МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не виключений похід на Київ сумських підприємців

08/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні на сумський авторинок, власником якого є приватна фірма “Сумиавтопостач”, прибуло біля 15 перевіряючих з санепідстанції, податкової інспекції, дерпожежнагляду, обласного центру стандартизації, метрології і сертифікації та інших перевіряючих установ з позаплановою перевіркою, яка проводиться за розпорядженням Сумської обласної державної адміністрації.

Конфлікт тягнеться з 27 липня, коли держпожежнагляд видав постанову з забороною експлуатації ринку фірмою “Сумиавтопостач” та опечатав контейнери продавців. Після цього підприємці неодноразово зривали пломби й продовжували торгівлю, а пожежники знову їх опечатували.

Вогнеборці згадують, “як баба дівкою була”, тобто, що, коли у 1997 року виділялася під ринок земельна ділянка, з ними це нібито не погоджували. Підприємці вважають, що цей конфлікт затіяний з метою перерозподілу власності, оскільки керівник обласного центру стандартизації, метрології і сертифікації, депутат міської ради Борис Родельс є людиною, близькою до Сумського міського голови Володимира Омельченка, який у свою чергу є близьким до губернатора Володимира Щербаня.

Дирекція ринку каже, що, не зважаючи на відсутність скарг, з початку року ринок пережив вже 25 перевірок. Сьогоднішня стала краплею, яка переповнила чашу. Більшість підприємців просто зачинили свої контейнери й не допустили до них перевіряючих. Окремі продавці контейнери відкрили, але тільки для метрологів та податківців.

Підприємці сповнені рішучості відстоювати свої права і кажуть, що вони за прикладом студентів також готові йти походом на Київ.

Відповіді

 • 2004.08.11 | Майдан

  І не лише це

  До нас всю весну і літо доходять відомості про те що на підприємців Сумщини накладаються абсолютно дикі побори. Все проводиться у формі візиту податкової, яка на основі "аналізу" податкової звітності за весь термін існування цього підприємця( підприємства) (3-5 років) знаходить якусь зачіпку і накладає на нього не пердбачений ніякими кодексами "оброк" у півтори -дві тисячі долларів.
  При найменших ознаках протесту підприємця щапроваджують у КПЗ і віждпускають лише після сплати "відкату". Зараз по Сумщині прокотилася вже третя хвиля грабунків. Перша була у лютому, друга весною, третя проходить зараз.

  Очевидці розповідають що в розпалі "кампанії" всі КПЗ та СІЗО перповнені настільки, що підприємців "заізольовують" в приватних приміщеннях за межами міст.
 • 2004.08.12 | Обережний герой

  Не забудьте про касові апарати!

  http://maidan.org.ua/n/free/1090596707


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua