МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

19 серпня ФК "Динамо" може остаточно втратити київську прописку

08/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“На 19 серпня оголошено збір акціонерів ФК “Динамо”. На порядку денному основне питання - додаткова емісія”, повідомила газета “Україна молода” від 10 серпня 2004 року у статті “Динамо-машина”.

За інформацією "М.-І.", компанії, близькі до Григорія Суркіса і Віктора Медведчука - промислово-фінансовий концерн “Славутич” та фірма "Ньюпорт менеджмент лімітед" з острова Тортола (Британські Віргінські острови) - контролюють 72 відсотки акцій ЗАТ “Футбольний клуб “Динамо Київ” і через випуск акції прагнуть збільшити свою долю.

За інформацією газети, 10 відсотків акцій тримає представник держави Товариство “Динамо”, а 18 відсотків - фірма “Pacific International Sport Clubs Ltd”, яка перебуває поза зоною впливу згаданих діячів. Ці 28 відсотків є блокуючим пакетом, який може зупинити стратегічні рішення акціонерів, зокрема про емісію.
Після ймовірної емісії державна частка у статутному фонді “Динамо” стане ще меншою і вона не зможе серйозно впливати на політику клубу.

Очікується, що після емісії політику клубу контролюватиме офшорна компанії “Ньюпорт...”, що є резидентом Британських Віргінських островів.

На сьогодні є висока ймовірність, що згадана фірма “Pacific International Sport Clubs Ltd” не підтримає емісію, спрямовану проти себе та держави. Втім, є великі сумніви щодо такої ж позиції Товариства “Динамо”.

Статутний фонд ЗАТ ФК “Динамо” Київ, який складає мільйон гривень, розподілено на тисячу іменних акцій. Згідно з Установчим договором, Центральна рада товариства передала у статутний фонд ЗАТ “Футбольний клуб “Динамо Київ” обладнання, споруди та інші матеріальні цінності тренувальних баз “Конча-Заспа”, “Нивки”, а також стадіону “Динамо” з адміністративними корпусами та службовими приміщеннями, плавальний басейн “Динамо”, іншу нерухомість, обладнання та грошові кошти.

За все це державне майно Товариство як представник держави отримало 100 акцій на 100 тисяч гривень.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua