МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День незалежності від телебрехні

08/12/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як стало відомо „Телекритиці”, 24 серпня 2004 року громадська організація "Справедлива Україна" планує проведення акції "День незалежності від брехні".

Оргкомітет акції планує закликати всіх небайдужих громадян, починаючи з цього дня, не дивитися новини телеканалів "УТ-1", "1+1" та "Інтер", які, на думку організаторів, подають необ'єктивну, упереджену та однобічну інформацію. Слоган заходу: "Зроби собі свято – переключи канал!".

Організатори акції заявляють, що "новини телеканалів "УТ-1", "1+1" та "Інтер" – це брехня!" та радять громадянам у цей день та в подальшому: "не дивитися новини телеканалів "УТ-1", "1+1", "Інтер", які брешуть; дивитися фільми та розважальні програми на цих каналах, але виключати телевізор, зрозумівши, що вас дурять; не дозволяти владі думати, що вона розумніша за громадян". Також, за словами представників „Справедливої України”, планується звернутися до рекламодавців та кандидатів у Президенти України "не розміщувати свою рекламу до, під час та після новин на цих телеканалах".

Оргкомітет мотивує бажання проведення цієї акції ситуацією, яка склалася в інформаційному полі України. Згідно з "Моніторингом політичних новин", проведеним Академією Української Преси та Інститутом соціології НАН України 4 липня 2004 р., у новинах телеканалів "УТ-1", "1+1" та "Інтер" подається близько 90% незбалансованої інформації – "перевага однієї точки зору, інтерпретація подій переважно з однієї політичної перспективи". Також, згідно з соціологічними опитуваннями, найбільше громадян не довіряють телевізійним новинам саме цих каналів.

Про інформаційну підтримку акції вже сьогодні заявили ряд видань, зокрема і "Телекритика".

Детальніше на Телекритиці.

Відповіді

  • 2004.08.12 | Роман ShaRP

    Та я давно вже, можна сказати, приєднався (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua