МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віктор Ющенко виграє перший тур у Віктора Януковича (/)

08/10/2004 | Shooter
УП

Віктор Ющенко виграє перший тур у Віктора Януковича з рахунком 38% на 26%, при цьому показники у кожного з кандидатів можуть коливатися в межах 3%.

Такий прогноз на прес-конференції у вівторок оприлюднив керівник фірми "Юкрейніан соціолоджі сервіс" Олександр Вишняк, повідомляє прес-служба штабу Ющенка.

Вишняк презентував результати чергового соціологічного опитування, яке проводилось з 12 по 22 липня 2004 року, всього було опитано 1600 громадян України. Похибка не перевищує 2,5%.

За Ющенка в першому турі виборів на момент дослідження проголосувало б 29,2% від усіх опитаних; 34,8% серед тих, хто вирішив брати участь у виборах; 40% - серед тих, хто вже визначився зі своєю кандидатурою.

Відповідні показники у Януковича – 19,3%; 21,6%; 24,8%.

Таким чином розрив між Ющенком і Януковичем у першому турі становить від 10 до майже 15,2%.

Ситуація, згідно з дослідженням Вишняка, на даному етапі виборчої кампанії "характеризується подальшим відривом лідерів виборчих перегонів від інших кандидатів".

"Рейтинги першого туру і у Ющенка, і у Януковича продовжують зростати, але темпи зростання підтримки Ющенка останнім часом були вищими".

Такі висновки зроблено на підставі порівняння зазначеного опитування з "результатами попередніх соціологічних опитувань соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень", з якою співпрацює фірма Вишянка.

Ющенко переконливо випереджає Януковича за рейтингом позитивного іміджу.

Так, у Ющенка значно вищий ніж у його основного конкурента рейтинг "успішності у поліпшенні умов життя громадян" (співвідношення складає 25,7 на 17,6%), а також у Ющенка вищий рейтинг "найбільш чесного, некорумпованого політика (співвідношення становить 21,8 на 10, 4%).

Натомість у Януковича майже у п’ять разів вищий "рейтинг корумпованості і кримінальності його оточення" – 37,6% проти 7, 7% у Ющенка.

Відповіді

 • 2004.08.10 | Максим’як

  Часом цей інститут стратегічних дослід. не очолює Гальчинський?

  Не маю часу шукати, але якщо Гальчинський подає таку інформацію, то справи у Януковича дійсно погані.


  >
  > Такі висновки зроблено на підставі порівняння зазначеного опитування з "результатами попередніх соціологічних опитувань соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень", з якою співпрацює фірма Вишянка.
  >
 • 2004.08.10 | Чучхе

  Дай бог нашому теляті вовка з"їсти

  Хоча у перемога Юща в першому турі матиме дуже сильне пропагандистське значення, бо народ з одного боку Юща хоче, з другого - переконаний, що той не пройде, чи його "не пропустять".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.10 | Максим’як

   Re: За розрахунками пана 123, при значно нижчому рейтингу

   За розрахунками пана 123, при значно нижчому рейтингу, Ющенко перемагау у першому турі.

   У тому, що Ющенко переможе і у першому турі у мене сумнівів не має, але це у будь-якому випадку для Ющенка буде тільки початок проблем, а не завершення.

   Тому, йому справді б не завадило мати сильну моральну підтримку у суспільстві. 2005 рік для Ющенка буде напевно найважчим його житті до і після. Проте, Юлія Тимошенко буде на вершині щастя.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.10 | 123

    Не зовсім так (або зовсім не так)

    Максим’як пише:
    > За розрахунками пана 123, при значно нижчому рейтингу, Ющенко перемагау у першому турі.

    Ви перечитайте уважно соціологів. 38% - це вже перерахований рейтинг Ющенка, тобто відсоток, який йому прогнозується у першому турі як результат (а не відсоток від загальної кількості опитаних).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.10 | Максим’як

     Re: Як на мене, вони враховують тенеденцію зростання

     за останні місяці і екстраполюють її на вибори.

     Може я помиляюся у схемі їх розрахунків.

     А відсоток Ви брали такий самий 29,2 чи нижчий. Здається тоді рейтинг Ющенка був нижчим десь на два відсотки.
 • 2004.08.11 | Максим’як

  Re: Нац. інститут стратегічних досліджень підпорядкований Кучмі

  Національний інститут стратегічних досліджень (НІСД) створено Указом Президента України від 4 березня 1992 року №128. Організатор та перший директор - академік НАН України Пирожков Сергій Іванович. З 21 листопада 1996 року до 12 червня 2001 року Інститут очолював заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Олександр Федорович Бєлов. 15 червня 2001 року Указом Президента України призначено виконуючим обов'язки директора Національного інституту стратегічних досліджень доктора економічних наук Власюка Олександра Степановича. 3 червня 2002 року Указом Президента України за № 506 призначено директором НІСД доктора економічних наук професора Гальчинського Анатолія Степановича.

  З 19 жовтня 2000 року Національний інститут стратегічних досліджень підпорядковано Адміністрації Президента України.

  Від 16 грудня 2002 року Національний інститут стратегічних досліджень підпорядковано Президенту України (Указ Президента України "Питання Національного інституту стратегічних досліджень" від 16 грудня 2002р.)

  Відповідно до поставлених перед Інститутом завдань вчені НІСД та його Дніпропетровського і Харківського філіалів, Закарпатського, Кримського та Донецького інформаційно-аналітичних Центрів працюють над стратегіями розвитку держави, фундаментальними й прикладними дослідженнями проблем національної безпеки України, а також її окремих складових: геополітичної, зовнішньополітичної, внутрішньополітичної, воєнної, економічної, інформаційної, регіональної, соціально-демографічної тощо. Станом на 1 жовтня 2000 р. в НІСД працювало 16 докторів та 44 кандидата наук.

  Основні завдання та напрями діяльності Інституту:

  · надання Президентові України, органам державної влади наукових рекомендацій щодо прийняття конкретних рішень;


  · наукова експертиза законопроектів, правових актів та державних заходів соціально-політичного спрямування;

  · розробка моделей суспільного розвитку України;

  · оптимізація методології прийняття соціально-політичних рішень;

  · координація наукових досліджень з питань національної безпеки, які проводяться іншими науково-дослідними установами в Україні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.12 | Максим’як

   Re: Шутер, то до Вас дійшло, що це за інститут?

   Я пишу це на Вашу адресу, бо зауважив, що Ви зовсім не вірите у перемогу Ющенка. Принаймі, глибокі внутрішні сумніви відчутні.

   Так чому, підлегла Кучмі структура видає такі рейтинги Ющенку? Нехай не прямо вона, але з нею ці рейтинги погоджені.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua