позачергової сесії парламенту для розгляду питання про суспільно-політичну ситуацію в Сумській області.

Сумські організації опозиційних партій та блоків вважають, що така ситуація в регіоні “виникла внаслідок антиконституційного Указу Президента України Л.Кучми і незаконних рішень виконавчої влади різних рівнів про утворення на базі трьох сумських університетів Сумського національного університету (СНУ), та в результаті авторитарних, волюнтаристичних і відверто силових методів обласної влади по створенню СНУ. Саме такі дії керівництва області і призвели до акції протесту з боку студентів, їх батьків та викладачів”.

“Ми категорично відкидаємо будь-які звинувачення обласної влади про причетність наших політичних сил до ініціювання і організації акцій студентського протесту. Студентські активісти - організатори акції, з самого початку заявили про її неполітичний характер і про неприпустимість втручання в неї політичних сил. В наметовому містечку не було жодних наших політичних лозунгів та гасел, а також агітаційних матеріалів на підтримку кандидатів на пост Президента України від жодної з наших сил”.

Автори звернення вважають, що “загострення суспільно-політичної ситуації в області протягом останнього часу і переведення її в політичне русло відбулося внаслідок нездатності обласної влади на чолі з головою Сумської
облдержадміністрації В.Щербанем розв'язати створену самою ж владою кризу, застосування силових методів проти учасників студентської акції з використанням міліції та спецпідрозділів УМВС”.

“у загостренні суспільно-політичної ситуації свій "внесок" зробила і позачергова сесія Сумської обласної ради, яка відбулася 3 серпня 2004 року. Замість об'єктивного аналізу кризової ситуації, що склалася, та виваженого пошуку виходу з неї, депутати, більшість яких представляють провладні політичні сили (ЛПУ, НАПУ, СДПУ(о), Партія Регіонів тощо), вдалися до навішування ярликів, безпідставних звинувачень опозиції у націонал-соціалізмі, антисемітизмі, співпраці з посольствами іноземних держав та закордонними громадськими організаціями і фондами. Вважаємо, що такі заяви спрямовані на розпалювання ксенофобії та міжнаціональної ворожнечі і є неприпустимими для держслужбовців високого рангу”.

Представники опозиційних політичних сил області у зверненні рішуче засуджують “насилля, вчинене владою щодо учасників студентської акції” та “розпалювання політичного, регіонального, етнічного та міжнаціонального протистояння в суспільстві”, і заявляють про свою солідарність зі студентами, їх батьками, викладачами.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua